Resultat: 14.05.2018 RT Lilla stafettkarnevalen
RESULTATÅk 1-6 800+800+700+700 m småskola
 1. Edsevö småskola                               10.52,04
       Jesper Käldman
       Adam Landén
       Simon Bergqvist
       Emil Högnäs
 2. Forsby småskola lag 1                         11.04,52
       Rasmus Krook
       Isak Jansson
       Timoteus Heikkilä
       Lukas Jansson
 3. Östensö småskola                              11.21,04
       Felix Kass
       Veeti Moilanen
       Filip Nyman
       Viktor Rönnskär
 4. Socklot småskola                              12.20,99
       Eddie Wikblom
       William Sjöström
       Colin Johnson
       Linus Wingren
Ã…k 1-6 5 x 80 m pojkar grundskola
 1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                      56,71
 2. Normens skola lag 1                              57,36
 3. Språkbadsskolan lag 1                           57,60
 4. Näs skola lag 1                                     59,80
 5. Ytteresse skola lag 1                           1.00,52
 6. Kållby-Heimbacka skola                       1.00,94
 7. Språkbadsskolan lag 2                         1.01,79
 8. Överesse skola lag 1                           1.01,82
 9. Normens skola lag 2                            1.04,21
 10. Oxhamns skola åk 6 lag 2                   1.05,01
 11. Näs skola lag 2                                   1.06,94
Erä 1              Â
 1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                         56,71
       Albin Söderman
       Oskar Grannas
       Adrian Elenius
       Gabriel Belhoucine
       Mustafa Jaffari
 2. Näs skola lag 1                                    59,80
       Hannes Grankulla
       Amos Byggmästar
       Paul Hjulfors
       Isak Granholm
       Hugo Gäddnäs
 3. Kållby-Heimbacka skola                         1.00,94
       Elias Snellman
       Adam Sundqvist
       Ville Nybacka
       Aron Johansson
       Sam Snellman
 4. Språkbadsskolan lag 2                          1.01,79
       Hannes Lill
       Oliver Dahlqvist
       William Storbacka
       Nestor Räikkönen
       Oskar Wallsten
 5. Normens skola lag 2                           1.04,21
       Simon Fellman
       Zeb Ström
       Rickard Engström
       Jonas Åbro
       Svante Lintunen
 6. Oxhamns skola åk 6 lag 2                      1.05,01
       Wilmer Östrand
       Arthur Gäddnäs
       Wilmer Björklund
       Oskar Isomaa
       Rufus Nylund
Erä 2              Â
 1. Normens skola lag 1                              57,36
       Kevin Vestlin
       Daniel Kartalov
       Melker Wikblom
       Jere Virkkala
       Illia Mikhlik
 2. Språkbadsskolan lag 1                          57,60
       Viggo Penttala
       Isac Sjöholm
       Elvin Sandbacka
       Rasmus Svenlin
       Isak Henriksson
 3. Ytteresse skola lag 1                         1.00,52
       Aron Häggman
       Jesper Sundqvist
       Hugo Wiklund
       Oskar Snellman
       Casper Lindfors
 4. Överesse skola lag 1                         1.01,82
       Fred Häggman
       Morgan Wärnå
       Nick Hjulfors
       Isak Gunell
       Ronnie Ahlvik
 5. Näs skola lag 2                                1.06,94
       Noah Granholm
       Noel Granholm
       Vincent Hagman
       Jeremias Granholm
       Matteus Sundkvist
Ã…k 1-6 800+800+700+700 m grundskola
 1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                10.00,02
       Albin Söderman
       Gabriel Belhoucine
       Mustafa Jaffari
       Oskar Grannas
 2. Normens skola lag 1                        10.07,75
       Melker Wikblom
       Daniel Kartalov
       Max Forsbacka
       Jonas Åbro
 3. Näs skola lag 1                               10.33,44
       Paul Hjulfors
       Noel Granholm
       William Sundkvist
       Hannes Grankulla
 4. Språkbadsskolan lag 1                    10.41,17
       Viggo Penttala
       Isac Sjöholm
       Hannes Lill
       Oskar Wallsten
 5. Ytteresse skola lag 1                      10.48,00
       Jens Eklund
       Jesper Sundqvist
       Jesper Lindfors
       Aron Häggman
 6. Näs skola lag 2                             11.22,73
       Hugo Gäddnäs
       Noah Granholm
       Jeremias Granholm
       Amos Byggmästar
 7. Normens skola lag 2                      11.27,07
       Rickard Engström
       Jere Virkkala
       Viktor West
       Khgang Nguyen
 8. Kyrkoby skola lag 1                       11.31,85
       Arvid Kock
       Roman Rudenko
       Hampus Granqvist
       Tobias Edström
 9. Språkbadsskolan lag 2                  11.33,77
       Ben Haga
       Jakob Skott
       Adam Wiklund
       Nestor Räikkönen
 10. Kållby-Heimbacka skola               11.46,02
       Adam Sundqvist
       Aron Johansson
       Ville Nybacka
       Sam Snellman
 11. Överesse skola lag 1                    12.26,65
       Morgan Wärnå
       Nick Hjulfors
       Melker Wikström
       Ronnie Ahlvik
Ã…k 7-9 4 x 100 m pojkar
 1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1             46,08
       Adrian Björkgren
       Rasmus Lahti
       Johan Nygård
       Alexander Björkgren
 2. Cronhjelm högstadieskola lag 1         49,73
       Noah Björkskog
       Ascha Min Wanchai
       Joas Snellman
       Malek Khaskfi
 3. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2              50,25
       Isak Höglund
       Aleksi Häggblom
       William Westerlund
       Johannes Åhman
 4. Cronhjelm högstadieskola lag 2          52,07
       Adam Byggmästar
       Adam Sundelin
       Alex Gäddnäs
       Paulus Byggmästar
 5. Oxhamns skola åk 7-9 lag 3               54,05
       Tommy Huynh
       Vincent Tilus
       Edward Wikar
       Tony Salin
 6. Cronhjelm högstadieskola lag 3           55,70
       Otto Sjölund
       Filip Koivuniemi
       Noah Grankulla
       Tobias Wiik
Andra stadiet 4 x 100 m pojkar
 1. Jakobstads gymnasium lag 1              47,90
       Alexander Bobacka
       Alex Johansson
       Alfons Söderman
       Samuel Lillqvist
 2. Jakobstads gymnasium lag 2              53,71
       Vihtori Karukka
       John Smeds
       Viktor Granlund
       Oscar Sandler
    Pedersöre gymnasium                        DNS
       Ali Reza Cheragi
       Adam Wikman
       Alex Rintaniemi
       Isac Silvan
Ã…k 1-6 600+600+400 flickor grundsko
 1. Normens skola lag 1                       4.56,19
       Engla-Lie Holländer
       Tilde Stråka
       Thilde Holm
 2. Oxhamns skola åk 6 lag 1               4.56,28
       Nea Hassila
       Mia Backman
       Emma Lillas
 3. Näs skola lag 1                              5.21,51
       Hanna Hagnäs
       Nicolina Björkskog
       Ester Hjulfors
 4. Språkbadsskolan lag 1                   5.33,42
       Elvira Björklund
       Emmi Mäenpää
       Agnes Skytte
 5. Överesse skola lag 1                      5.36,44
       Amanda Vikström
       Frida Nykung
       Ella Ahlvik
 6. Normens skola lag 2                       5.37,01
       Jenna Kangas
       Moa Forsbacka
       Naomi Torrkulla
 7. Ytteresse skola lag 1                      5.46,21
       Karolina Lindfors
       Moa Lassfolk
       Jenna Wargh
 8. Kållby-Heimbacka skola                  5.49,58
       Maja Söderlund
       Isabella Mattsson
       Lina Nybacka
 9. Språkbadsskolan lag 2                    5.59,46
       Moa Mäenpää
       Matilda Skott
       Thilde Björklund
 10. Överesse skola lag 2                      6.05,83
       Wanja Pettersson
       Oona Sandell
       Ronja Hägglund
 11. Näs skola lag 2                              6.11,57
       Erika Gäddnäs
       Emma Wahlberg
       Evelina Grankulla
 12. Näs skola lag 3                              6.17,01
       Irene Gäddnäs
       Alice Granholm
       Edith Hjulfors
 13. Kyrkoby skola lag 1                       6.30,28
       Ellen Kock
       Amanda Björkskog
       Lowa Brännbacka
 14. Överesse skola lag 3                       6.44,03
       Nathalie Östman
       Lovisa Wärn
       Jemina Grankulla
 15. Kyrkoby skola lag 2                        6.47,89
       Jennie Björnvik
       Elona Canko
       Carolina Åhman
Ã…k 1-6 5 x 80 m flickor grundskola
 1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                  56,00
 2. Språkbadsskolan lag 1                       58,73
 3. Normens skola lag 1                          58,81
 4. Näs skola lag 1                               1.01,00
 5. Kållby-Heimbacka skola                   1.01,32
 6. Överesse skola lag 1                        1.01,42
 7. Språkbadsskolan lag 2                     1.02,17
 8. Normens skola lag 2                        1.02,73
 9. Oxhamns skola åk 6 lag 2                1.02,74
 10. Ytteresse skola lag 1                       1.02,94
 11. Oxhamns skola åk 6 lag 3                1.03,21
 12. Oxhamns skola åk 6 lag 4                1.03,26
 13. Överesse skola lag 2                        1.07,11
 14. Näs skola lag 2                                1.07,50
 15. Ytteresse skola lag 2                        1.09,92
Erä 1              Â
 1. Normens skola lag 1                         58,81
       Clara Linqvist
       Engla-Lie Holländer
       Thilde Holm
       Tilde Stråka
       Matilda Turpeinen
 2. Näs skola lag 1                                1.01,00
       Hanna Hagnäs
       Ester Hjulfors
       Alice Granholm
       Erika Gäddnäs
       Nicolina Björkskog
 3. Kållby-Heimbacka skola                   1.01,32
       Maja Söderlund
       Mia-Linn Bexar
       Edith Snellman
       Isabella Mattsson
       Lina Nybacka
 4. Överesse skola lag 1                       1.01,42
       Amanda Vikström
       Ella Ahlvik
       Frida Nykung
       Wanja Pettersson
       Hannah Tallgren
 5. Oxhamns skola åk 6 lag 2              1.02,74
       Minea Sacklén
       Jessica Järndahl
       Alyssa Palojärvi
       Tilda Ljung
       Paloma Grannas
 6. Oxhamns skola åk 6 lag 3             1.03,21
       Kira Nordström
       Noomi Enlund
       Kajsa Korkea-Aho
       Malva Stenmark
       Ester Gripenberg
 7. Ytteresse skola lag 2                    1.09,92
       Liljah Hjulfors
       Evelina Punsar
       Alma Snellman
       Nicole Snellman
       Sara Fagerholm
Erä 2              Â
 1. Oxhamns skola åk 6 lag 1              56,00
       Nea Hassila
       Alva Backlund
       Mia Backman
       Emma Lillas
       Priscilla Boateng
 2. Språkbadsskolan lag 1                   58,73
       Sarah Jungar
       Emma Karlström
       Anva Lind
       Wilma Höglund
       Tinja Willfors
 3. Språkbadsskolan lag 2                 1.02,17
       Elicia Strömberg
       Emelie Forsbacka
       Millandra Sandler
       Alva Norrgård
       Cassandra Högqvist
 4. Normens skola lag 2                     1.02,73
       Julia Jansson
       Maja Semskar
       Jenna Kangas
       Tea Käldström
       Moa Forsbacka
 5. Ytteresse skola lag 1                    1.02,94
       Thea Peltola
       Angelina Lindfors
       Lina Dahllund
       Olivia Östman
       Vera Björk
 6. Oxhamns skola åk 6 lag 4             1.03,26
       Sheila Kung
       Tindra Höglund
       Ella Porthin
       Linnea Sundfors
       Filippa Kaitfors
 7. Överesse skola lag 2                     1.07,11
       Matilda Nylund
       Jemina Grankulla
       Ronja Hägglund
       Nathalie Östman
       Natalie Herrman
 8. Näs skola lag 2                            1.07,50
       Enny Esberg
       Irene Gäddnäs
       Evelina Grankulla
       Ellen Gäddnäs
       Edith Hjulfors
Åk 1-6 600+600+400 flickor småskola
 1. Jeppo-Pensala småskola               5.42,25
       Signe Jakobsson
       Emilia Liljeqvist
       Ida Stenvall
 2. Östensö småskola                        5.45,34
       Julia Backlund
       Aster Wikström
       Agnes Kulla
 3. Forsby småskola lag 1                   6.13,35
       Moa Jasson
       Mila Backman
       Emma Eklöv
 4. Socklot småskola                          6.21,42
       Kaisa Lillvik
       Elisabeth Sjöström
       Angelina Johnson
 5. Edsevö småskola                          6.24,60
       Mira Ena
       Josefin Viljamaa
       Alva Bergqvist
Ã…k 7-9 4 x 100 m flickor
 1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1              53,08
       Lova Forsman
       Tilda Gripenberg
       Ida Backman
       Matilda Nyman
 2. Sursik skola lag 1                              54,68
       Andrea Rönnskär
       Jemina Wiklund
       Cecilia Huhtala
       Alicia Björkvik
 3. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2               56,36
       Moa Parkkinen
       Tilda Höglund
       Tiia Suominen
       Julia Limnell
 4. Cronhjelm högstadieskola lag 1           57,10
       Nora Finholm
       Malin Svenlin
       Emma Haglund
       Josefine Asplund
 5. Cronhjelm högstadieskola lag 2           58,47
       Moa Sandström
       Lotta Martin
       Jonna Hannula
       Alma Björklund
 6. Sursik skola lag 2                              58,61
       Laura Byström
       Emilia Peltola
       Lili-Ann Tuomi
       Corinne Grankulla
 7. Oxhamns skola åk 7-9 lag 3               59,19
       Teodora Westerlund
       Fanny Östman
       My Nygård
       Milja Snellman
 8. Cronhjelm högstadieskola lag 3        1.00,12
       Felicia Vikström
       Anni Vikström
       Jasmine Vikstöm
       Alva Grankulla
Ã…k 7-9 600+600 +400 m flickor
 1. Sursik skola lag 1                          4.43,61
       Suzette Finne
       Ronja Gäddnäs
       Alicia Björkvik
 2. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1           4.51,23
       Teodora Westerlund
       Ida Wikman
       Fanny Fagerudd
 3. Sursik skola lag 2                          5.18,31
       Evelina Suvanto
       Laura Byström
       Chantelle Finne
 4. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2           5.23,16
       Fanny Östman
       Rebecca Sandnäs
       Julia Limnell
 5. Cronhjelm högstadieskola lag 1       5.25,94
       Nora Finholm
       Hanna Nyfors
       Jasmine Vikström
Andra stadiet 4 x 100 m flickor
 1. Jakobstads gymnasium lag 1                    53,63
       Victoria Myntti
       Lina Frostdahl
       Lydia Elenius
       Alva Åkerholm
 2. Pedersöre gymnasium                              59,65
       Wendla Stenbacka
       Filippa Björk
       Sara Nyström
       Saga Gullberg
Ã…k 1-4Â 8 x 50 m mixed
 1. Språkbadsskolan lag 1                        1.01,20
 2. Kyrkostrands skola lag 1                     1.03,19
 3. Munsala småskola                              1.03,46
 4. Bonäs skola lag 1                              1.04,49
 5. Näs skola lag 1                                 1.04,73
 6. Terjärv skola lag 1                            1.05,32
 7. Kyrkostrands skola lag 2                     1.07,30
 8. Lagmans skola                                   1.07,85
 9. Kyrkoby skola lag 1                            1.08,91
 10. Terjärv skola lag 2                            1.09,11
 11. Bonäs skola lag 2                              1.09,41
 12. Forsby småskola lag 1                       1.10,74
Erä 1              Â
 1. Språkbadsskolan lag 1                       1.01,20
       Elvira Björklund
       Robin Björklund
       Emmi Mäenpää
       Onni Hopiavuori
       Bianca Smedlund
       Milton Björk
       Annie Lunden
       Casper Löfs
 2. Bonäs skola lag 1                              1.04,49
       Alexander Ray
       Nellie Bergwall
       Jon Aumanen
       Oliver Häggblom
       Kevin Karlsson
       Alma Hietala
       Mathias Hiltunen
       Olivia Vacker
 3. Terjärv skola lag 1                            1.05,32
       André Sandström
       Ella Kelahaara
       Hugo Bodbacka
       Olivia Broberg
       Elias Grannabba
       Minéa Granholm
       Jacob Edsvik
       Novalie Forsén
 4. Kyrkostrands skola lag 2                   1.07,30
       Denise Westerlund
       Lennart Sjölund
       Agnes Holmberg
       Noak Sandberg
       Amelie Sandstedt
       Jakob Ekman
       Filippa Herrmans
       Leo Boström
 5. Lagmans skola                                 1.07,85
       Lydia Backman
       Amos Backlund
       Veronika Byggmästar
       Sam Snellman
       Matilda Fors
       Knut Isomaa
       Tinja Härkanen
       Toan Le
 6. Kyrkoby skola lag 1                          1.08,91
       Tobias Edström
       Amanda Björkskog
       Arvid Kock
       Enya Lönnqvist
       Roman Rudenko
       Ellen Kock
       Max Gäddnäs
       Lowa Brännbacka
Erä 2              Â
 1. Kyrkostrands skola lag 1                 1.03,19
       Wilma Riska
       Emiro Grannas
       Patricia Holmstedt
       Ludde Nyman
       Cornelia Höglund
       William Sabel
       Ines Östman
       Felix Jankens
 2. Munsala småskola                          1.03,46
       Tinja Kuoppamaa
       Adam Holm
       Tilda Bertell
       Arvid Nyholm
       Anna Nybäck
       Oskari Norrgård
       Evelina Janfelt
       Sam Norrgård
 3. Näs skola lag 1                              1.04,73
       Paul Hjulfors
       Minea Hagnäs
       Vincent Hagman
       Lilja Benton
       Noel Granholm
       Amelia Wahlberg
       Amos Byggmästar
       Silvia Björkskog
 4. Terjärv skola lag 2                          1.09,11
       Romeo Rantala
       Noelle Kaitajärvi
       Linus Broberg
       Elin Särs
       Elliot Hästbacka
       Maja Widjeskog
       Max Backman
       Fanny Granholm
 5. Bonäs skola lag 2                          1.09,41
       Wilma Grannas
       Emil Korkea-Aho
       Tilde Nylund
       Anton Finell
       Clara Knuts
       Alexander Björn
       Ella Knuts
       Wilhelm Nyman
 6. Forsby småskola lag 1                   1.10,74
       Elliot Holmäng
       Emelie Pitkäkangas
       Hampus Bergqvist
       Moa Hästbacka
       Oliver Jansson
       Emilia Holmäng
       Leon Forsell
       Mila Backman
Åk 1-6 5 x 80 m mixed småskola
 1. Jeppo-Pensala småskola                      1.00,80
 2. Östensö småskola                               1.01,04
 3. Munsala småskola                               1.01,46
 4. Forsby småskola lag 1                         1.02,18
 5. Socklot småskola                                1.04,30
 6. Hirvlax småskola lag 1                         1.04,54
 7. Hirvlax småskola lag 2                        1.11,02
 8. Forsby småskola lag 2                        1.11,34
 9. Hirvlax småskola lag 3                        1.13,83
Erä 1              Â
 1. Jeppo-Pensala småskola                       1.00,80
       Ida Stenvall
       Anders Eklöf
       Emilia Liljeqvist
       Amos Nordström
       Signe Jakobsson
 2. Forsby småskola lag 1                          1.02,18
       Albin Hästbacka
       Tindra Kock
       Rasmus Krook
       Josefine Barkar
       Isak Jansson
 3. Socklot småskola                               1.04,30
       Iris Lillvik
       Eddie Wikblom
       Elisabeth Sjöström
       Linus Wingren
       Angelina Johnson
 4. Hirvlax småskola lag 1                         1.04,54
       Linn Bergström
       Alex Nyman
       Noomi Knuts
       Robin Häger
       Emilia Blomqvist
 5. Hirvlax småskola lag 2                         1.11,02
       Jessica Näs
       Hugo Mäkelä
       Jennifer Stråka
       Joel Bergström
       Minea Sjöberg
Erä 2              Â
 1. Östensö småskola                               1.01,04
       Viktor Rönnskär
       Julia Backlund
       Felix Kass
       Agnes Kulla
       Jimmy Söderlund
 2. Munsala småskola                               1.01,46
       Tinja Kuoppamaa
       Tilda Bertell
       Max Jakobsson
       Alexander Blomqvist
       Julia Ena
 3. Forsby småskola lag 2                          1.11,34
       Colin Forsell
       Wilma Inborr
       Erik Knutar
       Elin Eklöv
       Wilhelm Skog
 4. Hirvlax småskola lag 3                         1.13,83
       Natalie Nyman
       William Häggblom
       Milla Wiklund
       Anders Andersson
       Emelie Broo
Ã…k 7-9 dubbel svensk stafett mixed
 1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1                     4.48,14
       Ida Backman
       Adrian Björkgren
       Tilda Gripenberg
       Johannes Åhman
       Matilda Nyman
       Alexander Björkgren
       Lova Forsman
       Rasmus Lahti
 2. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2                     5.05,94
       Moa Parkkinen
       Johan Nygård
       Tilda Höglund
       Jimmy Kronholm
       Elvira Nyrönen
       Oskar Storbacka
       Milja Snellman
       Isak Höglund
Andra stadiet dubbel svensk stafett
 1. Jakobstads gymnasium lag 1                     4.42,84
       Alva Åkerholm
       Alex Johansson
       Lydia Elenius
       Samuel Lillqvist
       Rebecca Åkerholm
       Alfons Söderman
       Hanna Frostdahl
       Otto Gripenberg
 2. Jakobstads gymnasium lag 2                     5.08,61
       Victoria Myntti
       Alexander Bobacka
       Lina Frostdahl
       Viktor Granlund
       Matilda Snellman
       John Smeds
       Erika Westerlund
       Oscar Sandler
    Pedersöre gymnasium                                DNS
       Frida Björklund
       Isac Silvan
       Ellinor Miller
       Alex Rintaniemi
       Adam Wikman
       Filippa Björk
       Ali Reza Cheragi
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...