Tävlingar - 28.08 - Öppna Kristinestadsmästerskap

Tävlingsinfo

Datum och klockslagMåndag 28.08 17:30
ArrangörIF Länken, Tjöck IK, KrUrh
PlatsKristinaplan, Kristinestad
Avgift6€
Anmälan senastFredag 25.08
Anmälningsavgift för Kristinestadsbor 0 €
KontonummerFI6449561320008950
Bekräftning
Övrig info
KontaktuppgifterAnders Wahlberg 040 5244418
Resultatservice
Webbsidawww.Kristinestad.fi/Idrott

Grenar

H100m, 800m, Kula
D100m, 800m, Höjd, Kula
P-17100m, Längd, Slägga
F-17100m, Längd, Slägga
P-15Höjd, Kula
F-15Höjd, Kula
P-13100m, 800m, 3-steg
F-13100m, 3-steg, Slägga
P-1160m, Längd, Kula
F-1160m, Längd, Kula
P-940m, Bollkastning
F-940m, Bollkastning
P-740m, Bollkastning
F-740m, Bollkastning

Tidsschema

17.30	F13, H/D17	Slägga 		SANDPLAN
	
18.00	P7-9   		bollkastning
	F7-9		40m	
18.10	P-F13 		3-steg
	P/F11		kula
18.20	P7-9 		40 m
	F7-9  		bollkastning	
18.30	P/F11 		60m		
	P/F15 / D  	höjd
18.40	P/F11 		längd	
	F13 		100m	
18.50	P13 		100m

19.00	D17-D 		100m
	H/D P/F15 	kula	
19.10	H17-H 		100m		
19.20	H/D17 		längd
19.30	P13  		800m	
19.35	H/D 		800m

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 100m
 Perkiömäki AleksiIF Länken
 Launonen MathiasIF Kraft Friidrott11,0711,07
 800m
 Kula
D
 100m
 800m
 Höjd
 Kula
P-17
 100m
 Pallawala NioelIF Länken
 Längd
 Pallawala NioelIF Länken
 Slägga
F-17
 100m
 Längd
 Slägga
 Koomson EmmanuelaIF Länken
 Hagback EllenTjöck IK
 Smeds MariaKristiinan Urheilijat
 Yli-Valkama NataschaKristiinan Urheilijat
P-15
 Höjd
 Kula
 Hagback ZachariasTjöck IK
F-15
 Höjd
 Ek MalvaTjöck IK
 Kula
P-13
 100m
 800m
 Björses MaxIF Länken
 Thomasfolk LiamTjöck IK
 3-steg
F-13
 100m
 Groop JuliaIF Kraft Friidrott
 3-steg
 Slägga
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Koomson EzekielaIF Länken
 Koomson RuthIF Länken
 Groop JuliaIF Kraft Friidrott
P-11
 60m
 Björses MaxIF Länken
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 Thomasfolk FelixTjöck IK
 Längd
 Björses MaxIF Länken
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 Thomasfolk LiamTjöck IK
 Kula
 Thomasfolk FelixTjöck IK
F-11
 60m
 Bergkulla NovaTjöck IK
 Ek MalvaTjöck IK
 Widberg TildaKristiinan Urheilijat
 Ylikoski MinnieKristiinan Urheilijat
 Berg LivaTjöck IK
 Westermark MathildaIF Kraft Friidrott
 Norrvik SaraKristiinan Urheilijat
 Vägar ElinIF Fyren
 Längd
 Bergkulla NovaTjöck IK
 Ek MalvaTjöck IK
 Widberg TildaKristiinan Urheilijat
 Ylikoski MinnieKristiinan Urheilijat
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Berg LivaTjöck IK
 Westermark MathildaIF Kraft Friidrott
 Engelholm AlexandraIF Länken
 Vägar ElinIF Fyren
 Kula
 Bergkulla NovaTjöck IK
 Ek MalvaTjöck IK
 Widberg TildaKristiinan Urheilijat
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Berg LivaTjöck IK
 Westermark MathildaIF Kraft Friidrott
 Engelholm AlexandraIF Länken
 Vägar ElinIF Fyren
P-9
 40m
 Thomasfolk KonradTjöck IK
 Bollkastning
 Thomasfolk TheoTjöck IK
 Thomasfolk KonradTjöck IK
F-9
 40m
 Lillkaas SabineTjöck IK
 Norrvik SaraKristiinan Urheilijat
 Bollkastning
 Koomson RuthIF Länken
 Lillkaas SabineTjöck IK
 Norrvik SaraKristiinan Urheilijat
P-7
 40m
 Widberg EltonKristiinan Urheilijat
 Bergkulla MiltonIF Länken
 Bollkastning
 Widberg EltonKristiinan Urheilijat
 Bergkulla MiltonIF Länken
F-7
 40m
 Ek LitheaTjöck IK
 Vägar EmmaIF Fyren
 Bollkastning
 Ek LitheaTjöck IK
 Vägar EmmaIF Fyren

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan