Tävlingar - 03.09 - RT i Smedsby Castorama

Tävlingsinfo

Datum och klockslagSöndag 03.09 13:00
ArrangörIF Femman
PlatsCentralidrottsplan, Smedsby
Avgift10£/kamp
Anmälan senastFredag 01.09
ON-line på ÖID:s hemsida
KontonummerFI17 4958 1040 0177 43
Bekräftning
Övrig info

OBS! En anmälan betyder att man deltar i Castorama mångkampen
i alla fyra kastgrenarna.
Avgiften för alla fyra grenarna är totalt 10 euro.

KontaktuppgifterHeimo Rintamäki, tel. 045-8841121 heimo.rintamaki@gmail.com
Resultatservice
Webbsida

Grenar

HKula, Diskus, Slägga, Spjut
DKula, Diskus, Slägga, Spjut
P-17Kula, Diskus, Slägga, Spjut
F-17Kula, Diskus, Slägga, Spjut
P-15Kula, Diskus, Slägga, Spjut
F-15Kula, Diskus, Slägga, Spjut
P-13Kula, Diskus, Slägga, Spjut
F-13Kula, Diskus, Slägga, Spjut

Tidsschema


Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 Kula
 IF Femman
 Vasa Idrottssällskap
 Diskus
 Vasa Idrottssällskap
 IF Femman
 Slägga
 IF Femman
 Vasa Idrottssällskap
 Spjut
 IF Femman
 Vasa Idrottssällskap
D
 Kula
 IF Femman
 Diskus
 IF Femman
 Slägga
 IF Femman
 Spjut
 IF Femman
P-17
 Kula
 IF Drott
 Diskus
 IF Drott
 Slägga
 IF Drott
 Spjut
 IF Drott60,0560,05
F-17
 Kula
 IF Femman
 Diskus
 IF Femman
 Slägga
 IF Femman
 Spjut
 IF Femman
P-15
 Kula
 Diskus
 Slägga
 Spjut
F-15
 Kula
 Vasa Idrottssällskap
 IF Femman
 IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden
 Diskus
 Vasa Idrottssällskap
 IF Femman
 IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden
 Slägga
 Vasa Idrottssällskap
 IF Femman
 IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden
 Spjut
 Vasa Idrottssällskap
 Vaasan Vasama
 IF Femman
 IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden
P-13
 Kula
 IF Femman
 IF Femman
 Diskus
 IF Femman
 IF Femman
 Slägga
 IF Femman
 IF Femman
 Spjut
 IF Femman
 IF Femman
F-13
 Kula
 IF Drott
 IF Femman
 IF Femman
 Ilmajoen Kisailijat
 Tjöck IK
 IF Femman
 IF Åsarna
 Diskus
 IF Drott
 IF Femman
 IF Femman
 Ilmajoen Kisailijat
 Tjöck IK
 IF Femman
 IF Åsarna
 Slägga
 IF Drott
 IF Femman
 IF Femman
 Ilmajoen Kisailijat
 Tjöck IK
 IF Femman
 IF Åsarna
 Spjut
 IF Drott
 IF Femman
 IF Femman
 Ilmajoen Kisailijat
 Tjöck IK
 IF Femman
 IF Åsarna

Resultat

Castorama
Centralidrottsplan, Smedsby
3.9.2017

Resultat


H Kula

  1. Robin Karlsson                          VasaIS               9,56 
           9,56
  2. Tommy Lahti                             IFFemman             7,64 
           7,64

H Diskus

  1. Robin Karlsson                          VasaIS              33,77 
          33,77
  2. Tommy Lahti                             IFFemman            18,64 
          18,64

H Slägga

  1. Robin Karlsson                          VasaIS              28,53 
          28,53
  2. Tommy Lahti                             IFFemman            24,99 
          24,99

H Spjut

  1. Robin Karlsson                          VasaIS              36,39 
          36,39
  2. Tommy Lahti                             IFFemman            25,90 
          25,90

P13 Kula

  1. Nico Källberg                           IFFemman             8,72 
           8,72
  2. Linus Furunäs                           IFFemman             8,23 
           8,23
  3. Anton Sabel                             IFFemman             6,72 
           6,72

P13 Diskus

  1. Linus Furunäs                           IFFemman            34,94 
          34,94
  2. Nico Källberg                           IFFemman            28,72 
          28,72
  3. Anton Sabel                             IFFemman            22,08 
          22,08

P13 Slägga

  1. Linus Furunäs                           IFFemman            22,32 
          22,32
  2. Nico Källberg                           IFFemman            15,42 
          15,42
  3. Anton Sabel                             IFFemman            12,24 
          12,24

P13 Spjut

  1. Nico Källberg                           IFFemman            34,31 
          34,31
  2. Anton Sabel                             IFFemman            26,10 
          26,10
  3. Linus Furunäs                           IFFemman            21,44 
          21,44

H17 Kula

  1. Joel Streng                             IFDrott             11,36 
          11,36
  2. Antti Vornanen                          IFDrott             10,58 
          10,58

H17 Diskus

  1. Antti Vornanen                          IFDrott             26,68 
          26,68
  2. Joel Streng                             IFDrott             23,40 
          23,40

H17 Slägga

  1. Joel Streng                             IFDrott             28,09 
          28,09
  2. Antti Vornanen                          IFDrott             23,36 
          23,36

H17 Spjut

  1. Joel Streng                             IFDrott             51,53 
          51,53
  2. Antti Vornanen                          IFDrott             51,41 
          51,41

D Kula

  1. Hanna Rintamäki                         IFFemman            10,50 
          10,50

D Diskus

  1. Hanna Rintamäki                         IFFemman            43,25 
          43,25

D Slägga

  1. Hanna Rintamäki                         IFFemman            33,72 
          33,72

D Spjut

  1. Hanna Rintamäki                         IFFemman            29,82 
          29,82

F13 Kula

  1. Emma Lillas                             IFDrott              9,37 
           9,37
  2. Felicia Lindström                       IFFemman             8,90 
           8,90
  3. Hanna Lindberg                          IFFemman             8,77 
           8,77
  4. Cecilia Österberg                       IFFemman             7,80 
           7,80
  5. Olivia Laasanen                         IlmajKi              6,20 
           6,20
  6. Amelia Westerlund                       TjöckIK              5,82 
           5,82
  7. Hanna Vornanen                          IFDrott              4,84 
           4,84
     Sandra Hongell                          IFÅsarna              DNS 
        

F13 Diskus

  1. Felicia Lindström                       IFFemman            28,23 
          28,23
  2. Hanna Lindberg                          IFFemman            27,58 
          27,58
  3. Emma Lillas                             IFDrott             23,74 
          23,74
  4. Olivia Laasanen                         IlmajKi             20,26 
          20,26
  5. Cecilia Österberg                       IFFemman            18,40 
          18,40
  6. Amelia Westerlund                       TjöckIK             13,04 
          13,04
  7. Hanna Vornanen                          IFDrott             10,40 
          10,40
     Sandra Hongell                          IFÅsarna              DNS 
        

F13 Slägga

  1. Emma Lillas                             IFDrott             25,62 
          25,62
  2. Felicia Lindström                       IFFemman            22,24 
          22,24
  3. Olivia Laasanen                         IlmajKi             21,90 
          21,90
  4. Hanna Lindberg                          IFFemman            21,77 
          21,77
  5. Cecilia Österberg                       IFFemman            18,80 
          18,80
  6. Amelia Westerlund                       TjöckIK             15,08 
          15,08
  7. Hanna Vornanen                          IFDrott             12,65 
          12,65
     Sandra Hongell                          IFÅsarna              DNS 
        

F13 Spjut

  1. Emma Lillas                             IFDrott             31,56 
          31,56
  2. Cecilia Österberg                       IFFemman            26,75 
          26,75
  3. Hanna Lindberg                          IFFemman            21,38 
          21,38
  4. Olivia Laasanen                         IlmajKi             21,05 
          21,05
  5. Felicia Lindström                       IFFemman            21,00 
          21,00
  6. Hanna Vornanen                          IFDrott             17,34 
          17,34
  7. Amelia Westerlund                       TjöckIK             11,76 
          11,76
     Sandra Hongell                          IFÅsarna              DNS 
        

F15 Kula

  1. Nathalie Nyback                         IFNykn               8,04 
           8,04
  2. Olivia Sabel                            IFFemman             7,91 
           7,91
  3. Michelle Karlsson                       VasaIS               7,49 
           7,49
  4. Michelle Nyback                         IFNykn               7,34 
           7,34

F15 Diskus

  1. Olivia Sabel                            IFFemman            29,43 
          29,43
  2. Michelle Karlsson                       VasaIS              27,47 
          27,47
  3. Nathalie Nyback                         IFNykn              20,89 
          20,89
  4. Michelle Nyback                         IFNykn              19,79 
          19,79

F15 Slägga

  1. Nathalie Nyback                         IFNykn              27,86 
          27,86
  2. Michelle Karlsson                       VasaIS              23,29 
          23,29
  3. Michelle Nyback                         IFNykn              20,39 
          20,39
  4. Olivia Sabel                            IFFemman            18,58 
          18,58

F15 Spjut

  1. Olivia Sabel                            IFFemman            31,45 
          31,45
  2. Michelle Karlsson                       VasaIS              27,32 
          27,32
  3. Nathalie Nyback                         IFNykn              25,55 
          25,55
  4. Michelle Nyback                         IFNykn              18,90 
          18,90

D17 Kula

  1. Elin Källberg                           IFFemman            10,95 
          10,95

D17 Diskus

  1. Elin Källberg                           IFFemman            26,94 
          26,94

D17 Slägga

  1. Elin Källberg                           IFFemman            32,13 
          32,13

D17 Spjut

  1. Elin Källberg                           IFFemman            34,57 
          34,57


 
  CASTORAMA              
KLASS NAMN KULA P DISKUS p SLÄGGA p SPJUT p Förening POÄNG
F13 Emma Lillas 9,37 458 23,74 326 25,62 358 31,56 378 IF Drott 1520
F13 Felicia Lindström 8,90 409 28,23 402 22,24 301 21,00 230 IF Femman 1342
F13 Hanna Lindberg 8,77 402 27,58 391 21,77 294 21,38 235 IF Femman 1322
F13 Cecilia Österberg 7,80 347 18,4 239 18,80 245 26,75 310 IF Femman 1141
F13 Olivia Laasanen 6,20 260 20,26 269 21,90 296 21,05 231 Ilmajoen K 1056
F13 Amelia Westerlund 5,82 240 13,04 156 15,08 187 11,76 111 Tjöck IK 694
F13 Hanna Vornanen 4,84 189 10,4 117 12,65 150 17,34 182 IF Drott 638
F13 Sandra Hongell DNS   DNS   DNS   DNS   IF Åsarna 0
P13 Linus Furunäs 8,23 371 34,94 520 22,32 303 21,44 236 IF Femman 1430
P13 Nico Källberg 8,72 399 28,72 411 15,42 192 34,31 419 IF Femman 1421
P13 Anton Sabel 6,72 288 22,08 299 12,24 144 26,1 301 IF Femman 1032
F15 Oliva Sabel 7,91 353 29,43 423 18,58 242 31,45 377 IF Femman 1395
F15 Michelle Karlsson 7,49 330 27,47 389 23,29 319 27,32 318 VIS 1356
F15 Natalie Nyback 8,04 360 20,89 279 27,86 396 25,55 293 IF Nykarlebynej. 1328
F15 Michelle Nyback 7,34 321 19,79 261 20,39 271 18,9 202 IF Nykarlebynej. 1055
F17 Elin Källberg 10,95 592 26,94 405 32,13 503 34,57 563 IF Femman 2063
P17 Joel Streng 11,36 568 23,40 336 28,09 427 51,53 611 IF Drott 1942
P17 Antti Vornanen 10,58 521 26,68 400 23,36 336 51,41 609 IF Drott 1866
Damer Hanna Rintamäki 10,50 562 43,25 718 33,72 533 29,82 473 IF Femman 2286
Herrar Robin Karlsson 9,56 459 33,77 539 28,53 436 36,39 390 VIS 1824
Herrar Tommy Lahti 7,64 345 18,64 247 24,99 367 25,9 242 IF Femman 1201

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan