Tävlingar - 15.05 - RT Ministafettkarnevalen

Tävlingsinfo

Datum och klockslagMåndag 15.05 18:30
ArrangörIF Kraft Friidrott
PlatsMosedal, Närpes
Avgift
Anmälan senastFredag 12.05

ida.hautaoja@narpes.fi



Kontonummer
Bekräftning


Övrig infoGrenar: 8 x 50 m mixed, 5 x 80 m mixed, 5 x 80 m flickor lågstadier
5 x 80 m pojkar, lågstadier, 4 x 100 m flickor högstadier, 4 x 100 m flickor gymnasier,12 x 80 m mixed, 600+600+400 m flickor lågstadier o högstadier, 4 x 800 m pojkar, lågstadier
Ingen deltagaravgift

Inga tävlingsnumror användes förutom på 600m+600m+400m och 4 x 800m.

KontaktuppgifterJan-Erik Bergman tel. 0500-668393, janerikbergman51@gmail.com
ResultatserviceKraft fridrotts hemsida
Webbsidahttp://www.narpes.fi/-kraft/

Grenar


Tidsschema

 

 





Resultat

MINISTAFETTKARNEVAL 15.5. 2017

8x50m mixed kl. 18.30 		Resultat:
1. Mosebacke skola I 		63,26
2. Yttermark skola I 		65,40
3. Övermark skola I 		69,20
4. Kaskö skola I 		69,67
5. Pjelax skola I 		70,33
6. Stenbackens skola I 		70,44
7. Molpe skola/små skolor  I	74,29		

5x80m mixed  kl. 18.45
1. Yttermark skola I 		55,81
2. Pörtom Skola I 		57,91
3. Pörtom skola II 		60,22
4. Molpe Skola/ små skolor  I 	61,12
5. Tölby-Vikby skola I		61,61
6. Yttermark skola II 		62,24
7. Västra Närpes skola I 	62,27
8. Pjelax skola I		63,20
9. Övermark skola I		63,21
10. Korsnäs kby skola I		64,28
11. Yttermark skola III		64,63
12. Västra Närpes skola II	65,43 
13. Västra Närpes skola III 	69,14
14. Pjelax skola II		73,13
15. Kaskö skola I		74,15

5x80m flickor lågstadier kl. 19.05
1. Mosebacke skola I		58,99
2. Övermalax skola I		60,02
3. Solf skola II		60,21
4. Solf skola I		        60,38
5. Solf skola III		62,21
6. Övermalax skola II 		63,57
7. Mosebacke skola II		67,66
8. Stenbackens skola I 		67,86
9. Övermalax skola III 		68,06
10. Solf skola IV		69,04
11. Övermalax skola IV		78,19

5x80m pojkar lågstadier kl. 19.15
1. Solf skola I 		58,86
2. Mosebacke skola I 		60,52
3. Stenbackens skola I		62,31
4. Solf skola II		63,06
5. Mosebacke skola II		64,37
6. Solf skola III 		67,24
7. Solf skola IV		68,09
8. Övermalax skola I		69,63

4x100m flickor högstadier/gymnasier kl. 19.30

4x100m pojkar högstadier kl. 19.30

Svensk stafett (100+100+200+200+300+300+400+400m=2km)  19.40

12x80m mixed masstafett kl. 19.50 	
1. Solf skola I 		2:31:34	
2. Mosebacke skola I		2:34:94
3. Solf skola II 		2:41:89
4. Solf skola III		2:44:5
5. Pörtom skola II 		2:44:8
6. Stenbackens skola I 		2:49:00
7. Västra Närpes skola I	2:50:00
8. Övermalax skola I		2:50:84	
9. Pörtom skola I		2:51:41
10. Mosebacke skola II 		2:51:63
11. Mosebacke skola III		2:51:83	
12. Yttermark skola I 		2:55:8	
13. Övermark skola I 		2:55:8
14. Solf skola IV		2:56:06
15. Kaskö skola I		3:03:75
16. Pjelax Skola I 		3:04:73	
17. Molpe skola/ små skolor I	3:06:02 
18. Mosebacke skola IV		3:10:88
19. Närpes Högstadieskola	3:35:71



600 + 600 + 400m flickor lågstadier, flickor högstadier kl. 20.05 NUMROR
1. Solf skola I 		4:57:55
2. Pörtom skola I 		5:10:58
3. Yttermark skola I 		5:26:74
4.  Mosebacke skola I  		5:41:37
5.  Solf skola II  		5:43:53
6.  Västra Närpes skola I 	5:43:56
7.  Tölby-Vikby skola I 	5:49:07
8.   Pjelax skola I 		6:06:04
9.   Stenbackens skola I  	6:19:93
10. Yttermark skola II 		6:24:59
11. Övermark skola I  		6:24:73
12. Mosebacke skola II  	6:30:07
13. Pörtom skola II 		6:30:59
14. Västra Närpes skola II 	6:30:89
15. Kaskö skola I 		6:32:26
16. Molpe skola/ små skolor II  6:32:68			
			        6:40:27
			        6:48:92

4x800m  pojkar lågstadier kl. 20.20 NUMROR
1. Solf skola II 		11:17:87
2. Yttermark skola I 		11:27:82
3. Molpe skola/ små skolor I	12:03:57
4. Mosebacke skola II		12:10:24
5. Mosebacke skola I 		12:13:22
6. Stenbackens skola I 		12:18:80
7. Pörtom skola I 		12:18:82
8. Tölby-Vikby skola I 		12:32:98
9. Pjelax Skola I		12:33:01 
10. Västra Närpes skola I	12:54:24
11. Övermark skola I 		12:57:35
12. Mosebacke skola III		13:06:34
13. Yttermark skola II 		13:11:93
14. Kaskö skola I		13:22:71
15. Stenbackens skola II 	13:27:02
16. Pjelax Sola II		13:30:99
17. Solf skola I		13:48:06
18. Västra Närpes skola II	14:05:34
19. Pörtom skola II 		14:12:72
20. Molpe skola/ små skolor II 	14:26:41
21. Yttermark skola III		14:47:32
22. Yttermark skola IV		15:48:75

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan