Tävlingar - 19.08 - SFIM-DM Mångkamp 19-20.8 (dag 1-2)

Tävlingsinfo

Datum och klockslagLördag 19.08 09:30
ArrangörVasa Idrottssällskap
PlatsKarlsplan, Vasa
Avgift20 €
Anmälan senastMåndag 14.08
Kontonummer
Bekräftning
Övrig info17/19/H/D Efteranmälningsavg. 40 €
Dag två (20.8) start kl. 10.00
Knattar DM 9-15 år anm.avgift 6 euro.
D19 tävlar endast i DM.
Kontaktuppgifter
Resultatservice
Webbsidawww.

Grenar

Dag 1
H10-kamp
D7-kamp
H-1910-kamp
D-197-kamp
P-1710-kamp
F-177-kamp
P-155-kamp
P-145-kamp
P-134-kamp
P-124-kamp
F-113-kamp
F-103-kamp
P-93-kamp
Dag 2
F-155-kamp
F-145-kamp
F-134-kamp
F-124-kamp
P-113-kamp
P-103-kamp
F-93-kamp

Tidsschema

SFIM/ÖIDM i Mångkamp lördag 19.8.2017

TIDSSCHEMA --- AIKATAULU
Uppdaterat 16.8

10:00	Kula / Kuula	F-10		Norra kurvan/ plats 1
10:00	Kula / Kuula	F-11		Norra kurvan/ plats 1
10:00	Höjd / Korkeus	P-13/P-12	Södra kurvan, plats 1
10:00	Längd / Pituus	P-9		Grop  1 (bortre långsidan)
10:30	100mh (83,8/76,2)	D/D-19/D-17	Final / 1 heat
10:35	100mh (83,8cm)	P-15/P-14	Final / 1 heat
10:40	100m		H/H-19/H-17	Final / 1 heat
10:55	Kula / Kuula	P-9		Norra kurvan/ plats 1

11:00	60mh (76,2cm)	P-13/P-12	Final / 1 heat
11:10	Höjd / Korkeus	D/D-19/D-17	Södra kurvan, plats 1
11:10	60m		F-11		Final/ 2 heat
11:10	Längd / Pituus	H/H-19/H-17	Grop  1 (bortre långsidan)
11:10	Längd / Pituus	P-15/P-14	Grop  1 (bortre långsidan)
11:20	60m		F-10		Final/ 2 heat
11:35	Kula / Kuula	P-13/P-12	Norra kurvan/ plats 1
11:35	40m		P-9		Final / 2 heat
11:40	Längd / Pituus	F-11		Grop  1 (bortre långsidan)
11:50	Stav		P-15/P-14	Södra kurvan, plats 3

12:05	Kula / Kuula	H/H-19/H-17	Norra kurvan/ plats 1
12:05	800m 		P-13/P-12	Final / 1 heat
12:40	Längd / Pituus	F-10		Grop  1 (bortre långsidan)
12:45	Kula / Kuula	D/D-19/D-17	Norra kurvan/ plats 1
12:55	Höjd / Korkeus	H/H-19/H-17	Södra kurvan, plats 1

13:00	Spjut / Keihäs	P-15/P-14	Norra kurvan, plats 2
13:30	1000m		P-15/P-14	Final / 1 heat
13:40	200m		D/D-19/D-17	Final / 1 heat
13:50	300m		H-17		Final / 1 heat
13:55	400m		H/H-19/H-17	Final / 1 heat


SFIM/ÖIDM i Mångkamp söndag 20.8.2017

TIDSSCHEMA --- AIKATAULU
Uppdaterat 16.8

11:00	Längd / Pituus	F-13		Grop  1 (bortre långsidan)
11:00	Längd / Pituus	F-15/F-14	Grop  1 (bortre långsidan)
11:00	Kula / Kuula	F-12		Norra kurvan/ plats 1
11:20	110mh		H/H-19/H17	Final / 1 heat
11:35	Kula / Kuula	P-11/P-10	Norra kurvan/ plats 1
11:55	80mh		F-15/F-14	Final / 1 heat
11:55	Diskus / Kiekko	H/H-19/H-17	Norra kurvan/ plats 3

12:00	Längd / Pituus	D/D-19/D-17	Grop  1 (bortre långsidan)
12:10	60mh 		F-12		Final
12:15	60mh 		F-13		Final
12:25	60m		P-10		Final / 1 heat
12:25	Stav / Seiväs	H/H-19/H-17	Södra kurvan, plats 3
12:25	Spjut / Keihäs	F-15/F-14	Norra kurvan, plats 2
12:30	60m		P-11		Final/ 2 heat
12:40	40m		F-9		Final/ 3 heat
12:40	Kula / Kuula	F-13		Norra kurvan/ plats 1
12:55	Längd / Pituus	F-12		Grop  1 (bortre långsidan)

13:15	Spjut / Keihäs	D/D-19/D-17	Norra kurvan, plats 2
13:20	Kula / Kuula	F-9		Norra kurvan/ plats 1
13:30	800m 		F-13		Final / 1 heat
13:30	Längd / Pituus	P-11/P-10	Grop  1 (bortre långsidan)
13:30	Höjd / Korkeus	F-15/F-14	Södra kurvan, plats 1
13:40	800m 		F-12		Final / 1 heat

14:10	Spjut / Keihäs	H/H-19/H-17	Norra kurvan, plats 2
14:30	Längd / Pituus	F-9		Grop  1 (bortre långsidan)
14:35	800m 		F-15/F-14	Final / 1 heat
14:45	800m 		D/D-19/D-17	Final / 1 heat
14:55	1000m		H-17		Final / 1 heat

15:05	1500m		H/H-19		Final / 1 heat

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 10-kamp
 Widjeskog SebastianIF Åsarna
D
 7-kamp
 Kirvesniemi ElisaJyväskylän Kenttäurheilijat5571
H-19
 10-kamp
D-19
 7-kamp
 Gustafsson TiiaIF Raseborg
P-17
 10-kamp
F-17
 7-kamp
 Granlund CeciliaMalax IF
P-15
 5-kamp
F-15
 5-kamp
 Finne SuzetteIK Falken
P-14
 5-kamp
F-14
 5-kamp
 Forsman LovaIF Drott
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Nyback NathalieIF Nykarlebynejden
 Back HannaIF Nykarlebynejden
 Nyback MichelleIF Nykarlebynejden
P-13
 4-kamp
 Westerlund WilliamIF Drott
 Höglund IsakIF Drott
 Byskata XedrickIF Åsarna
F-13
 4-kamp
 Liukkonen CarlaSjundeå IF18651865
 Finne ChantelleIK Falken
 Björkvik AliciaIK Falken
 Tirkkonen RiikaKuopion Reipas
 Höglund TildaIF Drott
 Sandkulla CharlottaIF Åsarna
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
 Nyman NeahIF Åsarna
 Östman FannyIF Drott
 Westerlund TeodoraIF Drott
P-12
 4-kamp
 Grannas OscarIF Drott
 Järv AdamVasa Idrottssällskap
 Söderman AlbinIF Drott
 Stennabba NicholasIF Drott
F-12
 4-kamp
 Fogde ElizabethMalax IF
 Lillas EmmaIF Drott
 Carlsson EdithVasa Idrottssällskap
 Hassila NeaIF Drott
 Suarez JamiraIF Drott
 Backman MiaIF Drott
P-11
 3-kamp
 Lövsund AlexIF Åsarna
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 Svenlin AntonLarsmo IF
 Sjöblom NoahVasa Idrottssällskap
F-11
 3-kamp
 Honkakangas FannyVasa Idrottssällskap
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Backlund JuliaIK Falken
 Kock TindraIK Falken
 Björkskog VilmaLarsmo IF
 Brännbacka MalvaLarsmo IF
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Penttinen MadelénIF VOM
 Karls FannyMalax IF
 Forslund MollyVasa Idrottssällskap
 Backholm ToraVasa Idrottssällskap
 Wikman MollieIF Drott
 Vägar ElinIF Fyren
 Kvist ElisabethVasa Idrottssällskap
 Hautamäki HildaIK Falken
 Berg LivaTjöck IK
P-10
 3-kamp
 Finne DennisIF Femman
 Glasberg JensMalax IF
 Broman AlexanderVasa Idrottssällskap
 Gullberg TheoVasa Idrottssällskap
 Widjeskog RubenIF Åsarna
 Smulter HaraldVasa Idrottssällskap
 Öling JoelIF VOM
 Aaltonen EeroVasa Idrottssällskap
F-10
 3-kamp
 Lauren AngelinaIF Åsarna
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Lindström NathalieIF Femman
 Lundén AnnieIF Drott
 Havulehto WilmaIF Femman
 Bergkulla NovaTjöck IK
 Westerlund DeniseIF Drott
 Byskata AbigailIF Åsarna
 Karlström SigridIF Åsarna
 Engman FannyIF VOM
P-9
 3-kamp
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Evijoki EinarVasa Idrottssällskap
 Ljungberg AlexIF Åsarna
 Havulehto VincentIF Femman
 Appel EmilMalax IF
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Räfsbäck RomeoMalax IF
 Söderlund ArneVasa Idrottssällskap
 Lövsund ChristianIF Åsarna
 Broman CasimirVasa Idrottssällskap
 Bengs EeliVasa Idrottssällskap
 Lundén OscarIF Drott
 Karlström HugoIF Åsarna
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Wik KevinVasa Idrottssällskap
F-9
 3-kamp
 Åberg TildaVasa Idrottssällskap
 Fogde LovisaMalax IF
 Koivulahti LinaVasa Idrottssällskap
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Finneman MatildaVasa Idrottssällskap
 Björndahl MalvaMalax IF
 Nyberg EllenIF Åsarna
 Asp MiraMalax IF
 Vesterback AmandaIF Fyren
 Finne JeanessaIK Falken
 Lehto VenlaIF Drott
 Grannas WilmaIF Drott
 Ahlskog ElsaIF Femman
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Salonsaari WendelaMalax IF
 Strömblad MatildaMalax IF
 Hermans MatildaIF VOM
 Wallin EllaVasa Idrottssällskap
 Karls AlvaMalax IF
 Jakas EllenVasa Idrottssällskap
 Aspö RonjaMalax IF
 Åstrand AlinaVasa Idrottssällskap
 Öling LovisaIF VOM
 Backholm WilmaIF Fyren

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan