Tävlingar - 10.08.15 - RT i Kristinestad
Datum och klockslag | Måndag 10.08.15 18:30 |
---|
Arrangör | IF Länken |
---|
Plats | Kristinaplan, Kristinestad |
---|
Avgift | 6 € / gren el. lag |
---|
Anmälan senast | Söndag 09.08.15 On-Line på ÖID sidan. Reserv: eranen@netti.fi |
---|
Kontonummer | FI64 4956 1320 0089 50 |
---|
Bekräftning | |
---|
Övrig info | Efteranm.avg. 8€/gren |
---|
Kontaktuppgifter | Kimmo Eränen 050-5701536 |
---|
Resultatservice | |
---|
Webbsida | http://www.iflanken-friidrott.com/ |
---|
| |
H | 1000m, Diskus |
---|
D | 1000m, Kula, Diskus, Slägga |
---|
P-15 | 1000m, Kula |
---|
F-15 | 1000m, Kula |
---|
P-13 | 100m, Kula |
---|
F-13 | 100m, Kula |
---|
P-11 | 100m, Kula |
---|
F-11 | 100m, Kula |
---|
P-9 | 60m, 150m |
---|
F-9 | 60m, 150m |
---|
P-7 | 60m, 150m |
---|
F-7 | 60m, 150m |
---|
18.35 F7 60m
F/P13 Kula
Damer Slägga
18.40 P7 60m
18.45 F9 60m
18.50 P9 60m
19.00 F11 100m
19.05 P11 100m
19.15 F13 100m
19.20 P13 100m
F/P15 Kula
Damer Kula
19.30 F7 150m
19.35 P7 150m
19.40 F9 150m
F/P11 Kula
19.50 P9 150m
19.55 Herrar Diskus
Damer Diskus
20.05 F/P15 1000m
Herrar 1000m
Damer 1000m
Klass | Gren | Namn | Förening | PB | SB |
H |
| 1000m |
| | IF Länken | | |
| | Gamlakarleby IF | | |
| | Gamlakarleby IF | | |
| Diskus |
D |
| 1000m |
| | Karijoen Tappara | | |
| Kula |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| Diskus |
| | Tjöck IK | | |
| | IF Kraft Friidrott | 31,62 | 31,62 |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| | Tjöck IK | | |
| Slägga |
| | Tjöck IK | | |
| | IF Länken | | |
P-15 |
| 1000m |
| | IF Kraft Friidrott | | |
| Kula |
| | IF Länken | | |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
F-15 |
| 1000m |
| | Tjöck IK | | |
| Kula |
| | Tjöck IK | | |
P-13 |
| 100m |
| | IF Länken | | |
| | IF Kraft Friidrott | | |
| Kula |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | Tjöck IK | | |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| | Tjöck IK | | |
F-13 |
| 100m |
| | Tjöck IK | | |
| | Karijoen Tappara | | |
| | Teuvan Rivakka | | |
| Kula |
| | IF Länken | | |
| | Karijoen Tappara | | |
| | Teuvan Rivakka | | |
P-11 |
| 100m |
| Kula |
F-11 |
| 100m |
| | IF Länken | | |
| | Teuvan Rivakka | | |
| Kula |
| | IF Länken | | |
| | Teuvan Rivakka | | |
P-9 |
| 60m |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | Kaskö IK | | |
| | Kaskö IK | | |
| | IF Fyren | | |
| 150m |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | Kaskö IK | | |
| | Kaskö IK | | |
| | IF Fyren | | |
F-9 |
| 60m |
| | Tjöck IK | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Fyren | | |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| 150m |
| | Tjöck IK | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Fyren | | |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
P-7 |
| 60m |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Fyren | | |
| 150m |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Länken | | |
| | IF Fyren | | |
F-7 |
| 60m |
| | Vasa Idrottssällskap | | |
| 150m |
| | Kristiinan Urheilijat | | |
| | Vasa Idrottssällskap | | |
Kristinestad, kretstävling 10.8.2015
Herrar 1000m
1) Jan Kaas GIF 2.45.51
2) Jan-Anders Backlund GIF 2.46.59
3) Aleksi Perkiömäki IFLänken 3.19.13
H50 diskus
1) Johan Åkerlund IFLänken 59.70 (kkk H50)
P15 1000m
1) Nieol Pallawala IFLänken 3.45.78
P15 kula
1) Linus Nurminen KristU 10.58
2) Simon Nurminen KristU 10.51
utom tävlan Adam Mereskov IFLänken 13.14
P13 100m -1.6
1) Nieol Pallawala IFLänken 14.40
2) Gabil Islamow IFLänken 18.86
3) Yorgo Mollaymeri IFLänken 21.83
P13 kula
1) Linus Nurminen KristU 12.44
2) Benjamin Lillås TjöckIK 10.43
3) Zacharias Hagback TjöckIK 8.37
4) Nieol Pallawala IFLänken 7.96
5) Said Aushev IFLänken 7.00
6) Yorgo Mollaymeri IFLänken 5.85
P11 100m -1.4
1) Ali Salah IFLänken 19.38
P11 kula
1) Ali Salah IFLänken 5.34
2) Felix Thomasfolk TjöckIK 4.63
P9 60m -0.5
1) Colin Evbidaru IFLänken 10.09
2) Joel Blomqvist IFFyren 10.41
3) Ville Jokiranta KasköIK 10.77
4) Eyolf Pettersson KasköIK 11.34
5) Felix Thomasfolk TjöckIK 12.08
6) Benjamin Engman IFLänken 14.12
P9 150m -1.4
1) Colin Evbidaru IFLänken 25.66
2) Joel Blomqvist IFFyren 26.61
3) Ville Jokiranta KasköIK 28.33
4) Eyrolf Pettersson KasköIK 28.46
5) Felix Thomasfolk TjöckIK 32.46
6) Benjamin Engman IFLänken 37.50
P7 60m
1) Benjamin Björne IFLänken 11.61
2) Jakob Blomqvist IFFyren 11.78
3) Lewis Evbidaru IFLänken 11.84
4) Olle Svanberg ÅboIFK 12.98
5) Leonardo Engman IFLänken 15.92
6) Melvin Böling IFLänken 21.11
P7 150m -0.5
1) Benjamin Björne IFLänken 29.43
2) Jakob Blomqvist IFFyren 29.54
3) Lewis Evbidaru IFLänken 29.57
4) Olle Svanberg ÅboIFK 34.68
5) Leonardo Engman IFLänken 39.81
Damer 1000m
1) Tiina Koskiaho KarijTa 3.38.18
Damer kula
1) Laura Pitkäkoski KristU 8.27
Damer diskus
1) Ellen Hagback TjöckIK 29.50
2) Sarah Nygårds IFKraft 28.69
3) Fanny Lillås TjöckIK 24.61
4) Laura Pitkäkoski KristU 23.67
Damer slägga
1) Desire Rönngren IFLänken 44.97
2) Ellen Hagback TjöckIK 38.89
F15 1000m
1) Frida Utfolk TjöckIK 4.06.87
F15 kula
1) Ellen Hagback TjöckIK 10.90
2) Kleandra Mollyameri IFLänken 4.78
F13 100m -0,5
1) Meri Suomalainen VähänkVi 14.30
2) Miisa Koskiaho KarijTa 15.10
3) Frida Utfolk TjöckIK 16.82
4) Amanda Kätkänaho TeuvRi 17.54
5) Leyla Islamova IFLänken 19.20
F13 kula
1) Miisa Koskiaho KarijTa 8.77
2) Amanda Kätkänaho TeuvRi 6.75
3) Leyla Islamova IFLänken 5.76
F11 100m -1.4
1) Fanni Kätkänaho TeuvRi 17.06
2) Ezekiela Koomson IFLänken 18.39
3) Samar Rasuli IFLänken 19.43
F11 kula
1) Samar Rasuli IFLänken 5.49
2) Fanni Kätkänaho TeuvRi 5.41
3) Ezekiela Koomson IFLänken 4.55
4) Nikki Kreka IFLänken 3.61
5) Noor Salah IFLänken 3.59
F9 60m -0.9
1) Elin Vägar IFFyren 10.69
2) Nova Bergkulla TjöckIK 11.10
3) Alexandra Engelholm IFLänken 11.84
4) Alexandra Sunden KristU 12.19
5) Nikki Kreka IFLänken 13.79
6) Noor Salah IFLänken 14.04
F9 150m
1) Elin Vägar IFFyren 27.24
2) Alexandra Sunden KristU 30.59
3) Alexandra Engelholm IFLänken 31.41
4) Nikki Kreka IFLänken 37.55
5) Noor Salah IFLänken 39.01
F7 60m
heat 1.
1) Sara Norrvik KristU 11.05
2) Ellen Andtfolk VasaIS 11.60
3) Sandra Ingves KristU 13.05
4) Fatima Salah IFLänken 15.43
5) Xhoja Kreka IFLänken 19.49
heat 2.
1) Mathilda Böling IFLänken 13.80
2) Sahar Rasuli IFLänken 16.48
3) Lova Hannan IFLänken 17.30
4) Linnea Björne IFLänken 17.89
5) Kajsa Grankull IFLänken 19.68
F7 150m
heat 1.
1) Sara Norrvik KristU 28.47
2) Ellen Andtfolk VasaIS 30.40
3) Sandra Ingves KristU 32.85
4) Mikaela Nurminen KristU 34.39
5) Fatima Salah IFLänken 39.79
heat 2.
1) Matilda Böling IFLänken 36.82
2) Sahar Rasuli IFLänken 45.85
3) Lova Hannan IFLänken 46.39
4) Linnea Björne IFLänken 51.11
5) Kajsa Grankull IFLänken 52.63