Resultat: 19.09.2020 Terräng DM i Nykarleby

Terräng DM 19.9.2020 Nykarleby
Skogsvallen

F9 1km

1) Nordmyr Elvira IFVom 4.06,1

2) Krook Ellen MalaxIF 4.11,0

3) Lampa Meya IKFalken 4.11,4

4) Wikström Benedikta SolfIK 4.18,2

5) Ehrs Ida IFVom 4.26,1

6) Kuittinen Siiri IFDrott 4.32,5

7) Franzén Alexia LarsmoIF 4.33,8

8) Riska Pinja LarsmoIF 4.35,4

9) Wikblom Ylva IFNykn 4.35,9

10) Sjöberg Hanna IFVom 4.41,3

11) Sundvik Siri IFNykn 4.44,0

12) Stråka Alva IFNykn 4.47,5

13) Snickars Maja IFKraft 4.55,4

14) Snickars Melinda IFKraft 5.02,6

15) Lövsund Julia IKFalken 5.09,0

16) Björkman Liné IFNykn 5.16,9

17) Isaksson Celine IFNykn 5.20,4

18) Åkerman Celine IFNykn 5.40,7

19) Antell Olivia IFNykn 5.46,7

20) Isaksson Livia IFNykn 7.31,3

- Enlund Nova VasaIS DNS.

P9 1km

1) Lehto Veikka IFDrott 3.51,0

2) Wide Liam IF Fyren 3.51,4

3) Hermans Alex IFVom 3.53,2

4) Nordström Luie MalaxIF 3.57,5

5) Ekholm Nico IFNykn 3.59,1

6) Backlund Vidar IFNykn 4.13,7

7) Klemets Robin IKFalken 4.14,8

8) Ahlfors Sigge IFNykn 4.16,6

9) Björndahl Vidar MalaxIF 4.18,7

10) Sandvik Valter IKFalken 4.33,4

11) Wägar Melwin IFFemman 4.41,4

12) Granfors Linus IKFalken 5.47,1

13) Åhman Aron IFDrott 6.09,7

- Kock Melwin IKFalken DNS.

F10 1km

1) Forsman Ellinor IFNykn 3.50,3

2) Isaksson Alicia IFNykn 3.53,0

3) Markén Saga IFVom 4.00,1

4) Kuittinen Nea IFDrott 4.03,3

5) Sandvik Alina IKFalken 4.05,8

6) Eklund Natalie IFVom 4.11,3

7) Riska Adriana LarsmoIF 4.13,9

8) Sundvik Agnes IFNykn 4.14,6

9) Backlund Venla IFNykn 4.38,1

10) Häggman Iina IFVom 5.11,9.

P10 1km

1) Åkerlund Elias GamlakIF 3.30,9

2) Hjerpe Henrik VasaIS 3.35,4

3) Sandén Milton VasaIS 3.38,8

4) Ahlvik Colin IKFalken 3.48,5

5) Cederholm Tobias IFNykn 3.53,3

6) Wiik Melwin IKFalken 3.56,8

7) Åkerman Wilhelm IFNykn 4.43,9.

F11 2km

1) Björndahl Malva MalaxIF 7.53,3

2) Snickars Lea IFKraft 8.18,4

3) Lehto Venla IFDrott 8.20,2

4) Öling Lovisa IFVom 8.21,1

5) Hermans Matilda IFVom 8.40,7

6) Westerlund Jessica IKFalken 8.58,1.

P11 2km

1) Wägar Hannes IFFemman 7.31,3.

F12 2km

1) Markén Winnie IFVom 7.55,9

2) Wilma Nyman IFKraft 8.14,2

3) Kock Ellen IKFalken 8.14,7

4) Åbro Julia IFNykn 8.15,3

5) Snickars Matilda IFKraft 8.23,9

6) Lindvall Nicoline IKFalken 8.38,4

7) Cederholm Sara IFNykn 8.46,4

8) Peltoniemi Reetta IFDrott 9.08,3.

P12 2km

1) Wikblom Sander IFNykn 7.13,4

2) Laakso Joar IF Åsarna 7.35,6

3) Kock Arvid IKFalken 7.36,2

4) Ahlvik Tony IKFalken 7.40,1

5) Strandvall William IF Åsarna 7.44,7

6) Hugo Nyman IFKraft 7.58,2

7) Klemets Kevin IKFalken 9.07,1.

F13 2km

1) Ekholm Kajsa IFNykn 8.38,4

2) Lindström Nathalie IFFemman 9.21,4

3) Lövsund Sofie IKFalken 10.54,6

- Enlund Isabella VasaIS DNS

- Åhman Carolina IFDrott DNS.

P13 2km

1) Holm Casper IF Fyren 7.02,8

2) Fröding Filip IF Fyren 7.05,2

3) Holm Adam IFNykn 7.39,1

4) Wikblom Eddie IFNykn 7.39,6

5) Klemets Emil IKFalken 7.53,1

6) Häggman Iivar IFVom 8.23,7

7) Ehrs Elias IFVom 9.14,4

- Hjulfors Paul LarsmoIF DNS

- Hjerpe Arvid VasaIS DNS.

F14 3km

1) Hjerpe Wilma IFFemman 11.53,2

2) Jakobsson Signe IFNykn 12.27,8

3) Nordman Tilde VasaIS 13.48,3.

P14 3km

1) Wikblom Melker IFNykn 10.52,9

2) Berglund Hampus IFVom 11.31,1.

F15 3km

1) Korhonen Emma IFFemman 12.02,0

2) Hyöty Linda MalaxIF 13.17,4.

H17 3km

1) Häggman Aaron IFVom 10.06,9

2) Smeds Jacob IFVom 10.38,0

3) Westerlund Jimmy IKFalken 12.07,3

- Ehrs Jakob IFVom DNS.

D19 4km

1) Blomqvist Nathalie IKFalken 14.26,4.

D 4km

1) Chydenius Nina GamlakIF 15.00,5

2) Österblad Cecilia VasaIS 15.48,7

3) Häger Emely IFNykn 16.06,8

4) Enlund Malin GamlakIF 16.27,9.

H 6km

1) Puutio Konsta GamlakIF 20.52,5

2) Kengo Robert 23.12,2

3) Källman Nicki IKFalken 26.52,3.

D40 4km

1) Skog Johanna IKFalken 16.59,7.

D45 4km

1) Backgren-Holm Linda IF Fyren 23.33,3

- Wikström Eva-Lena IFDrott DNS.

D50 4km

1) Nylund Catarina IFNykn 21.53,8.

 

H35 6km

1) Lundfors Krister MalaxIF 23.58,2.

H50 6km

1) Forsbacka Fredrik IFDrott 23.31,0

2) Kengo Peter 24.19,1

3) Nyman Mikael IFKraft 26.20,8.

H55 6km

1) Losvik Lars IFNykn 24.12,0

2) Pesola Max IFDrott 24.57,3

3) Byggmästar Hans IFDrott 25.52,4

4) Lehtinen Tapio IFDrott 27.47,0

- Puranen Ari IFDrott DNF.

H60 4km

1) Dalaholm Brynolf Maxmo SK 17.29,9

2) Stenroos Gerhard IFDrott 18.37,9

3) Sundman Kenneth IFFemman 18.38,8

4) Hägg Kennet Maxmo SK 20.01,3

5) Bjonbäck Jarl IK Kronan 22.52,7.

H65 4km

1) Träskelin Sune IFFemman 17.22,4

2) Paro Rune IFFemman 19.48,1.

H70 2km

1) Höglund Peter VasaIS 9.24,0.

H75 2km

1) Riska Per-Erik IK Kronan 9.49,5


Alla resultat 2020


Äldre resultat

  • Tryck här för att ladda äldre resultat...

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan