Resultat: 29.09.2018 Terräng-DM
ÖID - Friidrott, Terräng DM och Knatteterräng
Malax 29.9.2018
Malax IF
P9 1 km
1. Appel Emil Malax IF 3:55.3
2. Räfsbäck Romeo Malax IF 4:03.4
3. Fröding Elwin IF Fyren 4:06.1
4. Isak Hertsbacka IF Kraft Friidrott 4:09.1
5. Hjerpe Henrik Vasa IS 4:17.2
6. Sandén Milton Vasa IS 4:25.6
7. Lundfors Alex Malax IF 4:29.2
8. Jakob Snickars Vasa IS 4:34.3
9. Storthors Filip IF Kraft Friidrott 4:41.8
10.Nordström Luie Malax IF 4:50.5
11.Österberg Alexander IF VOM 5:08.5
12.Sindre Ramstedt IF Fyren 5:11.5
13.Cederberg Måns Malax IF 5:13.0
14.Stenkull Melker Vasa IS 5:28.0
15.Snickars William IF Fyren 5:43.3
16.Vesterback Elias IF Fyren 6:07.3
F9 1 km
1. Björndahl Malva Malax IF 4:09.6
2. Karlsson Wilma IF VOM 4:16.5
3. Snickars Lea IF Kraft Friidrott 4:18.3
4. Ollqvist Ellinor IF Åsarna 4:22.2
5. Öling Lovisa IF VOM 4:23.4
6. Finskas Tilde IF Femman 4:39.6
7. Strandvall Julia IF Åsarna 4:42.0
8. Celine Ramstedt IF Fyren 4:45.0
9. Lundfors Inez Malax IF 4:51.6
10.Tyra Back Vasa IS 4:54.0
11.Nylund Wilma IF Femman 4:55.5
12.Linsa Mina Vasa IS 4:58.2
13.Moa Torrkulla IF Femman 5:02.7
14.Tallgren Victoria Malax IF 5:18.9
15.Nordman Julia Vasa IS 5:33.3
16.Forsberg Ella Malax IF 5:35.4
17.Berglund Ella IF Fyren 5:43.2
18.Stenkull Madicken Vasa IS 5:54.3
19.Nyfors Elin Malax IF 6:21.6
20.Jakas Ellen Vasa IS 6:37.5
P10 1,5 km
1. Bengs Hannes IF Kraft Friidrott 5:52.1
2. Ramstedt Marius Malax IF 6:00.8
3. Strandvall William IF Åsarna 6:14.6
4. Hugo Nyman IF Kraft Friidrott 6:17.6
5. Axel Grön IF VOM 6:45.2
6. Eeli Bengs Vasa IS 6:53.0
7. Braxén Jonas Vasa IS 8:04.1
8. Källbacka Walter IF VOM 8:44.6
F10 1,5 km
1. Wilma Nyman IF Kraft Friidrott 6:29.6
2. Snickars Matilda IF Kraft Friidrott 6:34.1
3. Åbro Julia IF Nykarlebynejden 6:37.1
4. Auvinen Enni IF Drott 6:55.4
5. Åberg Tilda Vasa IS 6:57.8
6. Karls Alva Malax IF 7:18.9
7. Bergström Linn IF Nykarlebynejden 7:35.9
8. Strömblad Matilda Malax IF 8:17.0
9. Hanna Podbicanin Malax IF 8:18.2
P11 1,5 km
1. Fröding Filip IF Fyren 5:46.9
2. Jankens Felix IF Drott 5:47.5
3. Sundell Hannes IF Femman 6:02.5
4. Wikblom Eddie IF Nykarlebynejden 6:03.4
5. Jakob Risberg IF Kraft Friidrott 6:14.8
6. Hjerpe Arvid Vasa IS 6:33.1
7. Nordin Alvin IF Kraft Friidrott 6:51.1
8. Ehrs Elias IF VOM 6:51.7
9. Glasberg Jens Malax IF 7:35.5
10.Fock Emil IF Femman 9:30.4
F11 1,5 km
1. Östman Ines IF Drott 6:38.8
2. Käldman Melia IF VOM 6:50.6
3. Lindström Nathalie IF Femman 7:17.2
4. Herlin Agnes Malax IF 7:19.0
5. Berglund Agnes IF Fyren 8:04.6
6. Enlund Isabella Vasa IS 8:14.0
F11 1,5 km
1. Östman Ines IF Drott 6:38.8
2. Käldman Melia IF VOM 6:50.6
3. Lindström Nathalie IF Femman 7:17.2
4. Herlin Agnes Malax IF 7:19.0
5. Berglund Agnes IF Fyren 8:04.6
6. Enlund Isabella Vasa IS 8:14.0
P12 2 km
1. Finskas Isak IF Femman 7:54.7
2. Noah Sjöblom Vasa IS 8:04.0
3. Nordberg Oliver IF Kraft Friidrott 8:04.6
4. Åbro Jonas IF Nykarlebynejden 8:22.0
5. Granbäck Axel IF Kraft Friidrott 8:35.8
F12 2 km
1. Hjerpe Wilma IF Femman 8:22.2
2. Häggkvist Johanna IF Kraft Friidrott 8:38.7
3. Jenifer Sjöstrand Malax IF 8:45.3
4. Rönn Nea Vasa IS 9:02.7
5. Österberg Emilia IF VOM 9:24.6
6. Nordman Tilde Vasa IS 9:39.9
7. Karls Fanny Malax IF 11:37.8
P13 2 km
1. Paulin Kevin IF Femman 8:18.7
2. Stark Filip Vasa IS 8:30.1
F13 2 km
1. Felicia Granholm IF VOM 8:29.7
2. Hyöty Linda Malax IF 8:33.3
3. Liljedal Jenny IF Kraft Friidrott 9:04.8
4. Alina Grön IF VOM 9:21.0
P14 3 km
1. Bengs Jeremias IF Kraft Friidrott 12:00.3
2. Ehrs Jakob IF VOM 12:01.8
F14 3 km
1. Westerlund Teodora IF Drott 12:43.4
2. Tuohimaa Ines Solf IK 12:59.3
3. Kansa Ellen Malax IF 14:04.1
4. Granbäck Hanna IF Kraft Friidrott 14:35.6
5. Lindström Felicia IF Femman 15:03.5
P15 3 km
1. Finskas Lucas IF Femman 11:55.2
F15 3 km
1. Källbacka Linnea IF VOM 13:32.9
2. Nyback Michelle IF Nykarlebynejden 19:26.0
P17 3 km
1. Forsén Frej Vasa IS 10:42.9
2. Ehrs Johannes IF VOM 11:15.3
3. Lerstrand Rasmus Vasa IS 11:48.3
4. Björkell Viktor Vasa IS 12:15.6
F17 3 km
1. Niemelä Tilde Malax IF 13:35.0
D19 4 km
1. Lilja Andrea Vasa IS 17:38.9
2. Stark Alexandra Vasa IS 17:52.4
H 6 km
1. Härtull Jonas Gamlakarleby IF 22:12.1
2. Ramstedt Thomas IF Fyren 22:57.4
3. Palomaa Kari IF Fyren 23:09.1
4. Lundfors Krister Malax IF 23:55.3
5. Jesper West Malax IF 24:20.5
6. Alexander Kansa Malax IF 26:24.1
7. Vesterback Tommy IF Fyren 27:01.9
D 4 km
1. Blomqvist Nathalie IK Falken 15:06.6
2. Karlsson Lycke Vasa IS 15:36.8
3. Istolahti Tiia Vasa IS 15:47.9
4. Häger Emely IF Nykarlebynejden 16:32.9
H35 6 km
1. Tommy Lahti IF Femman 28:36.9
H40 6 km
1. Michael Torrkulla IF Femman 22:43.6
H45 6 km
1. Tomas West Malax IF 26:18.1
2. Jari Niemelä Malax IF 26:25.3
3. Jan Grön IF VOM 27:44.5
D45 4 km
1. Carita Södergård IF Kraft Friidrott 18:47.3
2. Irene Nisula Vasa IS 26:23.2
H50 6 km
1. Mikael Nyman IF Kraft Friidrott 25:30.4
2. Ari Puranen IF Drott 27:02.8
D50 4 km
1. Catarina Nylund IF Nykarlebynejden 21:31.7
H55 6 km
1. Hans Byggmästar IF Drott 25:46.0
H60 4 km
1. Kenneth Sundman IF Femman 18:59.2
H65 4 km
1. Peter Höglund Vasa IS 20:10.0
2. Rune Paro IF Femman 20:17.8
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...