Resultat: 16.07.2018 RT i Kristinestad
H19 kula
1) Adam Mereskov IFLänken 12,23
2) Michael Jokiranta KasköIK 10,18
P15 100m +1,5
1) Nioel Pallawala IFLänken 12,52
2) Elias Rintanen IFVOM 12,71
P15 1000m
1) Nioel Pallawala IFLänken 3.13,10
P15 längd
1) Nieol Pallawala IFLänken 5,25 -1,7
P13 60m +1,4
1) Axel Granbäck IFKraft 9,19
2) Daniel Schmidt IFKraft 9,69
3) Eyrolf Pettersson KasköIK 10,25
P13 1000m
1) Daniel Schmidt IFKraft 4.08,49
2) Eyrolf Pettersson KasköIK 4.08,56
P13 längd
1) Ville Jokiranta KasköIK 4,27 -1,5
2) Daniel Schmidt IFKraft 3,78 -3,1
P13 kula
1) Axel Granbäck IFKraft 6,73
2) Daniel Schmidt IFKraft 6,18
P11 60m
1) Axel Lärka IFKraft 9,66
2) Max Björses IFLänken 10,25
3) Felix Thomasfolk TjöckIK 10,42
4) Emil Fock IFFemman 11,88
P11 150m
1) Axel Lärka IFKraft 22,80
2) Max Björses IFLänken 24,93
3) Felix Thomasfolk TjöckIK 26,66
4) Emil Fock IFFemman 30,55
P11 kula
1) Felix Thomasfolk TjöckIK 6,56
2) Axel Lärka IFKraft 6,14
3) Max Björses IFLänken 5,05
4) Emil Fock IFFemman 4,48
P9 40m
1) Melwin Teirfolk IFLänken 7,15
2) Konrad Thomasfolk TjöckIK 7,28
3) Anton Jokela PetalaxIK 8,07
4) Theo Thomasfolk TjöckIK 8,44
5) Melwin Lillkaas TjöckIK 9,65
P9 150m +3,2
1) Konrad Thomasfolk TjöckIK 26,56
2) Anton Jokela PetalaxIK 29,68
3) Theo Thomasfolk TjöckIK 30,53
4) Melwin Lillkaas TjöckIK 44,30
P9 boll
1) Konrad Thomasfolk TjöckIK 28,80
2) Theo Thomasfolk TjöckIK 23,01
3) Anton Jokela PetalaxIK 21,42
4) Melwin Lillkaas TjöckIK 5,83
P7 40m
Heat I
1) Liam Wide IFFyren 7,98
2) Luie Nordström MalaxIF 8,26
3) Walter Sandberg IFKraft 8,44
4) Elias Vesterback IFFyren 8,48
5) Nico Ekholm IFNykarlebynejden 8,49
6) Karl-Axel Wiklund TjöckIK 10,51
Heat II
1) Alex Lundfors MalaxIF 8,17
2) Melwin Böling IFLänken 9,21
3) Joachim Nordström IFLänken 9,35
4) Aleksander Ingves IFLänken 10,40
5) Tim Aittamäki IFLänken 11,00
P7 boll
1) Luie Nordström MalaxIF 17,46
2) Liam Wide IFFyren 16,57
3) Alex Lundfors MalaxIF 14,80
4) Jochim Nordström IFLänken 12,13
5) Elias Westerback IFFyren 11,33
6) Nico Ekholm IFNykarlebynejden 11,14
7) Melwin Böling IFLänken 10,50
8) Walter Sandberg IFKraft 10,05
9) Alexander Ingves IFLänken 8,43
10) Karl-Axel Wiklund TjöckIK 7,53
11) Tim Aittamäki IFLänken 7,28
12) Elias Wahlroos IFLänken 3,77
Damer 1000m
1) Johanna Mickels EskilstunaFI 3.20,44
Damer kula
1) Johanna Isomäki IKFalken 9,46
2) Leila Hällström KasköIK 8,73
F15 100m +1,1
1) Hanna Granbäck IFKraft 14,10
2) Ida Lärka IFKraft 14,26
3) Clara Holmberg IFKraft 14,47
4) Natalie Stenlund IFKraft 14,86
5) Johanna Tikkala IFKraft 14,90
6) Alva Yli-Valkama TjöckIK 15,75
F15 kula
1) Johanna Tikkala IFKraft 11,88
2) Emmanuela Koomson IFLänken 7,90
3) Ida Lärka IFKraft 6,96
4) Alva Yli-Valkama TjöckIK 6,72
5) Hanna Granbäck IFKraft 6,65
F15 slägga
1) Emmanuela Koomson IFLänken 49,10
2) Amanda Kätkänaho TeuvRi 48,07
3) Johanna Tikkala IFKraft 24,25
4) Hanna Granbäck IFKraft 13,75
F13 60m
1) Emma Korhonen IFFemman 9,85
2) Jenna Böling IFKraft 9,91
F13 1000m
1) Emma Korhonen IFFemman 3.30,71
2) Jenna Böling IFKraft 4.07,83
3) Lithea Ek TjöckIK 4.36,67
F13 slägga
1) Ezekiela Koomson IFLänken 37,95
2) Emilia Räfså IFKraft 20,26
F11 60m +1,5
1) Inez Sandberg IFKraft 10,32
2) Wilma Nyman IFKraft 10,46
3) Malva Ek TjöckIK 10,49
4) Agnes Berglund IFFyren 10,73
5) Kajsa Ekholm IFNykarlebynejden 10,83
6) Sabine Lillkaas TjöckIK 11,18
7) Sanni Korhonen IFFemman 12,49
F11 150m +1,7
1) Inez Sandberg IFKraft 25,37
2) Wilma Nyman IFKraft 25,60
3) Malva Ek TjöckIK 27,65
4) Sabine Lillkaas TjöckIK 29,49
5) Sanni Korhonen IFFemman 31,04
F11 kula
1) Amelia Westerlund TjöckIK 7,82
2) Malva Ek TjöckIK 6,42
3) Sanni Korhonen IFFemman 6,42
4) Inez Sandberg IFKraft 5,97
5) Kajsa Ekholm IFNykarlebynejden 5,81
6) Agnes Berglund IFFyren 5,72
7) Sabine Lillkaas TjöckIK 4,41
F11 slägga
1) Ruth Koomson IFLänken 19,51
2) Amelia Westerlund TjöckIK 18,66
3) Malva Ek TjöckIK 15,37
4) Sanni Korhonen IFFemman 14,90
5) Elin Bergman IFKraft 14,88
6) Agnes Berglund IFFyren 13,58
F9 40m +1,4
1) Amanda Vesterback IFFyren 7,32
2) Lithea Ek TjöckIK 7,65
3) Malva Holmberg IFKraft 7,91
4) Ida Karlsson IFFyren 8,08
5) Emma Vägar IFFyren 8,32
6) Tilde Rönnqvist IFLänken 8,89
7) Ella Berglund IFFyren 9,03
F9 150m +2,2
1) Amanada Vesterback IFFyren 26,05
2) Lithea Ek TjöckIK 27,53
3) Malva Holmberg IFKraft 28,64
4) Ida Karlsson IFFyren 29,57
5) Emma Vägar IFFyren 30,78
F9 boll
1) Amanda Vesterback IFFyren 18,47
2) Emma Vägar IFFyren 12,78
3) Ida Karlsson IFFyren 12,47
4) Malva Holmberg IFKraft 12,01
5) Ruth Koomson IFLänken 11,25
6) Lithea Ek TjöckIK 10,50
7) Ella Berglund IFFyren 9,14
8) Tilde Rönnqvist IFLänken 8,43
F7 40m +1,1
1) Ebba Granlund TjöckIK 8,08
2) Minea Järvistö IFLänken 8,39
3) Ellie Granbäck ´ IFKraft 8,67
4) Emilia Wahlroos IFLänken 8,99
5) Jessica Nordström IFLänken 9,84
6) Elsa Thomasfolk TjöckIK 10.36
F7 boll
1) Ebba Granlund TjöckIK 11,80
2) Jessica Nordström IFLänken 10,68
3) Emilia Wahlroos IFLänken 8,50
4) Minea Järvistö IFLänken 8,14
5) Ellie Granbäck IFKraft 7,02
6) Elsa Thomasfolk TjöckIK 6,70
----- End forwarded message -----
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...