Resultat: 14.07.2018 Knattestafett DM i Närpes
Knattestafett-dm
IF Kraft
14.07.2018
P9 4x400m
Final
1) Malax IF 1 MalaxIF 5.25,49
1) Elias Herlin, 2) Emil Appel,
3) Alex Lundfors, 4) Romeo Räfsbäck
2) IF Åsarna 1 IFÅsar 5.36,00
1) Ted Söderström, 2) Alex Ljungberg,
3) Axel Laurén, 4) Hugo Karlström
3) IF Drott 1 IFDrott 5.37,22
1) Jacob Jungar, 2) Veikka Lehto,
3) Oscar Lundén, 4) Niko Hassila
4) IF Kraft 1 IFKraft 5.56,91
1) Robin Liljedal, 2) Filip Storthors,
3) Casper Strand, 4) Isak Hertsbacka
5) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 6.05,29
1) Elias Åkerlund, 2) Jooa Ersta,
3) Tobias Björk, 4) Alex Furu
6) IK Falken 1 IKFalken 6.25,49
1) Emil Anderssen, 2) Jakob Klemets,
2) Colin Ahlvik, 4) Max Bodbacka
7) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 6.35,15
1) Casimir Broman, 2) Anton Åberg,
3) Melker Stenkull, 4) William Latvala
IF Drott 2 IFDrott DNS
F9 4x400m
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 5.47,20
1) Venla Lehto, 2) Josefine Södergård,
3) Carla Björkgren, 4) Olivia Smedlund
2) IF Åsarna 1 IFÅsar 5.49,24
1) Izabelle Viitasalo, 2) Julia Strandvall,
3) Moa Ainasoja, 4) Ellinor Ollqvist
3) Malax IF 1 MalaxIF 5.59,56
1) Inez Lundfors, 2) Mira Asp,
3) Victoria Tallgren, 4) Malva Björndahl
4) IF Kraft IFKraft 6.04,35
1) Lea Snickars,2) Malva Holmberg,
3) Moa Brådd, 4) Andreea Marca
5) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 6.06,92
1) Ines Piispanen, 2) Inka Kähkölä,
3) Sanni Finnilä, 4) Isabella Flocco
6) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 6.26,35
1) Tyra Bäck, 2) Mina Linsa,
3) Linn Bentsson, 4) Julia Nordman
7) IF Drott 2 IFDrott 6.38,20
1) Eerika Tyni, 2) Ylva Isomaa,
3) Elin Wiklund, 4) Amanda Grannas
8) IK Falken 1 IKFalken 6.43,17
1) Matilda Ainasoja, 2) Ilone Kock,
3) Milla Byström, 4) Jessica Westerlund
9) IF Fyren 1 IFFyren 6.45,19
1) Amanda Vesterback, 2) Emma Vägar,
3) Thilde Lundvall, 4) Ida Karlsson
10) Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS 11.05,73
1) Thilda Koivuharju, 2) Olivia Bengtsson,
3) Elin Bengtsson, 4) Olivia Rytylä
MIXED 9 8x40m
Final
1) IF Åsarna 1 IFÅsar 58,20
1) Ted Söderström, 2) Moa Ainasoja,
3) Alex Ljungberg, 4) Julia Strandvall,
5) Axel Laurén, 6) Ellinor Ollqvist,
7) Izabelle Viitasalo
2) Malax IF 1 MalaxIF 58,30
1) Romeo Räfsbäck, 2) Mira Asp,
3) Emil Appel, 4) Ronja Eriksson,
5) Elias Herlin, 6) Inez Lundfors,
7) Malva Björndahl, 8) Ellen Krook
3) IF Drott 1 IFDrott 59,00
1) Carla Björkgren, 2) Niko Hassila,
3) Venla Lehto, 4) Oscar Lundén,
5) Olivia Smedlund, 6) Eerika Tyni,
7) Elin Wiklund, 8) Ylva Isomaa
4) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 1.00,10
1) Ines Piispanen, 2) Elias Åkerlund,
3) Inka Kähkölä, 4) Jooa Ersta,
5) Sanni Finnilä, 6) Tobias Björk,
7) Isabella Flocco, 8) Alex Furu
5) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 1.00,20
1) Tyra Back, 2) Ellen Jakas,
3) William Latvala, 4) Anton Åberg,
5) Mina Linsa, 6) Thilda Koivuharju,
7) Matilda Finneman, 8) Casimir Broman
6) IF Kraft 1 IFKraft 1.00,40
1) Lea Snickars, 2) Filip Storthors,
3) Malva Holmberg, 4)Casper Strand,
5) Moa Brådd, 6) Robin Liljedal,
7) Andreea Marca, 8) Isak Hertsbacka
7) IF Fyren 1 IFFyren 1.01,00
1) Amanda Vesterback, 2) Emma Vägar,
3) Walter Häggblom, 4) Ida Karlsson,
5) Liam Ruusuvirta, 6) Thilde Lundvall,
7) Alva Blomberg, 8) Elilas Vesterback
8) IK Falken 1 IKFalken 1.04,40
1) Matilda Ainasoja, 2) Melvin Lindqvist,
3) Jessica Westerlund, 4) Max Bodbacka,
5) Ninja Kock, 6) Jakob Klemets,
7) Milla Byström, 8) Emil Anderssen
9) Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS 1.10,20
1) Madicken Stenkull, 2) Linn Bengtsson,
3) Elin Bengtsson, 4) Olivia Bengtsson,
5) Olivia Rytylä, 6) Linn Latvala,
7) Julia Nordman, 8) Melker Stenkull
IF Drott 2 IFDrott DNS
Malax IF 2 MalaxIF DNS
P11 4x50m
1) Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS 30,28
1) Nicola Bäck, 2) Eeli Bengs,
3) Vincent Bengtsson, 4) Alex Myntti
2) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 30,62
1) Alexander Broman, 2) Samuli Berg,
3) Theo Gullberg, 4) Harald Smulter
3) IF Drott 1 IFDrott 31,96
1) Damien Grannas, 2) Miro Auvinen,
3) Emiro Grannas, 4) Felix Jankens
4) IF Kraft 1 IFKraft 32,11
1) Arvid Bergvik, 2) Nyman Hugo,
3) Hannes Bengs, 4) Axel Lärka
5) Malax IF 1 MalaxIF 32,30
1) Jens Glasberg, 2) Axel Nisula,
3) Marius Ramstedt, 4) Hugo Kaas
6) IF Åsarna 1 IFÅsar 32,36
1) Joar Laakso, 2) Christian Lövsund,
3) William Strandvall, 4) Emil Forsström
7) IF Femman 1 IFFemman 33,26
1) Dennis Finne, 2) Robin Paulin,
3) William Olli, 4) Mark Guinto
8) IK Falken 1 IKFalken 33,74
1) Tobias Edström, 2) Joar Mannström,
3) Emil Klemets, 4) Arvid Kock
9) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 34,39
1) Aron Hägglund, 2) Philip Åkerlund,
3) Aron Åkerlund, 4) Benjamin Björk
10) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 35,98
1) Jim Ström, 2) Milo Holländer,
3) Adam Holm, 4) Wilhelm Jakobsson
11) IF Fyren 1 IFFyren 37,84
1) Hussein, 2) Lokman Hussien,
3) Linus Ruusuvirta, 4) Isak Lindholm
F11 4x50m
1) IF Åsarna 1 IFÅsar 30,39
1) Angelina Laurén, 2) Ronja Ljungberg,
3) Vilma Hahtokari, 4) Sigrid Karlström
2) IF Drott 1 IFDrott 30,53
1) Wilma Grannas, 2) Carolina Åhman,
3) Annie Lundén, 4) Bianca Smedlund
3) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 31,92
1) Ronja Ström, 2) Linn Bergström,
3) Julia Åbro, 4) Anna Nybäck
4) IK Falken 1 IKFalk 32,19
1) Natalie Ainasoja, 2) Linnea Strandvall,
3) Filippa Elenius, 4) Ellen Kock
5) IF Drott 2 IFDrott 32,44
1) Elvira Björklund, 2) Ines Östman,
3) Lydia Backman, 4) Agnes Skytte
6) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 33,21
1) Cecilia Flocco, 2) Ninni Kähkölä,
3) Sointu Finnilä, 4) Dayna Austen
7) IF Nykarlebynejden 2 IFNyk 33,60
1) Sara Cederholm, 2) Nathalie Stråka,
3) Liza Ström, 4) Ellinor Forsman
8) IF Drott 3 IFDrott 33,74
1) Julia Södergård, 2) Matilda Fors,
3) Reetta Peltoniemi, 4) Enni Auvinen
9) IF Åsarna 2 IFÅsar 34,05
1) Vilma Lindqvist, 2) Ellen Nyberg,
3) Elin Holm, 4) Elsie Björkfors
10) IF Kraft 1 IFKraft 34,19
1) Inez Sandberg, 2) Aina Wadén,
3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma
11) Malax IF 1 MalaxIF 34,77
1) Alva Karls, 2) Emma Krook,
3) Elin Krook, 4) Julia Svahn
12) Vasa idrottssällskap 2 VasaIS 34,88
1) Ida Nordqvist, 2) Maja Pellfolk,
3) Hilda Strand, 4) Selma Bertula
13) Vasa idrottssällskap 1 VasaIS 35,32
1) Tilda Åberg, 2) Tuva Nylund,
3) Lotta Lithén, 4) Isabella Enlund
14) Malax IF 2 MalaxIF 36,24
1) Agnes Herlin, 2) Lovisa Fogde,
3) Wendela Salonsaari, 4) Matilda Strömblad
15) IF Kraft 2 IFKraft 38,19
1) Linnea Yli-Panula, 2) Elin Bergman,
3) Jolanda Böling, 4) Hilda Skog
IF Drott 4 IFDrott DNS
Gamlakarleby IF 2 GamlakIF DNS
P11 4x600m
Final
1) IF Kraft 1 IFKraft 8.00,41
1) Arvid Bergvik, 2) Nyman Hugo,
3) Hannes Bengs, 4) Axel Lärka
2) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 8.27,83
1) Theo Gullberg, 2) Vincent Bengtsson,
3) Harald Smulter, 4) Eeli Bengs
3) IF Åsarna 1 IFÅsar 8.27,84
1) Joar Laakso, 2) Eelian Berg,
3) William Strandvall, 4) Emil Forsström
4) IF Drott 1 IFDrott 8.40,91
1) Miro Auvinen, 2) Damien Grannas,
3) Emiro Grannas, 4) Felix Jankens
5) IK Falken 1 IKFalk 8.49,43
1) Arvid Kock, 2) Joar Mannström,
3) Emil Klemets, 4) Tony Ahlvik
6) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 9.08,75
1) Philip Åkerlund, 2) Aron Åkerlund,
3) Aron Hägglund, 4) Evert Biskop
7) Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS 9.22,98
1) Jonas Braxén, 2) Eero Aaltonen,
3) Alexander Broman, 4) Samuel Berg
8) IF Femman 1 IFFemman 9.25,46
1) Dennis Finne, 2) Robin Paulin,
3) Mark Guinto, 4) William Olli
9) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 9.33,13
1) Jim Ström, 2) Milo Holländer,
3) Wilhelm Jakobsson, 4) Adam Holm
10) Malax IF 1 MalaxIF 9.39,43
1) Jens Glasberg, 2) Marius Ramstedt,
3) Axel Nisula, 4) Hugo Kaas
IF Fyren 1 IFFyren DNS
F11 4x600m
Final
1) IF Åsarna 1 IFÅsar 8.21,61
1) Sigrid Karlström, 2) Angelina Laurén,
3) Elsie Björkfors, 4) Vilma Hahtokari
2) IF Drott 1 IFDrott 8.25,89
1) Agnes Skytte, 2) Elvira Björklund,
3) Wilma Grannas, 4) Ines Östman
3) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 8.54,79
1) Sara Cederholm, 2) Liza Ström,
3) Linn Bergström, 4) Julia Åbro
4) IK Falken 1 IKFalk 9.04,26
1) Ellen Kock, 2) Linnea Strandvall,
3) Natalie Ainasoja, 4) Jeanessa Finne
5) IF Drott 2 IFDrott 9.16,07
1) Annie Lundén, 2) Matilda Fors,
3) Carolina Åhman, 4) Reetta Peltoniemi
6) IF Nykarlebynejden 2 IFNyk 9.16,60
1) Ronja Ström, 2) Nathalie Stråka,
3) Ellinor Forsman, 4) Anna Nybäck
7) IF Kraft 1 IFKraft 9.31,14
1) Inez Sandberg, 2) Aina Wadén,
3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma
8) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 9.42,94
1) Ninni Kähkölä, 2) Sointu Finnilä,
3) Nea Ersta, 4) Dayna Austen
9) IF Drott 3 IFDrott 9.54,23
1) Lydia Backman, 2) Denise Westerlund,
3) Julia Södergård, 4) Cajsa Svenlin
10) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 10.00,11
1) Tilda Åberg, 2) Ida Nordkvist,
3) Isabella Enlund, 4) Tuva Nylund
11) Malax IF 1 MalaxIF 10.16,59
1) Agnes Herlin, 2) Alva Karls,
3) Wendela Salonsaari, 4) Emma Krooks
Gamlakarleby IF 2 GamlakIF DNS
P13 4x100m
1) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 53,84
1) Anton Hietapakka, 2) Nante Korkatti,
3) Otto Holm, 4) Matias Åberg
2) IF Åsarna 1 IFÅsar 56,72
1) Gustaf Storbjörk, 2) Anton Forsström,
3) Benjamin Holmbäck, 4) Kevin Enfors
3) Gamlakarleby IF 2 GamlakIF 56,97
1) Kasper Biskop, 2) Viktor Store,
3) Davin Flocco, 4) Jere Virkkala
4) IF Drott 1 IFDrott 58,97
1) Albin Söderman, 2) Oscar Grannas,
3) Adam Wiklund, 4) Sami Alatalo
5) IF Femman 1 IFFemman 59,02
1) Nico Hakala, 2) Valter Andtfolk,
3) Isak Finskas, 4) Kevin Paulin
6) IF Kraft 1 IFKraft 59,39
1) Axel Granbäck, 2) Marius Malm,
3) Oliver Nordberg, 4) Elias Yli-Panula
7) IK Falken 1 IKFalk 1.01,28
1) Viktor Rönnskär, 2) Max Byström,
3) Isak Jansson, 4) Conrad Mannström
F13 4x100m
1) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 58,03
1) Signe Jakobsson, 2) Engla-Lie Holländer,
3) Tilde Stråka, 4) Milla Ström
2) IF Åsarna 1 IFÅsar 59,23
1) Vilhelmina Sjölind, 2) Elin Jakobsson,
3) Angelina Strandvall, 4) Wilma Nyberg
3) Malax IF 1 MAlaxIF 59,32
1) Cecilia Ingves, 2) Linda Hyöty,
3) Fanny Karls, 4) Elizabeth Fogde
4) IF Drott 1 IFDrott 59,59
1) Hanna Vornanen, 2) Paloma Grannas,
3) Nea Hassila, 4) Mia Backman
5) IF Kraft 1 IFKraft 59,99
1) Jenna Böling, 2) Jenny Liljedal,
3) Tindra Kummel, 4) Julia Groop
6) IK Falken 1 IKFalken 1.05,11
1) Yasmine Bodbacka, 2) Vera Björk,
3) Anjelica Bodbacka, 4) Elin Eklöv
Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS DNS
Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS DQ
1) Elilsabeth Kvist, 2) Amanda Bertula,
3) Molly Forslund, 4) Lina Lithén
Utom tävl IF Nykarlebynejden 2 IFNyk 1.03,90
1) Julia Ena, 2) Julia Jansson,
3) Maja Semskar, 4) Ronja Ström
P13 4x600m
Final
1) Gamlakarleby IF 1 GamlakIF 7.28,69
1) Jimi Rousu, 2) Kasper Biskop,
3) Otto Holm, 4) Nante Korkatti
2) Gamlakarleby IF 2 GamlakIF 7.58,77
1) Matias Åberg, 2) Davin Flocco,
3) Jere Virkkala, 4) Viktor Store
3) IF Kraft 1 IFKraft 8.01,91
1) Axel Granbäck, 2) Elias Yli-Panula,
3) Oliver Nordberg, 4) William Rönn
4) IF Drott 1 IFDrott 8.08,49
1) Oscar Grannas, 2) Sami Alatalo,
3) Adam Wiklund, 4) Albin Söderman
5) IF Femman 1 IFFemman 8.13,42
1) Isak Finskas, 2) Nico Hakala,
3) Valter Andtfolk, 4) Kevin Paulin
6) IF Åsarna 1 IFÅsar 8.22,48
1) Anton Forsström, 2) Kevin Enfors,
3) Gustaf Storbjörk, 4) Benjamin Holmbäck
7) IK Falken 1 IKFalk 8.43,73
1) Isak Jansson, 2) Max Byström,
3) Ronnie Ahlvik, 4) Conrad Mannström
F13 4x600m
Final
1) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 7.51,41
1) Engla-Lie Holländer, 2) Signe Jakobsson,
3) Milla Ström, 4) Tilde Stråka
2) IF Drott 1 IFDrott 8.07,22
1) Paloma Grannas, 2) Mia Backman,
3) Hanna Vornanen, 4) Nea Hassila
3) Malax IF 1 MalaxIF 8.24,63
1) Elizabeth Fogde, 2) Linda Hyöty,
3) Cecilia Ingves, 4) Fanny Karls
4) IF Åsarna 1 IFÅsar 8.46,28
1) Wilma Nyberg, 2) Elin Jakobsson,
3) Ellen Ainasoja, 4) Vilhelmina Sjölind
5) IF Kraft 1 IFKraft 8.48,83
1) Julia Groop, 2) Tindra Kummel,
3) Jenna Böling, 4) Jenny Liljedal
6) IK Falken 1 IKFalk 9.22,85
1) Elin Eklöv, 2) Anjelca Bodbacka,
3) Yasmine Bodbacka, 4) Vero Björk
IF Nykarlebynejden 2 DNS
Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS DNS
P13 4x60m häck
Final
1) IF Åsarna 1 IFÅsar 47,91
1) Benjamin Holmbäck, 2) Gustaf Storbjörk,
3) Anton Forsström, 4) Alex Lövsund
2) IF Drott 1 IFDrott 51,72
1) Albin Söderman, 2) Adam Wiklund,
3) Sami Alatalo, 4) Oscar Grannas
F13 4x60m häck
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 49,17
1) Nea Hassila, 2) Hanna Vornanen,
3) Paloma Grannas, 4) Mia Backman
2) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 52,42
1) Milla Ström, 2) Julia Jansson,
3) Tilde Stråka, 4) Maja Semskar
3) IF Åsarna 1 IFÅsar 54,01
1) Wilma Nyberg, 2) Vilhelmina Sjölind,
3) Ellen Ainasoja, 4) Angelina Strandvall
P15 4x100m
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 49,65
1) Adrian Björkgren, 2) Isak Höglund,
3) Edward Wikar, 4) William Westerlund
2) IF VOM 1 IFVom 50,01
1) Rännar Michael, 2) Einar Wikar,
3) Jacob Smeds, 4) Elias Rintanen
3) IF Kraft 1 IFKraft 50,09
1) Lucas Nordgren, 2) Sebastian Nordberg,
3) Jeremias Bengs, 4) Salah Ibrahim
4) IK Falken 1 IKFalk 50,89
1) Jon Wikström, 2) Elias Blomqvist,
3) Herman Höglund, 4) Manuel Wikström
5) IF Femman 1 IFFemman 52,29
1) Benjamin Olli, 2) Kasper Paulin,
3) Kevin Skinnars, 4) David Mbela
6) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 57,27
1) Ivar Myllymäki, 2) Amos Nordström,
3) Filip Ahlskog, 4) Joel Holm
F15 4x100m
1) IK Falken 1 IKFalk 53,60
1) Alicia Björkvik, 2) Fanny Vikström,
3) Emma Fors, 4) Andrea Rönnskär
2) Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 54,02
1) Moa Forslund, 2) Janna Siegfrieds,
3) Ida Wiklund, 4) Tove Siegfrieds
3) IF Åsarna 1 IFÅsar 54,12
1) Emma Vikman, 2) Charlotta Sandkulla,
3) Vera Ståhlstedt, 4) Ana Ciornei
4) IF Drott 1 IFDrott 54,41
1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund,
3) Tilda Gripenberg, 4) Lova Forsman
5) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 54,85
1) Belinda Stenroos, 2) Hanna Back,
3) Laura Ström, 4) Sandra Nystrand
6) IF Kraft 1 IFKraft 54,95
1) Ida Lärka, 2) Natalie Stenlund,
3) Clara Holmberg, 4) Hanna Granbäck
7) IK Falken 2 IKFalk 58,86
1) Laura Byström, 2) Chantelle Finne,
3) Sofia Hagman, 4) Cecilia Huhtala
Vasa Idrottssällskap 2 VasaIS DNS
P15 4x800m
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 9.44,99
1) William Westerlund, 2) Edward Wikar,
3) Adrian Björkgren, 4) Isak Höglund
2) IF Femman 1 IFFemman 10.00,77
1) Lucas Finskas, 2) Kasper Paulin,
3) David Mbela, 4) Benjamin Olli
3) IF VOM 1 IFVom 10.01,63
1) Jacob Smeds, 2) Einar Wikar,
3) Jakob Ehrs, 4) Aaron Häggman
4) IK Falken 1 IKFalk 10.45,25
1) Elias Blomqvist, 2) Manuel Wikström,
3) Jon Wikström, 4) Herman Höglund
5) IF Nykarlebynejden 1 IFNyk 11.09,39
1) Jonas Åbro, 2) Filip Ahlskog,
3) Joel Holm, 4) Ivar Myllymäki
IF Kraft 1 IFKraft DNS
F15 4x800m
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 11.27,96
1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund,
3) Fanny Östman, 4) Lova Forsman
2) IK Falken 1 IKFalk 13.07,21
1) Laura Byström, 2) Chantelle Finne,
3) Sofia Hagman, 4) Cecilia Huhtala
IF Kraft 1 DNS
Utom tävl Vasa Idrottssällskap 1 VasaIS 12.36,17
1) Tilde Nordman, 2) Tove Siegfrids,
3) Ida Wiklund, 4) Julia Enlund
P15 4x80m häck
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 54,12
1) Adrian Björkgren, 2) Isak Höglund,
3) William Westerlund, 4) Edward Wikar
F15 4x80m häck
Final
1) IF Drott 1 IFDrott 56,04
1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund,
3) Tilda Gripenberg, 4) Lova Forsman
2) IK Falken 1 IKFalk 57,21
1) Alicia Björkvik, 2) Laura Byström,
3) Fanny Vikström, 4) Andrea Rönnskär
3) If Nykarlebynejden 1 IFNyk 1.01,63
1) Hanna Back, 2) Laura Ström,
3) Tindra Sundvik, 4) Belinda Stenroos
4) IF Kraft 1 IFKraft 1.02,88
1) Ida Lärka, 2) Natalie Stenlund,
3) Hanna Granbäck, 4) Johanna Tikkala
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...