Resultat: 11.06.2018 Föreningscup deltävling I Nykarleby
P11 60 m 1. Emiro Grannas                         2007 IFDrott              9,42
 2. Anton Furu                            2007 GamlakIF          9,44
 3. Mario Knutar                           2007 IFNykn             9,48
 4. Eeli Bengs                               2008 VasaIS             9,57
 5. Robin Elenius                          2008 VasaIS              9,70
 6. Noel Granholm                               LarsmoIF             9,76
 7. Jim Ström                              2007 IFNykn              9,93
 8. Harald Smulter                       2007 VasaIS                9,96
 9. Philip Åkerlund                       2008 GamlakIF            9,97
 10. Aron Hägglund                       2008 GamlakIF           9,99
 11. Ted Söderström                     2009 IFÅsarna           10,16
 12. Vilgot Backlund                     2009 LarsmoIF           10,40
 13. Elias Ehrs                             2007 IFVom                10,58
 14. Eero Aaltonen                        2007 VasaIS              10,64
 15. Alex Ljungberg                       2009 IFÅsarna           10,65
 16. Jimmy Böling                                IFKraft                 11,20
 17. Melvin Lindqvist                     2009 IKFalken            11,38
    Markus Nordström                          IFNykn               DNS
Erä 1               Tuuli: +0,2
 1. Robin Elenius                          2008 VasaIS               9,70
 2. Aron Hägglund                          2008 GamlakIF          9,99
 3. Vilgot Backlund                        2009 LarsmoIF           10,40
 4. Eero Aaltonen                          2007 VasaIS               10,64
 5. Alex Ljungberg                         2009 IFÅsarna           10,65
    Markus Nordström                            IFNykn                DNS
Erä 2               Tuuli: +0,4
 1. Anton Furu                             2007 GamlakIF           9,44
 2. Mario Knutar                           2007 IFNykn              9,48
 3. Eeli Bengs                             2008 VasaIS              9,57
 4. Harald Smulter                        2007 VasaIS            9,96
 5. Elias Ehrs                             2007 IFVom              10,58
 6. Melvin Lindqvist                       2009 IKFalken          11,38
Erä 3               Tuuli: +0,7
 1. Emiro Grannas                          2007 IFDrott            9,42
 2. Noel Granholm                                LarsmoIF         9,76
 3. Jim Ström                              2007 IFNykn               9,93
 4. Philip Åkerlund                        2008 GamlakIF          9,97
 5. Ted Söderström                        2009 IFÅsarna        10,16
 6. Jimmy Böling                                  IFKraft             11,20
P11 1000 m
 1. Felix Jankens                          2007 IFDrott           3.27,43
 2. Theo Gullberg                          2007 VasaIS           3.31,51
 3. Hugo Nyman                                  IFKraft           3.32,32
 4. Eddie Wikblom                        2007 IFNykn           3.33,48
 5. Emil Forsström                        2007 IFÅsarna        3.33,81
 6. Arvid Kock                             2008 IKFalken          3.34,47
 7. Linus Liljekvist                                LarsmoIF         3.37,13
 8. Samuel Nilsström                   2007 IFNykn          3.51,05
 9. Emil Anderssén                      2009 IKFalken        3.52,27
 10. Iivar Häggman                        2007 IFVom           3.54,05
 11. Elias Åkerlund                       2010 GamlakIF        3.54,78
 12. Evert Biskop                          2008 GamlakIF        3.55,90
 13. Aron Åkerlund                        2008 GamlakIF        3.57,47
P11 Längd/Pituus
 1. Nikola Bäck                            2008 VasaIS              4.33              Â
         4,33
            Â
 2. Paul Hjulfors                          2007 LarsmoIF            4.23              Â
         4,23
            Â
 3. Alexander Broman                 2007 VasaIS               3.75              Â
         3,75
            Â
 4. Christian Lövsund                  2008 IFÃ…sarna            3.66              Â
         3,66
            Â
 5. Miro Auvinen                        2007 IFDrott                 3.60              Â
         3,60
            Â
 6. Hannes Bengs                             IFKraft               3.45              Â
         3,45
            Â
 7. Emil Lindgren                              LarsmoIF            3.30              Â
         3,30
            Â
 8. Alex Furu                              2010 GamlakIF            3.24              Â
         3,24
            Â
 9. Thorion Takanen                    2008 GamlakIF           3.21              Â
         3,21
            Â
 10. Joar Mannström                   2008 IKFalken            3.17              Â
         3,17
            Â
 11. Hugo Mäkelä                       2007 IFNykn              3.13              Â
         3,13
            Â
 11. William Strandvall               2008 IFÃ…sarna               3.13              Â
         3,13Â
            Â
 13. Libäck Anton                       2007 IFÃ…sarna            3.10              Â
         3,10
            Â
 14. Milton Nyman                       IFNykn                   2.80              Â
         2,80
            Â
 15. Walter Källbacka                 2008 IFVom                2.49              Â
         2,49
            Â
P11 Diskus/Kiekko
 1. Gabriel Eklund                             IFNykn                  21.28
         21,28
 2. Tobias Edström                    2007 IKFalken               20.17
         20,17
 3. Måns Finholm                      2007 LarsmoIF              18.64
         18,64
 4. Benjamin Eklund                 2009 IFNykn                  17.71
         17,71
 5. Felix Juslin                                 IFKraft               16.67
         16,67
 6. Eelian Berg                                  IFÅsarna            16.42
         16,42
 7. Conny Majabacka                 2007 IFVom               16.18
         16,18
 8. Jonas Braxén                       2008 VasaIS              13.22
         13,22
 9. Benjamin Rönngård               2007 IFDrott                  13.02
         13,02
 10. Wilhelm Åkerman                        IFNykn                9.57
          9,57
    Einar Evijoki                          2008 VasaIS                   DNS
      Â
Kilpailun ulkopuolella
    Robin Liljeqvist                     2008 IFNykn                  27.84
         27,84
P11 4 x 50 m
 1. Larsmo IF Lag 1                                                       30,86
 2. IF Drott Lag 1                                                           32,14
 3. Vasa Idrottssällskap Lag 1                                       32,45
 4. IF Nykarlebynejden Lag 1                                         32,67
 5. Gamlakarleby IF Lag 1                                             32,86
 6. IF Kraft                                                                     33,09
 7. Vasa Idrottssällskap Lag 2                                       34,28
 8. IF Åsarna Lag 1                                         34,46
 9. IF VOM Lag 1                                             35,15
 10. Gamlakarleby IF Lag 2                                            35,47
 11. IF Nykarlebynejden Lag 2                                       35,98
 12. IK Falken Lag 1                                         38,00
Erä 1              Â
 1. Vasa Idrottssällskap Lag 2                            34,28
       Nikola Bäck
       Eero Aaltonen
       Jonas Braxén
       Robin Elenius
 2. Gamlakarleby IF Lag 2                                 35,47
       Aron Åkerlund
       Elias Åkerlund
       Alex Furu
       Philip Åkerlund
 3. IF Nykarlebynejden Lag 2                                         35,98
       Wilhelm Åkerman
       Hugo Mäkelä
       Milton Nyman
       Markus Nordström
 4. IK Falken Lag 1                                         38,00
       Emil Anderssén
       Melvin Lindqvist
       Joar Mannström
       Tobias Edström
Erä 2              Â
 1. Larsmo IF Lag 1                                        30,86
       Måns Finholm
       Linus Liljekvist
       Noel Granholm
       Paul Hjulfors
 2. IF Drott Lag 1                                            32,14
       Miro Auvinen
       Emiro Grannas
       Felix Jankens
       Miska Isola
 3. Vasa Idrottssällskap Lag 1                                       32,45
       Alexander Broman
       Eeli Bengs
       Theo Gullberg
       Harald Smulter
 4. IF Nykarlebynejden Lag 1                                        32,67
       Jim Ström
       Milo Holländer
       Eddie Wikblom
       Mario Knutar
 5. Gamlakarleby IF Lag 1                                 32,86
       Anton Furu
       Aron Hägglund
       Thorion Takanen
       Evert Biskop
 6. IF Kraft                                                                    33,09
       Hugo Nyman
       Hannes Bengs
       Felix Juslin
       Jimmy Böling
 7. IF Åsarna Lag 1                                        34,46
       Alex Ljungberg
       Christian Lövsund
       Anton Libäck
       Ted Söderström
 8. IF VOM Lag 1                                             35,15
       Elias Ehrs
       Iivar Häggman
       Walter Källbacka
       Conny Majabacka
P13 60 m
 1. Anton Hietapakka                     2006 GamlakIF          8,57
 2. Oliver Takanen                         2005 GamlakIF          8,67
 3. Otto Holm                                 2006 GamlakIF          8,74
 4. Oscar Grannas                         2005 IFDrott             8,81
 5. Axel Granbäck                                 IFKraft               8,88
 6. Alex Nyman                                      IFNykn              9,08
 7. Daniel Kartalov                        2006 IFNykn              9,18
 8. Rufus Nylund                           2005 IFDrott               9,24
 9. Aron Skog                                        IFÅsarna             9,33
 10. Kasper Biskop                       2005 GamlakIF            9,39
 10. Isac Söderström                     2005 IFÅsarna            9,39
 12. Benjamin Hagman                  2005 IKFalken            9,40
 13. Kevin Enfors                                  IFÅsarna           9,63
 14. Charles Portos                       2006 IFNykn               9,71
Erä 1               Tuuli: +1,0
 1. Oliver Takanen                         2005 GamlakIF          8,67
 2. Oscar Grannas                        2005 IFDrott            8,81
 3. Axel Granbäck                                IFKraft               8,88
 4. Daniel Kartalov                        2006 IFNykn              9,18
 5. Kasper Biskop                        2005 GamlakIF          9,39
 5. Isac Söderström                     2005 IFÅsarna            9,39
Erä 2               Tuuli: 0,0
 1. Anton Hietapakka                    2006 GamlakIF           8,57
 2. Otto Holm                               2006 GamlakIF           8,74
 3. Alex Nyman                                  IFNykn              9,08
 4. Rufus Nylund                          2005 IFDrott             9,24
 5. Aron Skog                                     IFÅsarna              9,33
 6. Benjamin Hagman                  2005 IKFalken              9,40
 7. Kevin Enfors                                 IFÅsarna               9,63
 8. Charles Portos                       2006 IFNykn              9,71
P13 1000 m
 1. Nante Korkatti                        2005 GamlakIF       3.15,77
 2. Anton Forsström                     2005 IFÅsarna         3.16,36
 3. Albin Söderman                      2005 IFDrott           3.18,29
 4. Oliver Nordberg                               IFKraft          3.18,66
 5. Viktor Store                           2005 GamlakIF        3.28,46
 6. Sander Wikblom                    2008 IFNykn           3.39,17
 7. Mico Sjölund                         2005 LarsmoIF         3.46,94
 8. Valter Ehnvall                        2006 IKFalken         4.10,20
 9. William Holmström                 2005 IFVom            4.22,71
 10. Benjamin Juthbacka             2006 IFNykn          4.27,54
    Isak Liljeqvist                        2005 IKFalken        DNS
    Jonas Åbro                            2006 IFNykn             DNS
    Viktor Krook                                IFKraft               DNS
P13 Höjd/Korkeus
 1. Hampus Berglund                    2006 IFVom              143
      Â
      Â
 2. Jonas Åbro                             2006 IFNykn              135
      Â
      Â
 3. Jonathan Risberg                            IFKraft              130
      Â
      Â
 4. Conrad Mannström                  2005 IKFalken           130
      Â
      Â
 5. Adam Wiklund                        2006 IFDrott                110
      Â
      Â
 6. Alex Lövsund                          2006 IFÅsarna             110
      Â
      Â
    Miro Heikkilä                          2005 GamlakIF            DNS
      Â
      Â
P13 Spjut/Keihäs
 1. Robin Liljeqvist                          2008 IFNykn            31.14
         31,14
 2. Mikael Alatalo Sami                   2006 IFDrott            19.45
         19,45
 3. Elias Enlund                                   IFÅsarna         19.15
         19,15
 4. Alexander Blomqvist                  2006 IFNykn            15.54
         15,54
 5. Max Byström                             2006 IKFalken          14.23
         14,23
 6. Albin Berglund                          2006 IFVom               13.81
         13,81
    Ville Nybacka                          2006 IKFalken              DNS
      Â
P13 4 x 100 m
 1. Gamlakarleby IF Lag 1                                            54,63
       Oliver Takanen
       Jere Virkkala
       Otto Holm
       Matias Åberg
 2. IF Drott Lag 1                                                         57,90
       Albin Söderman
       Oscar Grannas
       Rufus Nylund
       Mikael Alatalo Sami
 3. IF Kraft                                                      58,62
       Sebastian Rantamäki
       Jonathan Risberg
       Oliver Nordberg
       Axel Granbäck
 4. IF Nykarlebynejden Lag 1                                   1.01,85
       Charles Portos
       Daniel Kartalov
       Jonas Åbro
       Alex Nyman
 5. IK Falken Lag 1                                                    1.02,80
       Conrad Mannström
       Valter Ehnvall
       Arvid Kock
       Benjamin Hagman
 6. IF Åsarna Lag 1                                                   1.02,91
       Alex Lövsund
       Anton Forsström
       Aron Skog
       Kevin Enfors
 7. IF Nykarlebynejden Lag 2                                   1.09,50
       Elias Renvall
       Robin Liljeqvist
       Alexander Blomqvist
       Benjamin Juthbacka
 8. IF VOM Lag 1                                                     1.11,20
       Hampus Berglund
       Albin Berglund
       William Holmström
       Alex Hermans
P15 100 m
 1. Sebastian Nordberg                          IFKraft            12,21
 2. Ber Dway Sel                           2004 LarsmoIF       12,40
 3. Adrian Björkgren                       2003 IFDrott           12,55
 4. Elias Mulders                          2003 VasaIS           13,01
 5. Noah Skog                                   IFÅsarna           13,37
 6. Einar Wikar                            2003 IFVom              13,44
 7. Matias Åberg                          2005 GamlakIF         14,16
 8. Jere Virkkala                          2005 GamlakIF         14,17
 9. Jani Mäenpää                          2005 GamlakIF        14,33
 10. Philip Gulin                                   IFKraft             14,36
 11. Viktor Rönnskär                      2006 IKFalken          16,10
    Ivar Myllymäki                         2003 IFNykn             DNS
    Valter Lerbacka                        2003 GamlakIF         DNS
    Elias Blomqvist                                  IKFalken         DNS
Erä 1               Tuuli: +0,8
 1. Sebastian Nordberg                          IFKraft            12,21
 2. Ber Dway Sel                           2004 LarsmoIF        12,40
 3. Adrian Björkgren                       2003 IFDrott            12,55
 4. Einar Wikar                            2003 IFVom              13,44
 5. Matias Åberg                           2005 GamlakIF         14,16
 6. Viktor Rönnskär                       2006 IKFalken         16,10
    Valter Lerbacka                      2003 GamlakIF         DNS
Erä 2               Tuuli: +1,1
 1. Elias Mulders                         2003 VasaIS           13,01
 2. Noah Skog                                     IFÅsarna          13,37
 3. Jere Virkkala                          2005 GamlakIF         14,17
 4. Jani Mäenpää                         2005 GamlakIF         14,33
 5. Philip Gulin                                      IFKraft             14,36
    Ivar Myllymäki                         2003 IFNykn             DNS
    Elias Blomqvist                                 IKFalken          DNS
P15 2000 m
 1. Leonard Markén                      2003 IFVom            6.22,35
 2. Aaron Häggman                      2003 IFVom            6.54,96
 3. Jeremias Bengs                              IFKraft            7.09,78
 4. Lucas Hansén                                IFÅsarna          7.11,23
 5. William Back                          2003 IFNykn             7.15,00
 6. Jimi Rousu                             2005 GamlakIF        7.17,24
 7. Herman Höglund                     2004 IKFalken         7.27,07
 8. William Westerlund                 2004 IFDrott            7.40,04
P15 Stav/Seiväs
 1. Jon Sundberg                                     IFDrott               260
      Â
      Â
    Filip Gunnar Malmlund                  2003 IFDrott              DNS
      Â
      Â
    Alexander Nordström                    2004 IFNykn              DNS
      Â
      Â
P15 Kula/Kuula
 1. Elias Blomqvist                             IKFalken            10.71
         10,71
 2. Lucas Nordgren                            IFKraft                9.50
          9,50
 3. Jacob Smeds                       2003 IFVom                9.35
          9,35
 4. Joakim Bäck                       2004 IFNykn                 9.00
          9,00
 5. Benjamin Holmbäck             2005 IFÅsarna            8.77
          8,77
 6. Viggo Hiltunen                     2004 LarsmoIF             8.56
          8,56
 7. Isak Höglund                       2004 IFDrott                 6.78
          6,78
 8. Edward Wikar                             IFVOM                 6.52
          6,52
P15 4 x 100 m
 1. IF Drott Lag 1                                          50,49
       Adrian Björkgren
       Isak Höglund
       Jon Sundberg
       Edward Wikar
 2. IF Kraft                                                   52,86
       Sebastian Nordberg
       Jeremias Bengs
       Philip Gulin
       Lucas Nordgren
Â
 3. Gamlakarleby IF Lag 1                                       53,84
       Anton Hietapakka
       Nante Korkatti
       Jani Mäenpää
       Valter Lerbacka
     Â
 4. IF VOM Lag 1                                          54,08
       Jacob Smeds
       Aaron Häggman
       Leonard Markén
       Einar Wikar
 5. IF Åsarna Lag 1                                       54,69
       Benjamin Holmbäck
       Noah Skog
       Erik Åbrandt
 6. IF Nykarlebynejden Lag 1                                    58,65
       Ivar Myllymäki
       Alexander Nordström
       Filip Ahlskog
       Joel Holm
 7. IK Falken Lag 1                                        58,96
       Viktor Rönnskär
       Max Byström
       Herman Höglund
       Elias Blomqvist
H/M17 200 m
 1. Alexander Björkgren                 2002 IFDrott            23,01
 2. Fredrik Björkqvist                     2002 IFÅsarna           23,14
 3. Steven Portin                         2002 IKFalken           23,55
 4. Mattias Asp                            2001 VasaIS              24,10
 5. Lucas Mulders                          2001 VasaIS            24,12
 6. Johannes Åhman                     2002 IFDrott            24,42
 7. Josef Höglund                          2002 IKFalken           24,54
 8. Anton Sandvik                          2001 IFVom              24,77
 9. Nico Mäenpää                          2002 GamlakIF         28,85
 10. Tommy Huynh                                 IFDrott              29,62
    Plamen Alyoshev                             IFVOM             DNS
    Charlie Portos                                 IFNykn               DNS
Kilpailun ulkopuolella
    Axel Norrbacka                         2002 IKFalken           25,53
Erä 1               Tuuli: +1,3
 1. Steven Portin                          2002 IKFalken           23,55
 2. Mattias Asp                            2001 VasaIS             24,10
 3. Johannes Åhman                     2002 IFDrott           24,42
 4. Josef Höglund                         2002 IKFalken          24,54
 5. Tommy Huynh                                 IFDrott            29,62
    Plamen Alyoshev                              IFVOM            DNS
Erä 2               Tuuli: +0,3
 1. Alexander Björkgren                 2002 IFDrott            23,01
 2. Fredrik Björkqvist                     2002 IFÅsarna           23,14
 3. Lucas Mulders                          2001 VasaIS             24,12
 4. Anton Sandvik                          2001 IFVom              24,77
 5. Nico Mäenpää                          2002 GamlakIF         28,85
    Charlie Portos                                IFNykn             DNS
Kilpailun ulkopuolella
    Axel Norrbacka                        2002 IKFalken           25,53
H/M17 Tresteg/Kolmiloikka
 1. Enfors Jonatan                       2002 IFÃ…sarna           12.06 -0,4         Â
        12,06
            Â
 2. Rasmus Lahti                        2002 IFDrott                11.89 -1,4         Â
        11,89
            Â
 3. Christoffer PÃ¥tt                       2001 VasaIS             11.58 -0,1         Â
        11,58
            Â
    Plamen Alyoshev                             IFVOM              DNS              Â
      Â
      Â
H/M17 Kula/Kuula
 1. Alfons Söderman                        2001 IFDrott            12.11
         12,11
 2. Younes Elberkennon                          VasaIS              9.40
          9,40
 3. Prince Tshibangu                       2001 VasaIS              9.21
          9,21
 4. Jesper Nyman                                   IFNykn               8.51
          8,51
 5. Axel Norrbacka                         2002 IKFalken            7.42
          7,42
 6. Johannes Ehrs                          2002 IFVom               7.36
          7,36
F/T11 60 m
 1. Tinja Kuoppamaa                       2007 IFNykn              9,13
 2. Dayna Austen                           2008 GamlakIF             9,16
 3. Angelina Laurén                        2007 IFÅsarna           9,21
 4. Bianca Smedlund                     2007 IFDrott               9,22
 5. Mathilda Parkkinen                   2007 LarsmoIF           9,48
 6. Lina Svenlin                            2007 LarsmoIF            9,76
 7. Linn Bergström                        2008 IFNykn              9,78
 8. Louisa Nygård                         2007 IFVom                 9,85
 9. Carolina Åhman                       2007 IFDrott               9,86
 9. Felicia Ena                             2007 LarsmoIF               9,86
 11. Izabelle Viitasalo                           IFÅsarna                9,93
 12. Linn Björkskog                     2008 LarsmoIF             10,00
 13. Filippa Elenius                      2008 IKFalken             10,05
 14. Julia Södergård                     2007 IFDrott               10,08
 15. Sointu Finnilä                        2007 GamlakIF             10,13
 16. Melva Wiklund                       2009 IFNykn                  10,18
 17. Ines Kangas                                  GamlakarlebyIF    10,21
 18. Meyah Thylin                           2007 LarsmoIF            10,40
 19. Ellie Nilsson                          2010 IFVom                10,52
 20. Tuva Nylund                           2007 VasaIS               10,81
 20. Thilde Sundqvist                      2008 LarsmoIF           10,81
 22. Jolanda Böling                              IFKraft                10,93
 23. Alva Grankulla                               LarsmoIF              10,94
 24. Julia Strandvall                       2010 IFÅsarna            11,15
 25. Emilia Granqvist                     2008 LarsmoIF              11,55
Erä 1               Tuuli: +1,3
 1. Angelina Laurén                        2007 IFÅsarna             9,21
 2. Lina Svenlin                           2007 LarsmoIF            9,76
 3. Melva Wiklund                          2009 IFNykn             10,18
 4. Ines Kangas                                     GamlakarlebyIF 10,21
 5. Meyah Thylin                           2007 LarsmoIF           10,40
 6. Jolanda Böling                               IFKraft             10,93
Erä 2               Tuuli: +1,8
 1. Bianca Smedlund                      2007 IFDrott             9,22
 2. Louisa Nygård                          2007 IFVom              9,85
 3. Felicia Ena                              2007 LarsmoIF           9,86
 4. Linn Björkskog                         2008 LarsmoIF        10,00
 5. Julia Södergård                        2007 IFDrott            10,08
 6. Ellie Nilsson                            2010 IFVom              10,52
Erä 3               Tuuli: NWND
 1. Tinja Kuoppamaa                        2007 IFNykn            9,13
 2. Dayna Austen                           2008 GamlakIF         9,16
 3. Mathilda Parkkinen                     2007 LarsmoIF         9,48
 4. Linn Bergström                           2008 IFNykn             9,78
 5. Izabelle Viitasalo                             IFÅsarna           9,93
 6. Filippa Elenius                         2008 IKFalken         10,05
 7. Emilia Granqvist                       2008 LarsmoIF        11,55
Erä 4               Tuuli: NWND
 1. Carolina Åhman                        2007 IFDrott            9,86
 2. Sointu Finnilä                          2007 GamlakIF       10,13
 3. Tuva Nylund                           2007 VasaIS           10,81
 3. Thilde Sundqvist                       2008 LarsmoIF        10,81
 5. Alva Grankulla                               LarsmoIF         10,94
 6. Julia Strandvall                       2010 IFÅsarna           11,15
F/T11 1000 m
 1. Agnes Skytte                            2007 IFDrott             3.34,25
 2. Karlström Sigrid                       2007 IFÅsarna         3.34,46
 3. Winnie Markén                          2008 IFVom            3.36,52
 4. Vilma Hahtokari                        2007 IFÅsarna         3.41,01
 5. Veronica Raikula                       2007 GamlakIF       3.41,63
 6. Julia Åbro                              2008 IFNykn           3.41,97
 7. Ellen Kock                             2008 IKFalken         3.47,74
 8. Matilda Snellman                     2007 LarsmoIF         3.48,99
 9. Ellinor Forsman                       2010 IFNykn           3.52,44
 10. Tilde Thylin                           2007 LarsmoIF         3.53,61
 11. Wilma Nyman                                 IFKraft              3.54,95
 12. Enni Auvinen                          2008 IFDrott          3.58,41
 13. Melia Käldman                       2007 IFVom            3.59,25
 14. Mariela Byskata                     2007 VasaIS           4.00,25
 15. Melida Hakala                        2009 GamlakIF          4.14,65
 16. Jessica Westerlund                2009 IKFalken          4.16,68
    Cecilia Flocco                          2007 GamlakIF        DNS
F/T11 Längd/Pituus
 1. Anna Nybäck                            2007 IFNykn              3.78              Â
         3,78
            Â
 2. Agnes PÃ¥fs                              2007 IFVom               3.75              Â
         3,75
            Â
 2. Nellie Byggmästar                    2007 LarsmoIF          3.75              Â
         3,75
            Â
 4. Ella Wallin                              2008 VasaIS              3.65              Â
         3,65
            Â
 5. Elvira Björklund                       2007 IFDrott             3.60              Â
         3,60
            Â
 6. Lydia Backman                       2008 IFDrott             3.37              Â
         3,37
            Â
 7. Venla Vikström                       2007 LarsmoIF           3.34              Â
         3,34
            Â
 7. Tessa Kastrén                        2009 GamlakIF          3.34              Â
         3,34
            Â
 9. Isabella Flocco                        2009 GamlakIF         3.30              Â
         3,30
            Â
 10. Holm Elin                              2007 IFÃ…sarna           3.28              Â
         3,28
            Â
 10. Cajsa Svenlin                          2008 IFDrott             3.28              Â
         3,28
            Â
 12. Nea NorrgÃ¥rd                           2007 IFDrott            3.26              Â
         3,26
            Â
 12. Matilda Fors                                    IFDrott             3.26              Â
         3,26
            Â
 14. Matilda Hermans                      2009 IFVom             3.25              Â
         3,25
            Â
 15. Julia Lindell                                      IFÃ…sarna         3.20              Â
         3,20
            Â
 16. Elsie Björkfors                       2007 IFÃ…sarna            3.18              Â
         3,18
            Â
 17. Lotta Lithen                            2008 VasaIS              3.09              Â
         3,09
            Â
 18. Linn Österberg                        2007 IFVom              3.06              Â
         3,06
            Â
 19. Carla Björkgren                      2009 IFDrott             3.04              Â
         3,04
            Â
 20. Lea Snickars                                 IFKraft             3.02              Â
         3,02
            Â
 21. Nathalie StrÃ¥ka                       2008 IFNykn            3.01              Â
         3,01
 22. Ellen Nyberg                         2008 IFÃ…sarna           3.00              Â
         3,00
            Â
 23. Vilma Lindqvist                      2007 IFÃ…sarna           2.87              Â
         2,87
            Â
 24. Alma Eklund                          2007 LarsmoIF          2.84              Â
         2,84
            Â
 25. Saga Markén                          2010 IFVom             2.60              Â
         2,60
            Â
 26. Milla Byström                          2009 IKFalken         2.57              Â
         2,57
            Â
    Matilda Segervall                      2007 IFDrott           DNS              Â
      Â
      Â
    Vilma Hahtokari                        2007 IFÃ…sarna        DNS              Â
      Â
      Â
    Nova Sandberg                        2008 LarsmoIF        DNS              Â
      Â
      Â
F/T11 Diskus/Kiekko
 1. Sara Cederholm                         2008 IFNykn            19.02
         19,02
 2. Emilia Holmlund                        2008 IFÅsarna         18.74
         18,74
 3. Wilma Grannas                         2008 IFDrott              16.65
         16,65
 4. Tilda Åberg                             2008 VasaIS             15.65
         15,65
 5. Reetta Peltoniemi                      2008 IFDrott             12.15
         12,15
 6. Elin Bergman                                  IFKraft              11.85
         11,85
 7. Lea Sundelin                           2008 LarsmoIF            9.80
          9,80
 8. Stella Norrlin                         2008 IFVom                 9.47
          9,47
 9. Selma Slotte                           2008 IFDrott              9.36
          9,36
 10. Siri Ahlskog                                IFÅsarna              9.24
          9,24
 11. Lydia Svenfelt                         2008 LarsmoIF            7.80
          7,80
 12. Anjelica Bodbacka                  2008 IKFalken              7.41
          7,41
F/T11 4 x 50 m
 1. IF Drott Lag 1                                     31,12
 2. IF Nykarlebynejden Lag 1                           31,54
 3. Larsmo IF Lag 1                                  31,71
 4. IF Åsarna Lag 1                                  31,77
 5. Larsmo IF Lag 2                                  32,73
 6. Gamlakarleby IF Lag 1                              32,90
 7. IF Drott Lag 3                                    33,39
 8. IF VOM Lag 1                                     33,66
 9. Vasa Idrottssällskap Lag 1                       34,06
 10. Larsmo IF Lag 3                                       34,14
 11. IF Nykarlebynejden Lag 2                        35,07
 12. IF Kraft                                              35,55
 13. IF VOM Lag 2                                    35,84
 14. IK Falken Lag 1                                 36,50
 15. IF Drott Lag 2                                   36,98
 15. IF Åsarna Lag 2                                36,98
 17. Larsmo IF Lag 4                                 37,34
 18. Gamlakarleby IF Lag 2                         37,78
    IK Falken Lag 2                                     DNS
Erä 1              Â
 1. Larsmo IF Lag 2                                 32,73
       Matilda Snellman
       Felicia Ena
       Linn Björkskog
       Lea Sundelin
 2. IF Nykarlebynejden Lag 2                     35,07
       Sara Cederholm
       Nathalie Stråka
       Ellinor Forsman
       Melva Wiklund
 3. IF VOM Lag 2                                   35,84
       Stella Norrlin
       Matilda Hermans
       Ellie Nilsson
       Winnie Markén
 4. IF Drott Lag 2                                   36,98
       Julia Södergård
       Carolina Åhman
       Nea Norrgård
       Matilda Fors
 5. Larsmo IF Lag 4                                 37,34
       Thilde Sundqvist
       Nova Sandberg
       Emilia Granqvist
       Alma Eklund
Erä 2              Â
 1. IF Drott Lag 3                                   33,39
       Lydia Backman
       Enni Auvinen
       Cajsa Svenlin
       Reetta Peltoniemi
 2. IF VOM Lag 1                                    33,66
       Agnes Påfs
       Louisa Nygård
       Linn Österberg
       Melia Käldman
 3. Larsmo IF Lag 3                                 34,14
 4. IF Åsarna Lag 2                                36,98
       Vilma Lindqvist
       Elsie Björkfors
       Julia Lindell
       Siri Ahlskog
 5. Gamlakarleby IF Lag 2                           37,78
       Isabella Flocco
       Ines Kangas
       Tessa Kastrén
       Melida Hakala
    IK Falken Lag 2                                  DNS
       Agnes Liljeqvist
       Ilone Kock
       Milla Byström
       Anjelica Bodbacka
Erä 3              Â
 1. IF Drott Lag 1                                   31,12
       Elvira Björklund
       Wilma Grannas
       Agnes Skytte
       Bianca Smedlund
 2. IF Nykarlebynejden Lag 1                        31,54
       Linn Bergström
       Anna Nybäck
       Tinja Kuoppamaa
       Julia Åbro
 3. Larsmo IF Lag 1                                 31,71
       Venla Vikström
       Mathilda Parkkinen
       Lina Svenlin
       Nellie Byggmästar
 4. IF Åsarna Lag 1                                 31,77
       Angelina Laurén
       Vilma Hahtokari
       Elin Holm
       Sigrid Karlström
 5. Gamlakarleby IF Lag 1                           32,90
       Veronica Raikula
       Tessa Kastrén
       Sointu Finnilä
       Dayna Austen
 6. Vasa Idrottssällskap Lag 1                     34,06
       Tilda Åberg
       Tuva Nylund
       Mariela Byskata
       Ella Wallin
 7. IF Kraft                                             35,55
       Lea Snickars
       Jolanda Böling
       Wilma Nyman
       Elin Bergman
 8. IK Falken Lag 1                                     36,50
       Milla Byström
       Jessica Westerlund
       Filippa Elenius
       Ellen Kock
F/T13 60 m
 1. Priscilla Boateng                      2005 IFDrott           8,27
 2. Hanna Hagnäs                           2005 LarsmoIF       8,85
 3. Wilma Nyberg                          2006 IFÅsarna        8,88
 4. Clarine Mutiganda                            VasaIS           8,90
 5. Malva Brännbacka                      2006 LarsmoIF      8,93
 6. Julia Groop                                        IFKraft             9,01
 7. Elin Jakobsson                         2005 IFÅsarna           9,19
 8. Vilhelmina Sjölind                           IFÅsarna            9,21
 9. Jessica Järndahl                       2005 IFDrott             9,49
 10. Angelina Strandvall                        IFÅsarna          9,56
 11. Julia Jansson                          2006 IFNykn             9,57
 12. Frida Ingman                           2005 IFVom              9,58
 13. Tilda Ljung                            2005 IFDrott            9,59
 14. Julia Backlund                        2006 IKFalken           9,68
 15. Clara Linqvist                        2006 IFNykn             9,69
 16. Tora Backholm                        2006 VasaIS            9,81
 16. Jenna Böling                                 IFKraft              9,81
 18. Julia Ena                                     IFNykn              9,94
 19. Rebecca Sandberg                  2006 LarsmoIF       10,34
    Lina Nybacka                            2005 IKFalken         DNS
Erä 1               Tuuli: -0,1
 1. Hanna Hagnäs                           2005 LarsmoIF        8,85
 2. Jessica Järndahl                       2005 IFDrott            9,49
 3. Angelina Strandvall                           IFÅsarna        9,56
 4. Frida Ingman                            2005 IFVom            9,58
 5. Jenna Böling                                  IFKraft              9,81
    Lina Nybacka                           2005 IKFalken           DNS
Erä 2               Tuuli: -0,2
 1. Malva Brännbacka                   2006 LarsmoIF        8,93
 2. Julia Groop                                  IFKraft               9,01
 3. Elin Jakobsson                       2005 IFÅsarna          9,19
 4. Tilda Ljung                            2005 IFDrott             9,59
 5. Julia Backlund                         2006 IKFalken         9,68
 6. Clara Linqvist                           2006 IFNykn           9,69
 7. Tora Backholm                        2006 VasaIS           9,81
Erä 3               Tuuli: +1,6
 1. Priscilla Boateng                      2005 IFDrott             8,27
 2. Wilma Nyberg                          2006 IFÅsarna         8,88
 3. Clarine Mutiganda                             VasaIS            8,90
 4. Vilhelmina Sjölind                             IFÅsarna          9,21
 5. Julia Jansson                          2006 IFNykn              9,57
 6. Julia Ena                                     IFNykn               9,94
 7. Rebecca Sandberg                  2006 LarsmoIF         10,34
F/T13 1000 m
 1. Jamira Suarez                          2005 IFDrott         3.29,75
 2. Vilma Björkskog                        2006 LarsmoIF       3.30,98
 3. Felicia Granholm                       2005 IFVom            3.35,90
 4. Tilde Nordman                          2006 VasaIS           3.45,61
 5. Milla Ström                            2005 IFNykn            3.46,66
 6. Vera Björk                              2005 IKFalken         3.49,88
 7. Ellen Ainasoja                         2006 IFÅsarna        3.50,79
 8. Ellinor Halonen                               IFKraft          3.54,15
 9. Elin Eriksson                          2006 IFVom             4.17,64
F/T13 Höjd/Korkeus
 1. Engla-Lie Holländer                    2005 IFNykn              140
      Â
      Â
 2. Mia Backman                            2005 IFDrott             140
      Â
      Â
 2. Elisabeth Kvist                         2006 VasaIS               140
      Â
      Â
 2. Molly Forslund                        2006 VasaIS               140
      Â
      Â
 5. Nicolina Björkskog                    2005 LarsmoIF            135
      Â
      Â
 6. Edith Carlsson                         2005 VasaIS               135
      Â
      Â
 7. Amanda Parkkinen                  2005 LarsmoIF             130
      Â
      Â
 7. Paloma Grannas                      2005 IFDrott              130
      Â
      Â
 9. Josefina Kackur                      2006 LarsmoIF             130
      Â
      Â
 10. Livia Nilsson                          2005 IFVom               130
      Â
      Â
 11. Ronja Ljungberg                    2007 IFÅsarna              125
      Â
      Â
 12. Alva Norrgård                       2005 IFDrott                  125
      Â
      Â
 13. Wilma Snellman                   2005 LarsmoIF             125
      Â
      Â
 14. Elvira Åbrandt                      2006 VasaIS                120
      Â
      Â
 15. Maja Semskar                      2006 IFNykn                115
      Â
       Â
 15. Tindra Kummel                             IFKraft                115
      Â
      Â
 17. Yasmine Bodbacka              2006 IKFalken             115
      Â
      Â
    Tindra Kock                            2006 IKFalken            DNS
      Â
      Â
    Mollie Wikman                        2006 IFDrott              DNS
      Â
      Â
F/T13 Spjut/Keihäs
 1. Emma Lillas                            2005 IFDrott            27.59
         27,59
 2. Malin Cederholm                        2006 IFNykn           26.23
         26,23
 3. Kiira Nordström                        2005 IFDrott           21.92
         21,92
 4. Madelén Penttinen                     2006 IFVom            21.50
         21,50
 5. Noomi Enlund                          2005 IFDrott           19.15
         19,15
 6. Mathilda Westermark                         IFKraft            17.96
         17,96
 7. Hilda Hautamäki                        2006 IKFalken         16.91
         16,91
 8. Hanna Håkans                          2006 VasaIS           16.63
         16,63
 9. Amanda Holmlund                     2006 IFÅsarna        14.58
         14,58
 10. Emilia Österberg                       2006 IFVom           13.92
         13,92
 11. Emma Wiik                              2006 LarsmoIF        13.78
         13,78
 12. Filippa Kaitfors                             IFDrott            11.20
         11,20Â
F/T13 4 x 100 m
 1. IF Drott Lag 1                                   56,65
 2. IF Åsarna Lag 1                                        58,98
 3. IF Nykarlebynejden Lag 1                        59,54
 4. Vasa Idrottssällskap Lag 1                      59,64
 5. Larsmo IF Lag 1                                   1.00,72
 6. Larsmo IF Lag 2                                   1.01,30
 7. IF Kraft                                                 1.01,35
 8. Vasa Idrottssällskap Lag 2                   1.01,37
 9. IF Drott Lag 2                                       1.02,59
 10. IF VOM Lag 1                                      1.02,78
 11. IK Falken Lag 1                                   1.03,44
 12. IF Drott Lag 3                                       1.04,26
 13. IF Nykarlebynejden Lag 2                   1.09,23
Erä 1              Â
 1. Larsmo IF Lag 2                               1.01,30
       Josefina Kackur
       Emma Wiik
       Wilma Snellman
       Nicolina Björkskog
 2. Vasa Idrottssällskap Lag 2                      1.01,37
       Elvira Åbrandt
       Tilde Nordman
       Iina Länttä
       Clarine Mutiganda
 3. IF Drott Lag 2                                  1.02,59
       Jessica Järndahl
       Mollie Wikman
       Alva Norrgård
       Paloma Grannas
 4. IF Drott Lag 3                                 1.04,26
       Noomi Enlund
       Kiira Nordström
       Tilda Ljung
       Filippa Kaitfors
 5. IF Nykarlebynejden Lag 2                       1.09,23
       Julia Ena
       Julia Jansson
       Maja Semskar
       Mindy Penttinen
Erä 2              Â
 1. IF Drott Lag 1                                    56,65
       Jamira Suarez
       Mia Backman
       Emma Lillas
       Priscilla Boateng
 2. IF Åsarna Lag 1                                 58,98
       Vilhelmina Sjölind
       Elin Jakobsson
       Ronja Ljungberg
       Wilma Nyberg
 3. IF Nykarlebynejden Lag 1                         59,54
       Clara Linqvist
       Engla-Lie Holländer
       Malin Cederholm
       Milla Ström
 4. Vasa Idrottssällskap Lag 1                    59,64
       Hanna Håkans
       Molly Forslund
       Elisabeth Kvist
       Lina Lithén
 5. Larsmo IF Lag 1                                1.00,72
       Vilma Björkskog
       Malva Brännbacka
       Amanda Parkkinen
       Hanna Hagnäs
 6. IF Kraft                                             1.01,35
       Julia Groop
       Tindra Kummel
       Jenna Böling
       Mathilda Westermark
 7. IF VOM Lag 1                                  1.02,78
       Livia Nilsson
       Madelén Penttinen
       Emilia Österberg
       Frida Ingman
 8. IK Falken Lag 1                               1.03,44
       Hilda Hautamäki
       Yasmine Bodbacka
       Vera Björk
       Julia Backlund
F/T15 100 m
 1. Janna Siegfrids                       2003 VasaIS           13,60
 2. Alicia Björkvik                        2004 IKFalken         13,72
 3. Lova Forsman                         2003 IFDrott            13,77
 4. Laura Ström                           2004 IFNykn             13,95
 5. Thilde Holm                            2004 IFNykn             14,16
 6. Ana-Maria Ciornei                   2003 IFÅsarna          14,29
 7. Sandra Nystrand                     2004 IFNykn            14,33
 8. Ida Lärka                                     IFKraft            14,36
 9. Malin Svenlin                          2004 LarsmoIF         14,53
 10. Mirjam Bamm                                IFVOM              14,60
 11. Tove Siegfrids                       2004 VasaIS            14,63
 12. Laura Byström                      2003 IKFalken          14,70
 12. Emma Fors                          2004 IKFalken           14,70
 14. Fanny Saarinen                    2004 IFÅsarna          15,45
 15. Sofia Hagman                       2003 IKFalken          15,81
    Moa Forslund                         2003 VasaIS             DNS
    Tilda Gripenberg                     2003 IFDrott              DNS
    Emmi Bengs                          2004 VasaIS              DNS
Erä 1               Tuuli: +1,2
 1. Alicia Björkvik                        2004 IKFalken         13,72
 2. Lova Forsman                           2003 IFDrott            13,77
 3. Sandra Nystrand                       2004 IFNykn            14,33
 4. Mirjam Bamm                                IFVOM             14,60
 5. Fanny Saarinen                        2004 IFÅsarna          15,45
    Emmi Bengs                             2004 VasaIS             DNS
Erä 2               Tuuli: +1,0
 1. Janna Siegfrids                        2003 VasaIS             13,60
 2. Laura Ström                            2004 IFNykn             13,95
 3. Thilde Holm                           2004 IFNykn            14,16
 4. Laura Byström                         2003 IKFalken           14,70
 5. Sofia Hagman                          2003 IKFalken           15,81
    Moa Forslund                           2003 VasaIS              DNS
    Tilda Gripenberg                       2003 IFDrott              DNS
Erä 3               Tuuli: +0,4
 1. Ana-Maria Ciornei                     2003 IFÅsarna          14,29
 2. Ida Lärka                                         IFKraft              14,36
 3. Malin Svenlin                          2004 LarsmoIF          14,53
 4. Tove Siegfrids                         2004 VasaIS             14,63
 5. Emma Fors                             2004 IKFalken           14,70
F/T15 2000 m
 1. Teodora Westerlund                2004 IFDrott          7.30,21
 2. Tilde Stråka                           2005 IFNykn           7.30,78
 3. Hanna Granbäck                            IFKraft          7.50,84
 4. Tindra Jansson                      2004 IFVom           8.04,60
 5. Chantelle Finne                     2004 IKFalken        8.19,60
    Lina Lahti                             2003 IFDrott             DNS
    Felicia Krook                                 IFKraft             DNS
F/T15 Stav/Seiväs
 1. Andrea Rönnskär                      2003 IKFalken            300
      Â
      Â
 2. Felicia Vikström                       2004 LarsmoIF             260
      Â
      Â
 3. Sandra Carlsson                       2003 VasaIS               220
      Â
      Â
 4. Emilia Liljeqvist                      2006 IFNykn               200
      Â
      Â
 5. Mollie Wikman                          2006 IFDrott             170
      Â
      Â
 6. Emma Vikman                         2003 IFÅsarna             150
      Â
      Â
    Matilde Helsing                                  IFVOM               DNS
      Â
      Â
F/T15 Kula/ Kuula
 1. Johanna Tikkala                                IFKraft            12.02
         12,02
 2. Wilma Hautamäki                        2003 IKFalken           9.75
          9,75
 3. Emmi Parhiala                                     IKFalken           9.72
          9,72
 4. Ingrid Forsman Fanny                 2003 VasaIS              9.53
          9,53
 5. Charlotta Sandkulla                    2004 IFÅsarna            9.50
          9,50
 6. Erica Åminne                                 IFÅsarna              9.24
          9,24
 7. Michelle Nyback                      2003 IFNykn                7.59
          7,59
 8. Tilda Höglund                          2004 IFDrott               7.44
          7,44
 9. Linnea Kackur                        2005 LarsmoIF              6.50
          6,50
 10. Jenna Nystedt                      2004 IFVom               6.35
          6,35
    Nathalie Nyback                     2003 IFNykn                DNS
      Â
    Carolina Granö                       2003 IKFalken             DNS
      Â
    Sandra Hongell                              IFÅsarna             DNS
      Â
F/T15 4 x 100 m
 1. Vasa Idrottssällskap Lag 1                   53,46
       Tove Siegfrids
       Janna Siegfrids
       Wilma Honkakangas
       Ida Wikström
 2. IF Drott Lag 1                                         55,38
       Lova Forsman
       Tilda Gripenberg
       Tilda Höglund
 3. IF Åsarna Lag 1                                55,83
       Emma Vikman
       Charlotta Sandkulla
       Neah Nyman
       Ana-Maria Ciornei
 4. IF Nykarlebynejden Lag 1                    55,85
       Lisa Sundqvist
       Laura Ström
       Sandra Nystrand
       Thilde Holm
 5. IF VOM Lag 1                                     56,60
       Mirjam Bamm
       Jenna Nystedt
       Henna Torrkulla
       Tindra Jansson
 6. IF Kraft                                               56,96
       Ida Lärka
       Johanna Tikkala
       Clara Holmberg
       Hanna Granbäck
 7. IK Falken Lag 1                                57,84
       Alicia Björkvik
       Chantelle Finne
       Emma Fors
       Sofia Hagman
    IK Falken Lag 2                                   DNS
D/N17 200 m
 1. Madeleine Glasberg                   2001 VasaIS           25,46
 2. Rebecca Åkerholm                    2001 IFDrott            27,29
 3. Linnea Källbacka                       2003 IFVom            27,95
 4. Belinda Stenroos                       2003 IFNykn            28,10
 5. Matilda Nyman                          2002 IFDrott            28,81
 6. Eveliina Suvanto                      2002 IKFalken         29,37
 7. Natalie Stenlund                               IFKraft            29,86
 8. Emma Haglund                        2004 LarsmoIF         30,07
 9. Amanda Hansén                               IFÅsarna         32,51
    Alva Åkerholm                          2001 IFDrott             DNS
Erä 1               Tuuli: +1,4
 1. Madeleine Glasberg                   2001 VasaIS           25,46
 2. Belinda Stenroos                       2003 IFNykn           28,10
 3. Matilda Nyman                          2002 IFDrott            28,81
 4. Natalie Stenlund                              IFKraft            29,86
    Alva Åkerholm                          2001 IFDrott              DNS
Erä 2               Tuuli: +2,3
 1. Rebecca Åkerholm                     2001 IFDrott            27,29
 2. Linnea Källbacka                       2003 IFVom             27,95
 3. Eveliina Suvanto                       2002 IKFalken         29,37
 4. Emma Haglund                         2004 LarsmoIF         30,07
 5. Amanda Hansén                               IFÅsarna          32,51
D/N17 Tresteg/Kolmiloikka
 1. Ina Pajunen                             2001 IFÃ…sarna         10.76 +0,2         Â
        10,76
            Â
 2. Ida Backman                            2002 IFDrott            10.10 +1,1         Â
        10,10
            Â
 3. Fina Backholm                         2002 VasaIS           10.02 -1,4         Â
        10,02
            Â
 4. Suzette Finne                          2002 IKFalken           8.95 -0,3         Â
         8,95
            Â
 5. Moa Parkkinen                        2002 IFDrott              8.59 -0,4         Â
         8,59
            Â
 6. Evelina Österberg                    2003 IFVom              8.43 -0,2         Â
         8,43
         -1,5
 7. Tindra Sundvik                         2003 IFNykn             7.70 -0,1         Â
         7,70
            Â
 8. Ida Svedman                                  IFKraft             7.58 -1,5         Â
         7,58
            Â
    Hanna Back                            2003 IFNykn               DNS              Â
      Â
     Â
              Â
      Â
D/N17 Kula/Kuula
 1. Linn Sund                              2001 VasaIS             14.35
         14,35
 2. Elin Källberg                          2002 VasaIS             11.73
         11,73
 3. Erica Karlström                     2002 IFNykn              9.90
          9,90
 4. Tilda Borgmästars                 2001 IKFalken             9.68
          9,68
 5. Christina Dahl                       2002 IFDrott                8.75
          8,75
 6. Tatjana Sizowa                     2002 IFVom                7.80
          7,80
 7. Jasmine Vikström                 2002 LarsmoIF            7.66
          7,66Â
 8. Elina Juslin                                 IFKraft              7.32
          7,32
 9. Jenny Broända                             IFÅsarna             7.18
          7,18
Slutpoäng 2018
 1. IF Drott                    13377 p
 2. IF Åsarna                   10719 p
 3. IF Nykarlebynejden    9853 p
 4. IK Falken                    9510 p
 5. Vasa IS                    9474 p
 6. IF VOM                    9239 p
 7. IF Kraft                    8878 p
 8. Larsmo IF                   6644 p
 9. Gamlakarleby F          4672 p
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...