Resultat: 14.05.2018 RT Ministafettkarnevalen
Åk 1-4 8x50m mixed
1) Yttermark skola 1 1.02,79
2) Stenbackens skola 1 1.04,94
3) Mosebacke skola 1 1.06,26
4) Pjelax skola 1 1.07,28
5) Mosebacke skola 2 1.08,17
6) Korsnäs kby skola 1 1.08,80
7) Stenbackens skola 2 1.11,11
8) Lappfjärds skola 1 1.11,14
9) Yttermark skola 2 1.12,01
10) Molpe skola 1 1.13,39
11) Taklax skola 1 1.13,85
12) Kaskö svenska skola 1 1.15,28
13) Stenbackens skola 3 1.18,44
Loppukilpailu erä 1
1) Mosebacke skola 2 1.08,17
2) Stenbackens skola 2 1.11,11
3) Yttermark skola 2 1.12,01
4) Stenbackens skola 3 1.18,44
Loppukilpailu erä 2
1) Pjelax skola 1 1.07,28
2) Lappfjärds skola 1 1.11,14
3) Molpe skola 1 1.13,39
4) Kaskö svenska skola 1 1.15,28
Loppukilpailu erä 3
1) Yttermark skola 1 1.02,79
2) Stenbackens skola 1 1.04,94
3) Mosebacke skola 1 1.06,26
4) Korsnäs kby skola 1 1.08,80
5) Taklax skola 1 1.13,85
Åk 1-6 600m+600m+400m flickor
Loppukilpailu
1) Övermalax skola 1 5.18,95
2) Solf skola 1 5.33,05
3) Mosebacke skola 1 5.39,57
4) Västra Närpes skola 1 5.45,42
5) Övermark skola 1 5.51,57
6) Korsnäs kby skola 1 5.54,53
7) Yttermark skola 1 5.55,31
8) Solf skola 2 6.02,69
9) Mosebacke skola 2 6.04,06
10) Lappfjärd skola 1 6.04,92
11) Stenbackens skola 1 6.05,02
12) Pörtom skola 1 6.05,11
13) Övermark skola 2 6.05,68
14) Pjelax skola 1 6.17,81
15) Yttermark skola 2 6.21,65
16) Petalax skola 1 6.23,28
17) Korsnäs kby skola 2 6.29,15
18) Mosebacke skola 3 6.30,49
19) Västra Närpes skola 2 6.30,95
20) Molpe skola 1 6.31,96
21) Övermark skola 3 6.32,87
22) Pjelax skola 2 6.33,26
23) Taklax skola 1 6.36,19
Kaskö svenska skola 1 DNS
Molpe skola 2 DNS
Åk 1-6 4x800m pojkar
Loppukilpailu
1) Solf skola 1 10.28,00
2) Stenbackens skola 1 10.44,00
3) Mosebacke skola 1 10.47,00
4) Yttermark skola 1 11.44,00
5) Pjelax skola 1 11.52,00
6) Mosebacke skola 2 11.53,00
7) Pörtom skola 1 12.03,00
8) Yttermark skola 2 12.25,00
9) Mosebacke skola 3 12.48,00
10) Solf skola 2 12.50,00
11) Övermark skola 1 12.52,00
12) Västra Närpes skola 1 13.02,00
13) Stenbackens skola 2 13.10,00
14) Övermalax skola 1 13.12,00
15) Västra Närpes skola 2 13.17,00
16) Korsnäs kby skola 1 13.22,00
17) Pjelax skola 2 13.29,00
18) Pörtom skola 2 13.30,00
19) Övermark skola 2 13.31,00
20) Stenbackens skola 3 13.35,00
21) Kaskö svenska skola 1 13.58,00
22) Yttermark skola 3 15.00,00
23) Molpe skola 1 15.28,00
Korsnäs kby skola 2 DNS
Molpe skola 2 DNS
Petalax skola 1 DNS
Åk 1-6 5x80m mixed små skolor
1) Yttermark skola 1 55,27
2) Pörtom skola 1 57,26
3) Korsnäs kby skola 1 58,07
4) Molpe skola 1 59,68
5) Västra Närpes skola 1 1.00,36
6) Övermark skola 1 1.01,03
7) Pörtom skola 2 1.01,75
8) Västra Närpes skola 2 1.02,32
9) Pjelax skola 1 1.02,50
10) Petalax skola 1 1.03,04
11) Yttermark skola 2 1.03,64
12) Korsnäs kby skola 2 1.03,98
13) Lappfjärds skola 1 1.04,22
14) Västra Närpes skola 3 1.04,98
15) Övermark skola 2 1.05,50
16) Molpe skola 2 1.05,93
17) Petalax skola 2 1.07,18
18) Kaskö svenska skola 1 1.08,10
19) Övermark skola 3 1.08,25
20) Taklax skola 1 1.08,96
21) Petalax skola 3 1.09,58
22) Kaskö svenska skola 2 1.12,38
23) Pjelax skola 2 1.14,56
24) Taklax skola 2 1.17,24
Loppukilpailu erä 1
1) Pörtom skola 2 1.01,75
2) Västra Närpes skola 2 1.02,32
3) Korsnäs kby skola 2 1.03,98
4) Kaskö svenska skola 2 1.12,38
5) Pjelax skola 2 1.14,56
6) Taklax skola 2 1.17,24
Loppukilpailu erä 2
1) Yttermark skola 2 1.03,64
2) Västra Närpes skola 3 1.04,98
3) Övermark skola 2 1.05,50
4) Molpe skola 2 1.05,93
5) Övermark skola 3 1.08,25
6) Petalax skola 3 1.09,58
Loppukilpailu erä 3
1) Pörtom skola 1 57,26
2) Korsnäs kby skola 1 58,07
3) Molpe skola 1 59,68
4) Pjelax skola 1 1.02,50
5) Lappfjärds skola 1 1.04,22
6) Petalax skola 2 1.07,18
Loppukilpailu erä 4
1) Yttermark skola 1 55,27
2) Västra Närpes skola 1 1.00,36
3) Övermark skola 1 1.01,03
4) Petalax skola 1 1.03,04
5) Kaskö svenska skola 1 1.08,10
6) Taklax skola 1 1.08,96
Åk 1-6 5x80m pojkar
1) Solf skola 1 56,20
2) Mosebacke skola 1 57,98
3) Stenbackens skola 1 59,69
4) Mosebacke skola 2 1.00,95
5) Övermalax skola 1 1.03,45
6) Stenbackens skola 2 1.03,96
7) Solf skola 2 1.04,11
8) Övermalax skola 2 1.05,80
9) Solf skola 3 1.09,87
Loppukilpailu erä 1
1) Mosebacke skola 2 1.00,95
2) Stenbackens skola 2 1.03,96
3) Solf skola 2 1.04,11
4) Övermalax skola 2 1.05,80
5) Solf skola 3 1.09,87
Loppukilpailu erä 2
1) Solf skola 1 56,20
2) Mosebacke skola 1 57,98
3) Stenbackens skola 1 59,69
4) Övermalax skola 1 1.03,45
Åk 1-6 5x80m flickor
1) Övermalax skola 1 57,79
2) Solf skola 1 59,56
3) Mosebacke skola 1 1.00,75
4) Stenbackens skola 1 1.03,38
5) Solf skola 2 1.03,67
6) Övermalax skola 2 1.04,22
7) Mosebacke skola 2 1.05,98
8) Övermalax skola 3 1.09,11
Loppukilpailu erä 1
1) Solf skola 2 1.03,67
2) Övermalax skola 2 1.04,22
3) Mosebacke skola 2 1.05,98
4) Övermalax skola 3 1.09,11
Loppukilpailu erä 2
1) Övermalax skola 1 57,79
2) Solf skola 1 59,56
3) Mosebacke skola 1 1.00,75
4) Stenbackens skola 1 1.03,38
Åk 1-6 12x80m mixed
1) Solf skola 1 2.29,61
2) Mosebacke skola 1 2.35,24
3) Övermalax skola 1 2.39,72
4) Stenbackens skola 1 2.40,08
5) Solf skola 2 2.44,38
6) Mosebacke skola 2 2.47,59
7) Stenbackens skola 2 2.50,06
8) Övermark skola 1 2.50,12
9) Pjelax skola 1 2.52,81
10) Korsnäs kby skola 2 2.53,20
11) Petalax skola 1 2.53,60
12) Pjelax skola 2 2.56,54
13) Lappfjärds skola 1 2.56,83
14) Övermalax skola 2 2.57,19
15) Korsnäs kby skola 1 2.57,50
16) Pörtom skola 1 3.00,50
17) Yttermark skola 1 3.00,90
18) Västra Närpes skola 1 3.03,38
19) Kaskö svenska skola 1 3.07,90
20) Taklax skola 1 3.07,94
21) Stenbackens skola 3 3.08,18
22) Molpe skola 1 3.08,92
Mosebacke skola 3
Loppukilpailu erä 1
1) Solf skola 1 2.29,61
2) Mosebacke skola 1 2.35,24
3) Övermalax skola 1 2.39,72
4) Stenbackens skola 1 2.40,08
5) Solf skola 2 2.44,38
6) Övermark skola 1 2.50,12
7) Pjelax skola 1 2.52,81
8) Petalax skola 1 2.53,60
9) Lappfjärds skola 1 2.56,83
10) Korsnäs kby skola 1 2.57,50
11) Pörtom skola 1 3.00,50
12) Yttermark skola 1 3.00,90
13) Västra Närpes skola 1 3.03,38
14) Kaskö svenska skola 1 3.07,90
15) Taklax skola 1 3.07,94
16) Molpe skola 1 3.08,92
Loppukilpailu erä 2
1) Mosebacke skola 2 2.47,59
2) Stenbackens skola 2 2.50,06
3) Korsnäs kby skola 2 2.53,20
4) Pjelax skola 2 2.56,54
5) Övermalax skola 2 2.57,19
6) Stenbackens skola 3 3.08,18
Mosebacke skola 3
Åk 7-9 600m+600m+400m flickor
Loppukilpailu
1) Korsholms högstadium 1 4.56,32
Korsholms högstadium 2
Åk 7-9 4x100m pojkar
Loppukilpailu
1) Närpes högstadieskola 1 56,20
2) Närpes högstadieskola 2 59,05
Åk 7-9 4x100m flickor
Loppukilpailu
1) Korsholms högstadium 1 53,50
2) Närpes högstadieskola 1 1.10,17
Åk 7-9 Dubbel svensk stafett mixed
Loppukilpailu
1) Närpes högstadieskola 5.00,97
Åk 7-9 18x100m pojkar
Loppukilpailu
1) Närpes högstadieskola 1 4.16,00
Åk 7-9 18x80m flickor
Loppukilpailu
1) Närpes högstadieskola 1 3.40,00
Andra stadiet 4x100m pojkar
Loppukilpailu
Närpes gymnasium 1 DNS
YA 1 DQ
Andra stadiet 4x100m flickor
Loppukilpailu
Närpes gymnasium 1 DNS
Andra stadiet 12x100m flickor
Loppukilpailu
1) Närpes gymnasium 1 3.16,10
Närpes gymnasium 2 DNF
Andra stadiet 12x100m pojkar
© 2018 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.42 - 14.05.2018 22.50.07
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...