Resultat: 14.09.2017 Malax, skolmästerskap
Skolorna i Malax - Skolmästerskap i Friidrott
Malax, Pixne idrottsområde 14.9.2017
Pojkar klass 1-2 - 40 m
Final
1. Edvin Stenbacka Petalax 7,07
2. Appel Emil Yttermalax 7,09
3. Romeo Räfsbäck Övermalax 7,12
4. Björkell Linus Yttermalax 7,23
5. Antell Eddy Yttermalax 7,33
6. Grädler Simon Yttermalax 7,36
7. Salo Hannes Yttermalax 7,71
8. Muhammad Doudi Petalax 7,73
Försök
1. Appel Emil Yttermalax 7,37
2. Edvin Stenbacka Petalax 7,40
3. Romeo Räfsbäck Övermalax 7,40
4. Antell Eddy Yttermalax 7,49
5. Grädler Simon Yttermalax 7,62
6. Salo Hannes Yttermalax 7,70
7. Björkell Linus Yttermalax 7,72
8. Muhammad Doudi Petalax 7,75
9. Tim Häggman Övermalax 7,80
10. Elias Herlin Övermalax 7,84
11. Emil Hyöty Övermalax 7,90
12. Engsbo Hannes Övermalax 7,95
13. Österroos Anton Yttermalax 7,96
14. Elmer Bergkull Övermalax 7,98
15. Brevik Viktor Yttermalax 8,06
16. Casper Högbäck Övermalax 8,07
17. Simon Häggback Övermalax 8,07
17. Vincent Nylund Övermalax 8,08
19. Anton Jokela Petalax 8,08
19. Högbacka Hugo Yttermalax 8,09
21. William Koponen Övermalax 8,13
22. Bäckström Hannes Yttermalax 8,15
23. Anton Strömfors Övermalax 8,16
24. Isak Hatanmaa Övermalax 8,22
25. Oskari Smulter Övermalax 8,22
26. Elias Manninen Övermalax 8,26
27. Melker Höstman Petalax 8,28
27. Hall Wilmer Yttermalax 8,28
29. Harry Granholm Övermalax 8,36
30. Milton Piispanen Övermalax 8,37
31. Aatos Granstubb Övermalax 8,56
32. Edvin Sjöberg Övermalax 8,62
33. Ilmari Pietikäinen MSK 8,69
34. Melvis Nyström Petalax 8,76
35. Axel Woltter Bergö 8,77
36. Aspö Zacharias Yttermalax 8,82
37. Kaas Hugo Yttermalax 8,83
38. Wilmer Råholm Övermalax 8,83
38. Strandberg Felix Yttermalax 8,90
40. Kullberg Adam Övermalax 8,91
41. Emil Omanovic Övermalax 8,99
42. Leon Åkerback Bergö 9,07
43. Sundbäck Markus Yttermalax 9,14
44. Pepe Perov Petalax 9,23
45. Ilias Ebbar Yttermalax 9,34
46. Sisu Niemelä Övermalax 9,40
47. Leonard Backas Övermalax 9,45
48. Tuure Kevin Yttermalax 9,53
49. Sundsten Elliot Yttermalax 9,60
50. Nyman Viggo Yttermalax 9,64
51. Theodor Lillrank Övermalax 9,66
52. Albin Rönn Övermalax 9,69
53. Smulter Viktor Yttermalax 9,81
54. Kaas Lukas Yttermalax 9,91
55. Jonas Nyqvist Övermalax 10,01
56. Alex Påfs Övermalax 11,39
57. Salo Ville Petalax 11,57
58. Granfors Emil Yttermalax 13,19
Pojkar klass 1-2 - Längd
1. Appel Emil Yttermalax 3,20
2. Romeo Räfsbäck Övermalax 3,10
3. Evdin Stenbacka Petalax 3,02
4. Grädler Simon Yttermalax 2,96
5. Björkell Linus Yttermalax 2,90
6. Salo Hannes Yttermalax 2,83
6. Vicent Nylund Övermalax 2,83
8. Antell Eddy Yttermalax 2,76
9. Högbacka Hugo Yttermalax 2,70
10. Elmer Bergkull Övermalax 2,69
10. Axel Sjöberg Bergö 2,69
12. Tim Häggman Övermalax 2,67
13. Melker Höstman Petalax 2,65
14. Brevik Viktor Yttermalax 2,62
14. Emil Hyöty Övermalax 2,62
16. Elias Herlin Övermalax 2,61
17. William Koponen Övermalax 2,60
17. Milo Kortelahti Övermalax 2,60
19. Elias Manninen Övermalax 2,56
19. Muhammad Doudi Petalax 2,56
21. Anton Jokela Petalax 2,55
22. Rasmus Söderback Övermalax 2,51
23. Milton Piispanen Övermalax 2,45
24. Anton Strömfors Övermalax 2,43
25. Edvin Sjöberg Övermalax 2,39
26. Hannes Engsbo Övermalax 2,36
27. Bäckström Hannes Yttermalax 2,34
27. Simon Häggback Övermalax 2,34
29. Kaas Hugo Yttermalax 2,31
29. Österroos Anton Yttermalax 2,31
31. Wilmer Gästgivar Bergö 2,24
32. Harry Granholm Övermalax 2,21
33. Aatos Granstubb Övermalax 2,20
33. Axel Woltter Bergö 2,20
35. Smulter Felix Yttermalax 2,19
36. Runonen Albin Yttermalax 2,16
36. Ludwig Berglund Bergö 2,16
38. Sundbäck Markus Yttermalax 2,10
39. Pepe Perov Petalax 2,10
40. Melvis Nyström Petalax 2,09
40. Hall Wilmer Yttermalax 2,09
42. Sisu Niemelä Övermalax 2,03
43. Ilmari Pietikäinen MSK 2,01
44. Aspö Zacharias Yttermalax 2,00
45. Rasmus Grönros Övermalax 1,99
46. Emil Omanovic Övermalax 1,95
47. Leonard Backas Övermalax 1,92
47. Sundsten Elliot Yttermalax 1,92
49. Theodor Lillrank Övermalax 1,90
50. Elebbar Ilias Yttermalax 1,86
50. Oskari Smulter Övermalax 1,86
52. Leon Åkerback Bergö 1,83
53. Smulter Viktor Yttermalax 1,82
54. Adam Kullberg Övermalax 1,80
55. Wilmer Råholm Övermalax 1,76
56. Kaas Lukas Yttermalax 1,73
57. Tuure Kevin Yttermalax 1,72
58. Alex Påfs Övermalax 1,54
59. Nyman Viggo Yttermalax 1,48
60. Ville Salo Petalax 1,34
61. Adam Udd Övermalax 1,32
62. Granfors Emil Yttermalax 0,94
Flickor klass 1-2 - 40 m
Final
1. Björndahl Malva Yttermalax 7,02
2. Antell Ida Yttermalax 7,38
3. Borralho Luanna Yttermalax 7,66
4. Ronja Eriksson Övermalax 7,81
5. Rianna Rönnback Övermalax 7,85
6. Nellie Nurmi-Aro Övermalax 7,86
7. Sunabacka Cecilia Yttermalax 7,96
8. Smilla Sjöberg Bergö 7,97
Försök
1. Björndahl Malva Yttermalax 6,98
2. Antell Ida Yttermalax 7,70
3. Nellie Nurmi-Aro Övermalax 7,73
4. Rianna Rönnback Övermalax 7,80
5. Borralho Luanna Yttermalax 7,81
6. Sunabacka Cecilia Yttermalax 7,97
7. Ronja Eriksson Övermalax 8,01
8. Smilla Sjöberg Bergö 8,06
9. Asp Mira Yttermalax 8,07
10. Björkholm Zelina Yttermalax 8,08
11. Ebba Österdahl Övermalax 8,10
11. Miranda Dahlgren Övermalax 8,10
13. Emma Ek Övermalax 8,12
14. Herasymenko Bohdana Yttermalax 8,17
15. Evelina Smulter Övermalax 8,18
16. Kinnunen Alva Yttermalax 8,24
17. Östman Cassandra Yttermalax 8,28
18. Frida Hagner Övermalax 8,30
19. Salonsaari Wendela Yttermalax 8,31
20. Emma Silfver Övermalax 8,33
21. Maja Karrenpalo Petalax 8,36
22. Victoria Tallgren Övermalax 8,37
22. Ellen Broo Övermalax 8,37
24. Halilic Ajla Yttermalax 8,38
25. Julia Lindell Övermalax 8,51
26. Lindqvist Julina Yttermalax 8,54
26. Suljkanovic Adna Yttermalax 8,54
28. Linnea Björk Petalax 8,63
28. Nea Skinnar Bergö 8,63
30. Lundfors Inez Yttermalax 8,74
31. Juulia Ketola MSK 8,76
32. Noora Mäkelä MSK 8,78
32. Udd Tilde Yttermalax 8,78
34. Laura Björkstrand Övermalax 8,85
35. Linnea Ekman Petalax 8,89
36. Alissa Österberg Övermalax 8,92
37. Styris Josefina Yttermalax 8,96
38. Nyman Elin Yttermalax 8,98
39. Nordman Fannie Yttermalax 9,02
40. Omaima Doudi Petalax 9,03
41. Ninni Piispanen Övermalax 9,07
42. Victoria Sigg Petalax 9,14
43. Forsberg Ella Yttermalax 9,15
44. Nordman Agnes Yttermalax 9,20
45. Åsa Långback Petalax 9,25
46. Antell Milla Yttermalax 9,30
47. Nyfors Elin Yttermalax 9,34
47. Sundberg Emilia Yttermalax 9,34
49. Line Åkerback Bergö 9,34
50. Peppi Piispanen Övermalax 9,42
51. Ekström Alina Yttermalax 9,44
52. Sara Rinta-Luoma MSK 9,48
53. Sandqvist Maja Yttermalax 9,49
54. Vest Julia Yttermalax 9,61
55. Nathalie Skeppar Övermalax 9,66
56. Saga Österroos Övermalax 9,83
57. Broo Wilma Yttermalax 9,89
58. Aya Doudi Petalax 9,97
59. Soumia Doudi Petalax 10,04
60. Nyqvist Tilde Yttermalax 10,26
61. Alexia Buss Övermalax 15,66
62. Jacobsson Olivia Yttermalax 15,69
Flickor klass 1-2 - Längd
1. Björndahl Malva Yttermalax 2,97
2. Rianna Rönnback Övermalax 2,78
3. Asp Mira Yttermalax 2,72
4. Emma Silfver Övermalax 2,71
5. Kinnunen Alva Yttermalax 2,70
6. Smilla Sjöberg Bergö 2,65
7. Frida Hagner Övermalax 2,60
8. Linnea Björk Petalax 2,57
9. Björkholm Zelina Yttermalax 2,54
10. Sunabacka Cecilia Yttermalax 2,51
11. Nellie Nurmi-Aro Övermalax 2,49
12. Ebba Österdahl Övermalax 2,46
13. Forsberg Ella Yttermalax 2,43
14. Emma Berts Övermalax 2,41
14. Herasymenko Bohdana Yttermalax 2,41
16. Borralho Luanna Yttermalax 2,40
17. Evelina Smulter Övermalax 2,38
17. Lindqvist Julina Yttermalax 2,38
19. Maja Karrenpalo Petalax 2,37
19. Lundfors Inez Yttermalax 2,37
21. Salonsaari Wendela Yttermalax 2,33
21. Antell Ida Yttermalax 2,33
23. Juulia Ketola MSK 2,26
24. Nordman Fannie Yttermalax 2,24
25. Miranda Dahlgren Övermalax 2,21
26. Östman Cassandra Yttermalax 2,20
27. Ronja Eriksson Övermalax 2,16
27. Linnea Ekman Petalax 2,16
29. Alissa Österberg Övermalax 2,13
30. Halilic Ajla Yttermalax 2,11
31. Åsa Långback Petalax 2,10
32. Nathalie Skeppar Övermalax 2,04
33. Noora Mäkelä MSK 2,02
34. Emma Ek Övermalax 1,98
35. Nea Skinnar Bergö 1,97
36. Omaima Doudi Petalax 1,95
37. Nyfors Elin Yttermalax 1,94
38. Broo Wilma Yttermalax 1,93
39. Udd Tilde Yttermalax 1,90
39. Line Åkerback Bergö 1,90
41. Borgar Tindra Yttermalax 1,86
42. Savannah Wargh Bergö 1,85
43. Ekström Alina Yttermalax 1,83
44. Nordman Agnes Yttermalax 1,82
45. Saga Österroos Övermalax 1,73
46. Styris Josefina Yttermalax 1,70
47. Peppi Piispanen Övermalax 1,69
48. Amanda Koitto Övermalax 1,67
49. Nyman Elin Yttermalax 1,65
50. Sundberg Emilia Yttermalax 1,63
51. Ellen Broo Övermalax 1,61
52. Vest Julia Yttermalax 1,57
53. Antell Milla Yttermalax 1,44
54. Nyqvist Tilde Yttermalax 1,43
55. Aya Doudi Petalax 1,41
56. Suljkanovic Adna Yttermalax 1,37
57. Sandqvist Maja Yttermalax 1,16
58. Soumia Doudi Petalax 1,10
59. Jacobsson Olivia Yttermalax 0,84
Pojkar klass 3-4 - 60 m
Final
1. Nisula Axel Yttermalax 8,81
2. Jens Glasberg Övermalax 9,88
3. Viggo Westman-Enroth Bergö 9,89
4. Lucas Nyström Petalax 10,02
5. Vilmer Höstman Petalax 10,08
6. Sunabacka Valter Yttermalax 10,13
7. Arvid Stenbacka Petalax 10,32
8. Vilgot Häggvik Övermalax 10,37
Försök
1. Nisula Axel Yttermalax 9,00
2. Jens Glasberg Övermalax 10,04
3. Viggo Westman-Enroth Bergö 10,08
4. Lucas Nyström Petalax 10,13
5. Vilmer Höstman Petalax 10,18
6. Arvid Stenbacka Petalax 10,22
7. Sunabacka Valter Yttermalax 10,24
8. Vilgot Häggvik Övermalax 10,27
9. Gästgivar Felix Yttermalax 10,41
9. Elias Karrenpalo Petalax 10,41
11. Isak Rönn Övermalax 10,47
12. Stoor Leo Yttermalax 10,50
13. Victor Ek Övermalax 10,52
14. Karl Wik Petalax 10,59
15. Nico Nikkinen Övermalax 10,63
16. Alexander Källund Övermalax 10,65
17. Koskela Eetu Yttermalax 10,80
18. Emil Pellfolk Övermalax 10,83
19. Xander Uotinen Petalax 10,96
20. Alex West Bergö 10,98
20. Malm Jonathan Yttermalax 10,98
22. Mäkiluoma Rasmus Yttermalax 11,01
23. Björkell Anton Yttermalax 11,10
24. Svarvar Jonathan Yttermalax 11,13
25. Joel Hägen Övermalax 11,17
26. Mauritz Hjerpe Övermalax 11,20
27. Udd Elias Yttermalax 11,24
28. Skata Noel Yttermalax 11,28
29. Jim Westerback Övermalax 11,30
30. Hugo Lundmark Petalax 11,44
31. Jerry Nylund Petalax 11,46
32. Sebastian Wikström Petalax 11,62
33. Alexander Långkvist Övermalax 11,67
34. Milton Nurmi-Aro Övermalax 11,67
34. Zacharias Aldén Övermalax 11,67
36. Jonas Björkgren Övermalax 11,68
37. Tobias Östring Petalax 11,71
38. Nousiainen Felix Yttermalax 11,80
38. Robin Grönros Övermalax 11,80
40. Sundberg Oscar Yttermalax 11,81
41. Hemming Selmer Yttermalax 11,84
42. Christoffer Östring Petalax 11,96
43. Robin Piispanen Övermalax 12,19
44. Hannes Grönlund Övermalax 12,26
45. Alex Evans Övermalax 12,39
46. Pehrström Simon Yttermalax 12,41
47. Noah Påfs Övermalax 13,43
Pojkar klass 3-4 - 600 m
1. Nico Nikkinen Övermalax 2.12
2. Victor Ek Övermalax 2.13
3. Mauritz Hjerpe Övermalax 2.16
4. Vilgot Häggvik Övermalax 2.21
5. Elias Karrenpalo Petalax 2.21
6. Stoor Leo Yttermalax 2.22
7. Xander Uotinen Petalax 2.22
8. Jens Glasberg Övermalax 2.23
9. Joel Hägen Övermalax 2.23
10. Arvid Stenbacka Petalax 2.23
11. Udd Elias Yttermalax 2.31
12. Tobias Östring Petalax 2.33
13. Hugo Lundmark Petalax 2.33
14. Jonas Björkgren Övermalax 2.33
15. Sundberg Oscar Yttermalax 2.34
16. Linus Åstrand Petalax 2.34
17. Nisula Axel Yttermalax 2.35
18. Emil Pellfolk Övermalax 2.39
19. Karl Wik Petalax 2.40
20. Koskela Eetu Yttermalax 2.43
21. Hemming Selmer Yttermalax 2.44
22. Robin Sjöblom Övermalax 2.45
23. Sunabacka Valter Yttermalax 2.47
24. Alexander Källund Övermalax 2.48
25. Robin Piispanen Övermalax 2.56
26. Zacharias Aldén Övermalax 2.57
27. Alex Evans Övermalax 2.58
Pojkar klass 3-4 - Längd
1. Nisula Axel Yttermalax 4,02
2. Gästgivar Felix Yttermalax 3,42
2. Elias Karrenpalo Petalax 3,42
4. Viggo Westman-Enroth Bergö 3,35
5. Jens Glasberg Övermalax 3,30
6. Sunabacka Valter Yttermalax 3,28
7. Geberg Emil Yttermalax 3,23
8. Vilmer Höstman Petalax 3,20
9. Arvid Stenbacka Petalax 3,16
10. Karl Wik Petalax 3,08
11. Mäkiluoma Rasmus Yttermalax 3,07
12. Koskela Eetu Yttermalax 3,02
13. Lucas Nyström Petalax 3,00
14. Skata Noel Yttermalax 2,98
15. Zacharias Aldén Övermalax 2,90
15. Xander Uotinen Petalax 2,90
17. Hemming Selmer Yttermalax 2,90
18. Isak Rönn Övermalax 2,87
19. Victor Sjöberg Bergö 2,77
19. Hugo West Bergö 2,77
21. Grönroos Robin Övermalax 2,73
22. Jerry Nylund Petalax 2,72
22. Alex West Bergö 2,72
22. Hugo Lundmark Petalax 2,72
25. Svarvar Jonathan Yttermalax 2,70
25. Jim Westerback Övermalax 2,70
27. Udd Elias Yttermalax 2,68
27. Tobias Östring Petalax 2,68
29. Malm Jonathan Yttermalax 2,67
29. Christoffer Östring Petalax 2,67
31. Sebastian Wikström Petalax 2,66
32. Ahlholm Anton Yttermalax 2,63
33. Alexander Långkvist Övermalax 2,62
34. Linus Åstrand Petalax 2,52
35. Nousiainen Felix Yttermalax 2,45
36. Robin Piispanen Övermalax 2,42
37. Sundberg Oscar Yttermalax 2,35
38. Lucas Gästgivar Bergö 2,30
39. Elias West Bergö 2,15
40. Johnny Norrman Övermalax 2,12
41. Andtsjö Frank Yttermalax 1,98
42. Wärnhjelm Liam Yttermalax 1,85
Pojkar klass 3-4 - Kula 2,0 kg
1. Vilgot Häggvik Övermalax 7,26
2. Lindqvist Jonathan Yttermalax 6,78
3. Björkell Anton Yttermalax 6,57
4. Joel Hägen Övermalax 6,47
5. Hugo West Bergö 6,38
5. Pehrström Simon Yttermalax 6,38
7. Robin Sjöblom Övermalax 6,06
8. Geberg Emil Yttermalax 5,75
8. Jerry Nylund Petalax 5,75
10. Vincent Vest Övermalax 5,68
11. Sundberg Oscar Yttermalax 5,46
12. Sebastian Wikström Petalax 5,43
13. Robin Piispanen Övermalax 5,30
14. Vilmer Höstman Petalax 5,29
15. Linus Åstrand Petalax 5,28
16. William Westerlund Bergö 5,12
17. Liam Åkerback Bergö 5,10
18. Ahlholm Anton Yttermalax 5,07
19. Häggblad Robin Yttermalax 5,05
20. Gästgivar Felix Yttermalax 4,96
21. Mauritz Hjerpe Övermalax 4,79
22. Lucas Gästgivar Bergö 4,75
23. Johnny Norrman Övermalax 4,39
24. Nousiainen Felix Yttermalax 4,33
25. Christoffer Östring Petalax 3,97
26. Noah Påfs Övermalax 3,11
Flickor klass 3-4 - 60 m
Final
1. Jennie Nylund Petalax 10,44
2. Elin Krook Petalax 10,60
3. Bonn Julia Yttermalax 10,69
4. Agnes Herlin Övermalax 10,69
5. Antell Wilma Yttermalax 10,80
6. Strömblad Matilda Yttermalax 10,90
7. Emma krook Petalax 10,92
8. Julia Guss Övermalax 10,95
Försök
1. Jennie Nylund Petalax 10,45
2. Elin Krook Petalax 10,66
3. Bonn Julia Yttermalax 10,76
4. Agnes Herlin Övermalax 10,78
5. Antell Wilma Yttermalax 10,58
6. Strömblad Matilda Yttermalax 11,15
7. Emma krook Petalax 11,10
8. Julia Guss Övermalax 10,88
9. Lizette Österblad Övermalax 11,19
10. Antell Ebba Yttermalax 11,19
11. Lovisa Fogde Övermalax 11,30
12. Isabelle Nylén Övermalax 11,30
13. Söderholm Sara Yttermalax 11,31
14. Rönnlund Isabelle Yttermalax 11,34
15. Emilia Granlund Petalax 11,38
16. Podbicanin Hanna Yttermalax 11,44
16. Karls Alva Yttermalax 11,44
18. Vanessa Constantin Övermalax 11,45
19. Herpman Emmy Yttermalax 11,47
20. Mäkelä Noomi Yttermalax 11,60
21. Elin Viklund Petalax 11,61
21. Ella Nordström Petalax 11,61
23. Lindblom Selma Yttermalax 11,65
24. Viivi Piispanen Övermalax 11,80
25. Matilda Håkans Bergö 11,85
26. Haavisto Victoria Yttermalax 11,89
27. Nathalie Guss Övermalax 11,91
28. Dagny Berglund Petalax 11,96
29. Ida Pada Övermalax 12,00
30. Tast Lilja Yttermalax 12,06
31. Svahn Julia Yttermalax 12,47
32. Sashka Perova Petalax 12,50
33. Isabella Östergård Övermalax 12,70
34. Ella Iso-Aho MSK 12,71
35. Risberg Edith Yttermalax 12,85
36. Aspö Ronja Yttermalax 13,03
37. Österroos Mathilda Yttermalax 13,13
38. Aspö Miranda Yttermalax 13,15
39. Linnea Storfors Övermalax 13,25
40. Österdahl Selina Yttermalax 13,33
41. Linnea Panu MSK 13,40
Flickor klass 3-4 - 600 m
1. Agnes Herlin Övermalax 2.20
2. Jennie Nylund Petalax 2.26
3. Podbicanin Hanna Yttermalax 2.30
4. Herpman Moa Yttermalax 2.35
5. Karls Alva Yttermalax 2.38
6. Dagny Berglund Petalax 2.39
7. Isabelle Nylén Övermalax 2.40
8. Elin Viklund Petalax 2.42
9. Strömblad Matilda Yttermalax 2.54
10. Svahn Julia Yttermalax 3.08
Flickor klass 3-4 - Höjd
1. Agnes Herlin Övermalax 105
2. Jennie Nylund Petalax 100
3. Karls Alva Yttermalax 100
4. Emma Krook Petalax 95
4. Elin Krook Petalax 95
4. Julia Guss Övermalax 95
7. Aspö Ronja Yttermalax 95
8. Vanessa Constantin Övermalax 95
9. Ella Nordström Petalax 90
10. Sashka Perova Petalax 75
10. Österdahl Selina Yttermalax 75
10. Ella Iso-Aho MSK 75
13. Grädler Janina Yttermalax 75
14. Herpman Moa Yttermalax 75
15. Linnea Panu MSK NM
Flickor klass 3-4 - Kula 2,0 kg
1. Ella Nordström Petalax 6,29
2. Lovisa Fogde Övermalax 5,08
3. Aspö Miranda Yttermalax 5,06
3. Grädler Janina Yttermalax 5,06
5. Emma krook Petalax 4,66
6. Elin Viklund Petalax 4,60
7. Strömblad Matilda Yttermalax 4,58
8. Bonn Julia Yttermalax 4,49
9. Linnea Storfors Övermalax 4,47
10. Podbicanin Hanna Yttermalax 4,46
11. Aspö Ronja Yttermalax 4,21
12. Svahn Julia Yttermalax 4,03
13. Dagny Berglund Petalax 3,96
14. Ella Iso-Aho MSK 3,95
15. Emilia Granlund Petalax 3,82
16. Ida Pada Övermalax 3,47
17. Risberg Edith Yttermalax 3,34
18. Isabella Östergård Övermalax 3,32
19. Sashka Perova Petalax 3,12
20. Österdahl Selina Yttermalax 3,11
21. Linnea Panu MSK 2,95
22. Viivi Piispanen Övermalax 2,77
23. Lizette Österblad Övermalax 2,10
Pojkar klass 5-6 - 60 m
Final
1. William Söderholm Bergö 8,73
2. Robin Niemelä Övermalax 9,67
3. Oliver Smeds Petalax 9,70
4. Mattias Källund Övermalax 9,75
5. Omran Doudi Petalax 9,76
6. Linus Åkerback Bergö 9,76
7. Emil Högbacka Petalax 9,93
8. Timo Lattu Bergö 10,07
Försök
1. William Söderholm Bergö 8,76
2. Mattias Källund Övermalax 9,69
3. Oliver Smeds Petalax 9,85
4. Omran Doudi Petalax 9,94
5. Linus Åkerback Bergö 9,97
6. Robin Niemelä Övermalax 10,00
7. Emil Högbacka Petalax 10,09
8. Timo Lattu Bergö 10,18
9. William Vest Övermalax 10,33
10. Petter Herrgård Övermalax 10,42
11. Abdullah Doudi Petalax 10,65
12. Jesper Häggback Övermalax 10,66
13. Hannes Risberg Övermalax 10,70
14. Joakim West Petalax 10,73
15. Adam Björkstrand Övermalax 10,82
16. Nygård Isac Yttermalax 10,83
17. Sebastian West Petalax 11,01
18. Andtsjö Edward Yttermalax 11,27
19. Anthony Långkvist Övermalax 11,47
20. Felix Hagner Övermalax 11,58
21. Vest Jonathan Yttermalax 11,59
22. Arvid Ström Övermalax 11,69
23. Forsberg Rasmus Yttermalax 11,83
24. Hannes West Bergö 13,25
Pojkar klass 5-6 - 600 m
1. Omran Doudi Petalax 2.08
2. Isac Asp Övermalax 2.11
3. Karlsson Hugo Yttermalax 2.12
4. Abdullah Doudi Petalax 2.14
5. William Söderholm Bergö 2.16
6. Nygård Isac Yttermalax 2.16
7. Linus Åkerback Bergö 2.17
8. Petter Herrgård Övermalax 2.23
9. Emil Högbacka Petalax 2.25
10. Anthony Långkvist Övermalax 2.26
11. Timo Lattu Bergö 2.27
Pojkar klass 5-6 - Längd
1. William Söderholm Bergö 4,13
2. Oliver Smeds Petalax 3,65
3. Isac Asp Övermalax 3,52
4. Karlsson Hugo Yttermalax 3,35
5. Hannes Risberg Övermalax 3,25
6. Petter Herrgård Övermalax 3,15
7. Joakim West Petalax 2,97
8. William Vikman Petalax 2,97
9. Strömsbäck Timmy Yttermalax 2,95
10. Sebastian West Petalax 2,93
11. Jesper Häggback Övermalax 2,90
12. Anthony Långkvist Övermalax 2,80
13. Abdullah Doudi Petalax 2,75
14. Bergvik William Övermalax 2,60
15. Benjamin Holm Övermalax 2,53
16. Arvid Ström Övermalax 2,48
17. Vest Jonathan Yttermalax 2,45
18. Andtsjö Edward Yttermalax 2,37
19. Marius Hartmann Bergö 2,35
20. Hannes West Bergö 1,73
21. Mattias Tuomela Övermalax 1,55
22. Nguyen Phuong Nam Yttermalax 1,55
Pojkar klass 5-6 - Kula 2,5 kg
1. Omran Doudi Petalax 9,83
2. Zacharias Häggvik Övermalax 7,91
3. Isac Asp Övermalax 7,70
4. Mattias Källund Övermalax 7,59
5. Karlsson Hugo Yttermalax 7,55
6. Jonathan Löfgren Övermalax 7,45
7. Simon Sjöblom Övermalax 7,41
8. Forsberg Rasmus Yttermalax 7,03
9. William Vikman Petalax 7,00
10. Hallbäck Rasmus Yttermalax 6,84
11. Adam Björkstrand Övermalax 6,65
12. William Söderholm Bergö 6,63
12. Setelä Lukas Yttermalax 6,53
14. Emil Högbacka Petalax 6,49
15. Vest Jonathan Yttermalax 6,43
16. Benjamin Holm Övermalax 6,12
17. Köping Niklas Yttermalax 5,97
18. Strömsbäck Timmy Yttermalax 5,88
19. Timmy Sundbäck Övermalax 5,70
20. Öhman Tom Yttermalax 5,58
21. Simon Gästgivar Bergö 5,19
22. Nguyen Phuong Nam Yttermalax 5,14
23. Felix Hagner Övermalax 5,04
24. Marius Hartmann Bergö 4,59
25. Mattias Tuomela Övermalax 4,43
Flickor klass 5-6 - 60 m
Final
1. Elizabeth Fogde Övermalax 8,92
2. Cecilia Ingves Övermalax 9,27
3. Linn Rönnback Övermalax 9,70
4. Malm Sofia Yttermalax 9,83
5. Rönnlund Milya Yttermalax 9,87
6. Sjöstrand Jenifer Yttermalax 9,96
7. Linda Hyöty Övermalax 10,00
8. Amanda Dahlgren Övermalax 10,08
Försök
1. Elizabeth Fogde Övermalax 8,94
2. Cecilia Ingves Övermalax 9,38
3. Linn Rönnback Övermalax 9,71
4. Malm Sofia Yttermalax 9,77
5. Sjöstrand Jenifer Yttermalax 9,87
6. Rönnlund Milya Yttermalax 10,04
7. Linda Hyöty Övermalax 10,05
8. Amanda Dahlgren Övermalax 10,06
9. Antell Fanny Yttermalax 10,07
9. Häggblad Jennifer Yttermalax 10,07
11. West Nea Yttermalax 10,14
12. Karls Fanny Yttermalax 10,24
13. Sanna West Övermalax 10,25
14. Johanna Herrgård Övermalax 10,37
15. Elin Pellfolk Övermalax 10,39
16. Pakjira ChatyingyongchaPetalax 10,41
17. Fanny Rönnback Övermalax 10,46
18. Matilda Pada Övermalax 10,47
19. Salo Nelly Yttermalax 10,48
20. Linn Stenmark Övermalax 10,56
21. Suljkanovic Amila Yttermalax 10,59
22. Lindqvist Felicia Yttermalax 10,69
23. Svahn Nea Yttermalax 10,74
24. Bonn Hanna Yttermalax 10,75
25. Melissa Eriksson Övermalax 10,76
26. Ida Lindberg Övermalax 10,92
27. Izabelle Uotinen Petalax 10,99
28. Vest Elin Yttermalax 11,16
29. Zahraa Doudi Petalax 11,18
30. Evelina Nikkinen Övermalax 11,24
31. Vardo Elma Yttermalax 11,32
32. Hanna Söderholm Bergö 11,58
33. Björkholm Elsa Yttermalax 11,61
34. Pattamaron Matiyapak Petalax 11,84
35. Damsten Lizette Yttermalax 11,88
36. Miira Björklund Petalax 12,03
37. Lindberg Lizette Yttermalax 13,03
38. Kinnunen Ida Yttermalax 14,02
Flickor klass 5-6 - 600 m
1. Elizabeth Fogde Övermalax 2.13
2. Linda Hyöty Övermalax 2.14
3. Linn Rönnback Övermalax 2.15
4. Sjöstrand Jenifer Yttermalax 2.16
5. Izabelle Uotinen Petalax 2.19
6. Cecilia Ingves Övermalax 2.25
7. Amila Suljkanovic Yttermalax 2.30
8. Miira Björklund Petalax 2.38
9. Hanna Bonn Yttermalax 2.35
10. Zahraa Doudi Petalax 2.41
Flickor klass 5-6 - Höjd
1. Elizabeth Fogde Övermalax 153
2. Lindqvist Felicia Yttermalax 123
3. Malm Sofia Yttermalax 120
4. Fanny Rönnback Övermalax 120
5. West Nea Yttermalax 115
6. Elin Långgård Övermalax 110
7. Music Amila Yttermalax 110
8. Hanna Söderholm Bergö 110
9. Karls Fanny Yttermalax 110
10. Rönnlund Milya Yttermalax 105
11. Suljkanovic Amila Yttermalax 105
12. Bonn Hanna Yttermalax 100
12. Vardo Elma Yttermalax 100
12. Sund Chilli Yttermalax 100
15. Matilda Pada Övermalax 100
16. Antell Fanny Yttermalax 90
16. Salo Nelly Yttermalax 90
16. Svahn Nea Yttermalax 90
19. Damsten Lizette Yttermalax 90
Flickor klass 5-6 - Kula 2,0 kg
1. Bonn Lea Yttermalax 6,75
2. Malm Sofia Yttermalax 6,13
3. Cecilia Ingves Övermalax 5,97
4. Sund Chilli Yttermalax 5,70
5. Emelina Omanovic Övermalax 5,46
6. Zahraa Doudi Petalax 5,33
7. Fanny Rönnback Övermalax 5,28
8. Ida Lindberg Övermalax 5,20
9. Music Amila Yttermalax 5,00
10. Elin Långgård Övermalax 4,88
11. Pattamaron Matiyapak Petalax 4,83
12. Lindberg Lizette Yttermalax 4,59
13. Tilde Häggman Övermalax 4,44
14. Nejla Camdcic Övermalax 4,27
15. Salo Nelly Yttermalax 4,04
16. Pirkko van der Rijt Övermalax 3,70
17. Melissa Eriksson Övermalax 3,68
18. Kinnunen Ida Yttermalax 2,09
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...