Resultat: 15.05.2017 RT Ministafettkarnevalen
MINISTAFETTKARNEVAL 15.5. 2017
8x50m mixed kl. 18.30 Resultat:
1. Mosebacke skola I 63,26
2. Yttermark skola I 65,40
3. Övermark skola I 69,20
4. Kaskö skola I 69,67
5. Pjelax skola I 70,33
6. Stenbackens skola I 70,44
7. Molpe skola/små skolor I 74,29
5x80m mixed kl. 18.45
1. Yttermark skola I 55,81
2. Pörtom Skola I 57,91
3. Pörtom skola II 60,22
4. Molpe Skola/ små skolor I 61,12
5. Tölby-Vikby skola I 61,61
6. Yttermark skola II 62,24
7. Västra Närpes skola I 62,27
8. Pjelax skola I 63,20
9. Övermark skola I 63,21
10. Korsnäs kby skola I 64,28
11. Yttermark skola III 64,63
12. Västra Närpes skola II 65,43
13. Västra Närpes skola III 69,14
14. Pjelax skola II 73,13
15. Kaskö skola I 74,15
5x80m flickor lågstadier kl. 19.05
1. Mosebacke skola I 58,99
2. Övermalax skola I 60,02
3. Solf skola II 60,21
4. Solf skola I 60,38
5. Solf skola III 62,21
6. Övermalax skola II 63,57
7. Mosebacke skola II 67,66
8. Stenbackens skola I 67,86
9. Övermalax skola III 68,06
10. Solf skola IV 69,04
11. Övermalax skola IV 78,19
5x80m pojkar lågstadier kl. 19.15
1. Solf skola I 58,86
2. Mosebacke skola I 60,52
3. Stenbackens skola I 62,31
4. Solf skola II 63,06
5. Mosebacke skola II 64,37
6. Solf skola III 67,24
7. Solf skola IV 68,09
8. Övermalax skola I 69,63
4x100m flickor högstadier/gymnasier kl. 19.30
4x100m pojkar högstadier kl. 19.30
Svensk stafett (100+100+200+200+300+300+400+400m=2km) 19.40
12x80m mixed masstafett kl. 19.50
1. Solf skola I 2:31:34
2. Mosebacke skola I 2:34:94
3. Solf skola II 2:41:89
4. Solf skola III 2:44:5
5. Pörtom skola II 2:44:8
6. Stenbackens skola I 2:49:00
7. Västra Närpes skola I 2:50:00
8. Övermalax skola I 2:50:84
9. Pörtom skola I 2:51:41
10. Mosebacke skola II 2:51:63
11. Mosebacke skola III 2:51:83
12. Yttermark skola I 2:55:8
13. Övermark skola I 2:55:8
14. Solf skola IV 2:56:06
15. Kaskö skola I 3:03:75
16. Pjelax Skola I 3:04:73
17. Molpe skola/ små skolor I 3:06:02
18. Mosebacke skola IV 3:10:88
19. Närpes Högstadieskola 3:35:71
600 + 600 + 400m flickor lågstadier, flickor högstadier kl. 20.05 NUMROR
1. Solf skola I 4:57:55
2. Pörtom skola I 5:10:58
3. Yttermark skola I 5:26:74
4. Mosebacke skola I 5:41:37
5. Solf skola II 5:43:53
6. Västra Närpes skola I 5:43:56
7. Tölby-Vikby skola I 5:49:07
8. Pjelax skola I 6:06:04
9. Stenbackens skola I 6:19:93
10. Yttermark skola II 6:24:59
11. Övermark skola I 6:24:73
12. Mosebacke skola II 6:30:07
13. Pörtom skola II 6:30:59
14. Västra Närpes skola II 6:30:89
15. Kaskö skola I 6:32:26
16. Molpe skola/ små skolor II 6:32:68
6:40:27
6:48:92
4x800m pojkar lågstadier kl. 20.20 NUMROR
1. Solf skola II 11:17:87
2. Yttermark skola I 11:27:82
3. Molpe skola/ små skolor I 12:03:57
4. Mosebacke skola II 12:10:24
5. Mosebacke skola I 12:13:22
6. Stenbackens skola I 12:18:80
7. Pörtom skola I 12:18:82
8. Tölby-Vikby skola I 12:32:98
9. Pjelax Skola I 12:33:01
10. Västra Närpes skola I 12:54:24
11. Övermark skola I 12:57:35
12. Mosebacke skola III 13:06:34
13. Yttermark skola II 13:11:93
14. Kaskö skola I 13:22:71
15. Stenbackens skola II 13:27:02
16. Pjelax Sola II 13:30:99
17. Solf skola I 13:48:06
18. Västra Närpes skola II 14:05:34
19. Pörtom skola II 14:12:72
20. Molpe skola/ små skolor II 14:26:41
21. Yttermark skola III 14:47:32
22. Yttermark skola IV 15:48:75
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...