Resultat: 01.09.2016 Pedersöre kommun och skolmästerskap i friidrott
Pedersöre kommun och skolmästerskap i friidrott
Pedersöre Idrottscentrum
1.9.2016
TULOKSET
P åk 3-4 60 m Final
Tuuli: NWND
1. Felix Kass Östensö skola 9,66
2. Ronnie Ahlvik Överesse skola 9,71
3. Jesper Sundqvist Ytteresse skola 9,83
4. Casper Lindfors Ytteresse skola 9,92
5. Viktor Rönnskär Östensö skola 9,96
6. Ville Nybacka Kållby-Heimbacka skola 10,08
7. Hannes Sulkakoski Ytteresse skola 10,20
8. Ivar Forsman Överesse skola 10,26
P åk 3-4 60 m Försök
1. Ronnie Ahlvik Överesse skola 9,66
2. Ivar Forsman Överesse skola 9,76
3. Felix Kass Östensö skola 9,78
4. Casper Lindfors Ytteresse skola 9,78
5. Jesper Sundqvist Ytteresse skola 9,83
6. Hannes Sulkakoski Ytteresse skola 9,87
7. Ville Nybacka Kållby-Heimbacka skola 9,88
7. Viktor Rönnskär Östensö skola 9,88
9. Valter Ehnvall Östensö skola 9,88
10. Hampus Granqvist Kyrkoby skola 9,89
11. Alex Rooa Kyrkoby skola 9,97
12. Albin Hästbacka Forsby skola 10,30
13. Tatu Leppänen Edsevön koulu 10,31
14. William Englund Purmo skola 10,32
15. Max Byström Bennäs skola 10,41
16. Emil Högnäs Edsevö skola 10,43
17. Nick Hjulfors Överesse skola 10,44
18. Elliot Holmäng Forsby skola 10,45
19. Casper Östman Bennäs skola 10,46
20. Jim Sundström Lepplax skola 10,46
21. Adrian Södö Bäckby skola 10,48
22. Morgan Stenman Purmo skola 10,49
23. Jacob Bjondahl Kyrkoby skola 10,49
24. Oliver Holmborg Lepplax skola 10,50
25. Alexander Ahlskog Purmo skola 10,54
26. Valter Holmborg Lepplax skola 10,62
27. Glenn Nyfelt Kållby-Heimbacka skola 10,65
28. Filip Nyman Sundby skola 10,69
29. Hugo Ahlvik Bäckby skola 10,82
30. Adam Lassfolk Kållby-Heimbacka skola 10,83
31. William Holmäng Forsby skola 10,88
32. Joel Olli Bennäs skola 10,88
33. Waltteri Kivelä Edsevön koulu 11,28
34. Elmeri Kivelä Edsevön koulu 11,85
35. Benny Hagnäs Bäckby skola 11,97
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Ronnie Ahlvik Överesse skola 9,66
2. Viktor Rönnskär Östensö skola 9,88
3. Casper Östman Bennäs skola 10,46
4. Jacob Bjondahl Kyrkoby skola 10,49
5. Oliver Holmborg Lepplax skola 10,50
6. Filip Nyman Sundby skola 10,69
7. Adam Lassfolk Kållby-Heimbacka skola 10,83
8. Elmeri Kivelä Edsevön koulu 11,85
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Ivar Forsman Överesse skola 9,76
2. Felix Kass Östensö skola 9,78
3. Adrian Södö Bäckby skola 10,48
4. Valter Holmborg Lepplax skola 10,62
5. Glenn Nyfelt Kållby-Heimbacka skola 10,65
6. William Holmäng Forsby skola 10,88
7. Joel Olli Bennäs skola 10,88
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Casper Lindfors Ytteresse skola 9,78
2. Valter Ehnvall Östensö skola 9,88
3. Alex Rooa Kyrkoby skola 9,97
4. Albin Hästbacka Forsby skola 10,30
5. Max Byström Bennäs skola 10,41
6. Morgan Stenman Purmo skola 10,49
7. Waltteri Kivelä Edsevön koulu 11,28
Erä 4 Tuuli: NWND
1. Jesper Sundqvist Ytteresse skola 9,83
2. Hampus Granqvist Kyrkoby skola 9,89
3. William Englund Purmo skola 10,32
4. Emil Högnäs Edsevö skola 10,43
5. Jim Sundström Lepplax skola 10,46
6. Benny Hagnäs Bäckby skola 11,97
Erä 5 Tuuli: NWND
1. Hannes Sulkakoski Ytteresse skola 9,87
2. Ville Nybacka Kållby-Heimbacka skola 9,88
3. Tatu Leppänen Edsevön koulu 10,31
4. Nick Hjulfors Överesse skola 10,44
5. Elliot Holmäng Forsby skola 10,45
6. Alexander Ahlskog Purmo skola 10,54
7. Hugo Ahlvik Bäckby skola 10,82
P åk 3-4 Höjd
1. Ronnie Ahlvik Överesse skola 115
1. Felix Kass Östensö skola 115
3. Alex Rooa Kyrkoby skola 115
4. Hannes Flinck Bäckby skola 110
5. Nick Hjulfors Överesse skola 110
6. Casper Lindfors Ytteresse skola 110
7. Isak Gunell Överesse skola 105
7. Isak Jansson Forsby skola 105
7. Tobias Edström Kyrkoby skola 105
10. Noah Forsman Kållby-Heimbacka skola 105
11. Leon Forsell Forsby skola 105
11. Hannes Sundqvist Kållby-Heimbacka skola 105
13. Jesper Sundqvist Ytteresse skola 105
14. Benjamin Björkman Ytteresse skola 100
14. Alexander Ahlskog Purmo skola 100
16. Oliver Holmborg Lepplax skola 100
16. Jacob Bjondahl Kyrkoby skola 100
18. Hugo Granholm Lepplax skola 100
18. Benjamin Gunell Östensö skola 100
20. Waltteri Kivelä Edsevön koulu 095
21. Hampus Berqvist Forsby skola 095
22. Linus Grankulla Bäckby skola 095
23. Jimmy Söderlund Östensö skola 090
23. Hugo Ahlvik Bäckby skola 090
25. Glenn Nyfelt Kållby-Heimbacka skola 090
26. Jonathan Östman Lepplax skola 085
26. Elias Ek Purmo skola 085
26. William Englund Purmo skola 085
Jonathan Östman Edsevö skola NH
P åk 3-4 Bollkastning
1. Hugo Granholm Lepplax skola 36,76
2. Filip Enqvist Överesse skola 35,40
3. Isac Snellman Ytteresse skola 35,23
4. Joel Olli Bennäs skola 35,14
5. Hannes Flinck Bäckby skola 32,00
6. Ville Nybacka Kållby-Heimbacka skola 31,74
7. Jim Sundström Lepplax skola 31,31
8. Oliver Asplund Överesse skola 29,61
9. David Häggblom Ytteresse skola 29,00
10. Tatu Leppänen Edsevön koulu 28,66
11. Wilhelm Nykung Överesse skola 28,62
12. Sam Sundqvist Kyrkoby skola 28,37
13. Valter Ehnvall Östensö skola 27,80
14. Benjamin Björkman Ytteresse skola 27,31
15. Harry Stenman Purmo skola 26,66
16. Casper Östman Bennäs skola 26,37
17. Alex Karlsson Edsevö skola 26,36
18. Linus Grankulla Bäckby skola 26,31
19. Jonathan Björklund Purmo skola 26,06
20. Hannes Sundqvist Kållby-Heimbacka skola 26,00
21. Joni Boström Lepplax skola 25,85
22. Hannes Fors Östensö skola 24,77
23. Tobias Edström Kyrkoby skola 24,34
24. Anders Backlund Forsby skola 22,74
25. Alexander Hjulfors Kållby-Heimbacka skola 22,67
26. Pär Lund Purmo skola 22,34
27. Viktor Rönnskär Östensö skola 21,96
28. Viktor Knutar Forsby skola 21,58
29. Miika Hautala Edsevön koulu 21,04
30. Elmeri Kivelä Edsevön koulu 20,82
31. Isak Sulkakoski Bäckby skola 20,81
32. Filip Nyman Sundby skola 20,70
33. Antonio Noon Bennäs skola 20,42
34. Ivar Pitkäkangas Forsby skola 20,27
35. Linus Blässar Edsevö skola 19,18
36. Oliver Bjondahl Kyrkoby skola 18,70
37. Robin Nyberg Sundby skola 13,51
38. Miro Hyyppä Sundby skola 12,29
39. Isak Hagström Edsevö skola 11,45
P åk 5-6 80 m Final
Tuuli: NWND
1. David Wikman Kållby-Heimbacka skola 11,63
2. Roine Elenius Purmo skola 11,64
3. Eddie Björkskog Kyrkoby skola 11,87
4. Linus Kung Ytteresse skola 12,11
5. Alexander Häggman Ytteresse skola 12,24
6. Herman Höglund Östensö skola 12,36
7. Oscar Grön Purmo skola 12,41
8. Elias Snellman Kållby-Heimbacka skola 12,84
P åk 5-6 80 m Försök
1. Eddie Björkskog Kyrkoby skola 11,55
2. Roine Elenius Purmo skola 11,79
3. Linus Kung Ytteresse skola 11,89
4. David Wikman Kållby-Heimbacka skola 11,93
5. Herman Höglund Östensö skola 12,04
6. Elias Snellman Kållby-Heimbacka skola 12,14
7. Oscar Grön Purmo skola 12,19
8. Alexander Häggman Ytteresse skola 12,21
9. Filip Sund Lepplax skola 12,22
10. Anton Nykung Överesse skola 12,44
11. Hannes Rintamäki Ytteresse skola 12,47
12. Jonathan Edström Kyrkoby skola 12,62
13. Ivar Enqvist Purmo skola 12,72
14. Sebastian Sundström Lepplax skola 12,76
15. Sam Grankulla Överesse skola 12,78
16. Elias Laihorinne Kyrkoby skola 12,79
17. Zafir Emran Edsevön koulu 12,88
18. Jeremias Östman Lepplax skola 12,96
19. Vilhelm Kackur Östensö skola 12,96
20. Hannes Sundqvist Bennäs skola 13,09
21. Anton Norrbacka Överesse skola 13,21
22. Filip Forsman Bennäs skola 13,22
23. Sam Snellman Kållby-Heimbacka skola 13,27
24. Alex Jansson Forsby skola 13,47
25. Joas Hagnäs Bäckby skola 13,58
26. Simon Östman Forsby skola 13,59
27. Erik Sundqvist Bennäs skola 13,66
28. Adam Landén Edsevö skola 13,71
29. Rasmus Huhtamäki Sundby skola 13,76
30. Robin Björk Forsby skola 13,98
Jere Kiljain Edsevön koulu DNS
Oliver Lassila Bäckby skola DNS
Erä 1 Tuuli: NWND
1. David Wikman Kållby-Heimbacka skola 11,93
2. Zafir Emran Edsevön koulu 12,88
3. Anton Norrbacka Överesse skola 13,21
4. Robin Björk Forsby skola 13,98
Oliver Lassila Bäckby skola DNS
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Eddie Björkskog Kyrkoby skola 11,55
2. Roine Elenius Purmo skola 11,79
3. Linus Kung Ytteresse skola 11,89
4. Elias Snellman Kållby-Heimbacka skola 12,14
5. Sam Grankulla Överesse skola 12,78
6. Erik Sundqvist Bennäs skola 13,66
Jere Kiljain Edsevön koulu DNS
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Herman Höglund Östensö skola 12,04
2. Oscar Grön Purmo skola 12,19
3. Filip Sund Lepplax skola 12,22
4. Anton Nykung Överesse skola 12,44
5. Jonathan Edström Kyrkoby skola 12,62
6. Filip Forsman Bennäs skola 13,22
7. Joas Hagnäs Bäckby skola 13,58
Erä 4 Tuuli: NWND
1. Hannes Rintamäki Ytteresse skola 12,47
2. Ivar Enqvist Purmo skola 12,72
3. Jeremias Östman Lepplax skola 12,96
4. Vilhelm Kackur Östensö skola 12,96
5. Hannes Sundqvist Bennäs skola 13,09
6. Sam Snellman Kållby-Heimbacka skola 13,27
7. Simon Östman Forsby skola 13,59
Erä 5 Tuuli: NWND
1. Alexander Häggman Ytteresse skola 12,21
2. Sebastian Sundström Lepplax skola 12,76
3. Elias Laihorinne Kyrkoby skola 12,79
4. Alex Jansson Forsby skola 13,47
5. Adam Landén Edsevö skola 13,71
6. Rasmus Huhtamäki Sundby skola 13,76
P åk 5-6 800 m
1. Herman Höglund Östensö skola 2.42,24
2. Albin Kass Östensö skola 2.53,05
3. Isak Nykung Överesse skola 2.55,86
4. Isak Liljeqvist Purmo skola 2.56,39
5. Rasmus Gäddnäs Bennäs skola 2.56,46
6. Emil Enkvist Kyrkoby skola 2.59,66
7. Emanuel Snellman Kållby-Heimbacka skola 2.59,92
8. Adam Sundqvist Kållby-Heimbacka skola 3.00,28
9. Tommy Södö Ytteresse skola 3.01,37
10. Edward Byggmästar Lepplax skola 3.03,36
11. Oskar Snellman Ytteresse skola 3.04,70
12. Hannes Sundqvist Bennäs skola 3.05,48
13. David Storkamp Purmo skola 3.07,75
14. Elliot Virtanen Kyrkoby skola 3.08,10
15. Ivar Grankulla Lepplax skola 3.08,96
16. Jonathan Kauppinen Överesse skola 3.09,40
17. Rasmus Huhtamäki Sundby skola 3.10,64
18. Elias Laihorinne Kyrkoby skola 3.11,34
19. Jimmy Westerlund Ytteresse skola 3.11,98
20. Sam Snellman Kållby-Heimbacka skola 3.12,67
21. Noah Snellman Lepplax skola 3.13,24
22. Simon Bergqvist Edsevö skola 3.16,30
23. Conrad Mannström Lepplax skola 3.16,56
24. Leander Byggmästar Lepplax skola 3.18,36
25. Zafir Emran Edsevön koulu 3.19,02
26. Johannes Häggblom Lepplax skola 3.19,43
27. Sebastian Sundström Lepplax skola 3.19,91
28. Vilhelm Kackur Östensö skola 3.20,85
29. Tedh Ahlskog Lepplax skola 3.21,04
30. Isak Österlund Purmo skola 3.21,08
31. Jesper Käldman Edsevö skola 3.21,40
32. Aron Grankulla Lepplax skola 3.32,84
33. Jeremias Östman Lepplax skola 3.35,08
34. Lucas Ketola Edsevö skola 3.38,34
Anton Norrbacka Överesse skola DNS
P åk 5-6 Längd
1. David Wikman Kållby-Heimbacka skola 4,24
2. Jonathan Edström Kyrkoby skola 4,11
3. Eric Sundström Lepplax skola 4,11
4. Vincent Nevanperä Kyrkoby skola 3,96
5. Axel Hästbacka Forsby skola 3,96
6. Jacob Björklund Kyrkoby skola 3,95
7. Aron Häggman Ytteresse skola 3,90
8. Herman Sundström Lepplax skola 3,88
9. Saul Värnström Ytteresse skola 3,88
10. Anton Nykung Överesse skola 3,85
11. Emanuel Snellman Kållby-Heimbacka skola 3,84
12. Rasmus Gäddnäs Bennäs skola 3,78
13. Ivar Enqvist Purmo skola 3,78
14. Sam Grankulla Överesse skola 3,76
15. Oliver Lassila Bäckby skola 3,76
16. Edward Byggmästar Lepplax skola 3,72
17. Linus Kung Ytteresse skola 3,70
18. Oscar Grön Purmo skola 3,67
19. Roine Elenius Purmo skola 3,67
20. Filip Forsman Bennäs skola 3,66
21. Elias Snellman Kållby-Heimbacka skola 3,41
22. Albin Kass Östensö skola 3,35
23. Alexander Storbacka Bennäs skola 3,33
24. William Barkar Forsby skola 3,26
25. Isak Nykung Överesse skola 3,24
26. Manuel Wikström Östensö skola 3,24
27. Benjamin Östman Edsevön koulu 3,23
28. Oliver Södö Bäckby skola 3,21
29. Viljam Brännbacka Bäckby skola 3,16
30. Kalle Keskitalo Edsevön koulu 3,10
31. Adam Landén Edsevö skola 3,01
32. Kevin Viljamaa Edsevö skola 2,33
Pontus Söderlund Östensö skola DNS
P åk 5-6 Kula
1. Saul Värnström Ytteresse skola 8,78
2. Kalle Keskitalo Edsevön koulu 8,46
3. Eddie Björkskog Kyrkoby skola 8,43
4. Alexander Häggman Ytteresse skola 8,31
5. Emil Häggman Ytteresse skola 8,30
6. Elliot Virtanen Kyrkoby skola 7,65
7. Mackenzie Cardozo Edsevö skola 7,65
8. Philip Södö Bäckby skola 7,50
9. Vincent Nevanperä Kyrkoby skola 7,47
10. Ivar Grankulla Lepplax skola 7,28
11. Eric Sundström Lepplax skola 7,22
12. Noah Sund Överesse skola 7,21
13. Manuel Wikström Östensö skola 7,14
14. Herman Sundström Lepplax skola 6,99
15. Benjamin Joensuu Överesse skola 6,95
16. Oliver Skrabb Östensö skola 6,71
17. Tobias Forsén Forsby skola 6,71
18. Wilhelm Snellman Kållby-Heimbacka skola 6,71
19. Kevin Söderman Bennäs skola 6,62
20. Isak Smeds Överesse skola 6,62
21. Filip Edström Bennäs skola 6,60
22. Johannes Sundqvist Kållby-Heimbacka skola 6,52
23. Jimmy Lindfors Bennäs skola 6,52
24. Joas Hagnäs Bäckby skola 6,35
25. Simon Bast Kållby-Heimbacka skola 6,06
26. David Backman Forsby skola 5,94
27. Viljam Brännbacka Bäckby skola 5,83
28. Vincent Wiklund Edsevö skola 5,48
29. Benjamin Hagman Purmo skola 5,37
30. Alexander Mattjus Purmo skola 5,06
31. Oliver Koivukangas Edsevö skola 4,98
32. Niko Olkkonen Edsevö skola 4,71
33. Isak Finnberg Purmo skola 4,56
F åk 3-4 60 m Final
Tuuli: NWND
1. Hanna Tallgren Överesse skola 9,41
2. Julia Backlund Östensö skola 9,70
3. Jenna Wargh Ytteresse skola 9,73
4. Tyra Granholm Lepplax skola 9,96
5. Mia-Linn Bexar Kållby-Heimbacka skola 10,03
6. Emelie Ahlskog Lepplax skola 10,20
7. Yasmine Bodbacka Purmo skola 10,23
8. Thea Peltola Ytteresse skola 10,55
F åk 3-4 60 m Försök
1. Hanna Tallgren Överesse skola 9,56
2. Julia Backlund Östensö skola 9,69
3. Jenna Wargh Ytteresse skola 9,75
4. Emelie Ahlskog Lepplax skola 9,98
5. Mia-Linn Bexar Kållby-Heimbacka skola 10,01
6. Tyra Granholm Lepplax skola 10,25
7. Thea Peltola Ytteresse skola 10,31
8. Yasmine Bodbacka Purmo skola 10,32
9. Angelina Lindfors Ytteresse skola 10,32
10. Ramona Still Sundby skola 10,34
11. Maja Ahlvik Bäckby skola 10,41
12. Matilda Nylund Överesse skola 10,45
13. Edith Snellman Kållby-Heimbacka skola 10,48
14. Josefine Barkar Forsby skola 10,49
15. Matilda Söderman Kyrkoby skola 10,49
16. Jeanette Ström Kållby-Heimbacka skola 10,51
17. Mella Snellman Kyrkoby skola 10,51
18. Mira Ena Edsevö skola 10,58
19. Agnes Kulla Östensö skola 10,64
20. Marianna Löf Bennäs skola 10,76
21. Emma Kronlund Edsevö skola 10,79
22. Lea Granholm Kyrkoby skola 10,81
23. Ellen Nordlund Bennäs skola 10,86
24. Moa Jansson Forsby skola 10,88
25. Erica Lille Sundby skola 10,89
26. Emilia Holmqvist Lepplax skola 10,90
27. Tilde Åvist Purmo skola 10,92
28. Emma Hellund Edsevö skola 10,93
29. Jemina Grankulla Överesse skola 10,96
30. Monnisa Cardozo Edsevön koulu 11,16
31. Rebecca Thylin Bäckby skola 11,19
32. Elsah Snellman Bäckby skola 11,25
33. Josefin Viljamaa Edsevö skola 11,34
34. Nathalie Nylund Purmo skola 11,38
35. Vilma Nyberg Bennäs skola 11,43
36. Elin Eklöv Forsby skola 11,49
37. Jennifer Karlström Östensö skola 11,60
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Hanna Tallgren Överesse skola 9,56
2. Jenna Wargh Ytteresse skola 9,75
3. Yasmine Bodbacka Purmo skola 10,32
4. Jeanette Ström Kållby-Heimbacka skola 10,51
5. Monnisa Cardozo Edsevön koulu 11,16
6. Josefin Viljamaa Edsevö skola 11,34
7. Vilma Nyberg Bennäs skola 11,43
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Julia Backlund Östensö skola 9,69
2. Tyra Granholm Lepplax skola 10,25
3. Matilda Söderman Kyrkoby skola 10,49
4. Emma Kronlund Edsevö skola 10,79
5. Ellen Nordlund Bennäs skola 10,86
6. Moa Jansson Forsby skola 10,88
7. Erica Lille Sundby skola 10,89
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Mia-Linn Bexar Kållby-Heimbacka skola 10,01
2. Thea Peltola Ytteresse skola 10,31
3. Maja Ahlvik Bäckby skola 10,41
4. Emilia Holmqvist Lepplax skola 10,90
5. Emma Hellund Edsevö skola 10,93
6. Jemina Grankulla Överesse skola 10,96
7. Elin Eklöv Forsby skola 11,49
8. Jennifer Karlström Östensö skola 11,60
Erä 4 Tuuli: NWND
1. Angelina Lindfors Ytteresse skola 10,32
2. Ramona Still Sundby skola 10,34
3. Matilda Nylund Överesse skola 10,45
4. Josefine Barkar Forsby skola 10,49
5. Mella Snellman Kyrkoby skola 10,51
6. Mira Ena Edsevö skola 10,58
7. Tilde Åvist Purmo skola 10,92
8. Elsah Snellman Bäckby skola 11,25
Erä 5 Tuuli: NWND
1. Emelie Ahlskog Lepplax skola 9,98
2. Edith Snellman Kållby-Heimbacka skola 10,48
3. Agnes Kulla Östensö skola 10,64
4. Marianna Löf Bennäs skola 10,76
5. Lea Granholm Kyrkoby skola 10,81
6. Rebecca Thylin Bäckby skola 11,19
7. Nathalie Nylund Purmo skola 11,38
F åk 3-4 Höjd
1. Julia Backlund Östensö skola 120
2. Tyra Granholm Lepplax skola 115
3. Evelina Punsar Ytteresse skola 110
3. Maja Ahlvik Bäckby skola 110
5. Tindra Kock Forsby skola 110
6. Hilda Hautamäki Forsby skola 105
6. Mirjam Enkvist Kyrkoby skola 105
8. Elin Björkman Kållby-Heimbacka skola 105
9. Jeanette Ström Kållby-Heimbacka skola 105
10. Jemina Östman Lepplax skola 100
10. Agnes Kulla Östensö skola 100
12. Linn Södö Ytteresse skola 100
12. Emilia Nilsson Purmo skola 100
12. Matilda Söderman Kyrkoby skola 100
15. Elin Sundqvist Bennäs skola 095
15. Ida Fors Östensö skola 095
15. Yasmine Bodbacka Purmo skola 095
18. Oona Sandell Överesse skola 095
19. Evelina Tikkakoski Överesse skola 095
19. Tilde Åvist Purmo skola 095
21. Natalie Ainasoja Överesse skola 095
22. Alice Sundqvist Lepplax skola 090
22. Thea Peltola Ytteresse skola 090
22. Blenda Forsell Kållby-Heimbacka skola 090
25. Linn Boman Edsevön koulu 085
25. Alva Bergqvist Edsevö skola 085
27. Ellinor Skog Edsevö skola 085
28. Thea Peltola Ytteresse skola 080
29. Martha Snellman Bäckby skola 080
Alissa Östergård Kyrkoby skola NH
Elsah Snellman Bäckby skola NH
Eeva-Maria Östman Edsevön koulu DNS
Emma Hellund Edsevö skola DNS
F åk 3-4 Bollkastning
1. Monnisa Cardozo Edsevön koulu 24,69
2. Linn Södö Ytteresse skola 22,67
3. Nathalie Nylund Purmo skola 22,18
4. Vendela Ena Överesse skola 21,21
5. Linnea Snellman Överesse skola 20,50
6. Emilia Nilsson Purmo skola 19,74
7. Melinda Sundelin Kållby-Heimbacka skola 18,22
8. Oona Sandell Överesse skola 17,80
9. Evelina Punsar Ytteresse skola 17,69
10. Jonna Juutilainen Kållby-Heimbacka skola 17,50
11. Lana Björgård Kyrkoby skola 17,39
12. Moa Vähäkangas Kyrkoby skola 16,91
13. Emelie Ahlskog Lepplax skola 16,88
14. Maja Holmberg Lepplax skola 16,40
15. Lea Vähäkangas Ytteresse skola 16,19
16. Emilia Holmäng Forsby skola 16,05
17. Linn Boman Edsevön koulu 16,03
18. Alissa Östergård Kyrkoby skola 15,65
19. Elna Häggman Bäckby skola 15,28
20. Mia-Linn Bexar Kållby-Heimbacka skola 15,18
21. Nadja Byggmästar Lepplax skola 14,94
22. Alexandra Forsman Forsby skola 14,38
23. Nadja Lindfors Bennäs skola 13,16
24. Marianna Löf Bennäs skola 13,04
25. Emma Kronlund Edsevö skola 12,49
26. Ida Backlund Östensö skola 12,41
27. Emma Landén Edsevö skola 11,69
28. Nora Backman Purmo skola 11,58
29. Ida Fors Östensö skola 11,28
30. Mirjam Sulkakoski Bäckby skola 11,15
31. Ellen Nordlund Bennäs skola 11,00
32. Linn Sulkakoski Bäckby skola 8,06
33. Jennifer Karlström Östensö skola 6,80
F åk 5-6 80 m Final
Tuuli: NWND
1. Alicia Björkvik Kållby-Heimbacka skola 11,39
2. Jamira Suarez Edsevön koulu 11,71
3. Fanny Vikström Purmo skola 11,79
4. Lina Nybacka Kållby-Heimbacka skola 12,37
5. Ida Joupers Kyrkoby skola 12,77
6. Tindra Granholm Lepplax skola 12,86
7. Anna Sandell Överesse skola 12,88
8. Linnea Vähäkangas Ytteresse skola 13,02
F åk 5-6 80 m Försök
1. Alicia Björkvik Kållby-Heimbacka skola 11,25
2. Jamira Suarez Edsevön koulu 11,49
3. Fanny Vikström Purmo skola 11,70
4. Lina Nybacka Kållby-Heimbacka skola 12,01
5. Linnea Vähäkangas Ytteresse skola 12,66
6. Anna Sandell Överesse skola 12,70
7. Ida Joupers Kyrkoby skola 12,84
8. Tindra Granholm Lepplax skola 12,88
9. Linn Nyman Purmo skola 12,89
10. Janina Norrbäck Överesse skola 12,93
11. Evelina Ede Purmo skola 12,95
12. Ella Ahlvik Överesse skola 12,95
13. Enya Hjulfors Kållby-Heimbacka skola 12,96
14. Joanna Nylund Sundby skola 12,99
15. Jenni Granholm Kyrkoby skola 13,05
16. Emma Granlund Kyrkoby skola 13,06
17. Ella Vähäkangas Ytteresse skola 13,19
18. Henna Sundström Lepplax skola 13,28
19. Vera Björk Ytteresse skola 13,34
20. Jemina Sulkakoski Bäckby skola 13,50
21. Lova Strömbäck Östensö skola 13,73
22. Amanda Ljung Forsby skola 13,89
23. Hanna Grankvist Bennäs skola 13,92
24. Wilma Knutar Bäckby skola 14,05
25. Ella Häggman Bäckby skola 14,15
26. Amanda Lillqvist Sundby skola 14,24
27. Maya Källman Östensö skola 14,27
28. Lea Hagström Edsevö skola 14,34
29. Emma Eklöv Forsby skola 14,38
30. Cecilia Eriksson Bennäs skola 14,39
31. Liina Klemets Edsevö skola 14,84
32. Wilma Inborr Forsby skola 15,87
Vera Bondegård Bennäs skola DNS
Erä 1 Tuuli: NWND
1. Jamira Suarez Edsevön koulu 11,49
2. Lina Nybacka Kållby-Heimbacka skola 12,01
3. Linnea Vähäkangas Ytteresse skola 12,66
4. Linn Nyman Purmo skola 12,89
5. Janina Norrbäck Överesse skola 12,93
6. Emma Granlund Kyrkoby skola 13,06
7. Cecilia Eriksson Bennäs skola 14,39
Erä 2 Tuuli: NWND
1. Alicia Björkvik Kållby-Heimbacka skola 11,25
2. Vera Björk Ytteresse skola 13,34
3. Wilma Knutar Bäckby skola 14,05
4. Amanda Lillqvist Sundby skola 14,24
5. Emma Eklöv Forsby skola 14,38
6. Liina Klemets Edsevö skola 14,84
Erä 3 Tuuli: NWND
1. Anna Sandell Överesse skola 12,70
2. Tindra Granholm Lepplax skola 12,88
3. Evelina Ede Purmo skola 12,95
4. Jenni Granholm Kyrkoby skola 13,05
5. Amanda Ljung Forsby skola 13,89
6. Maya Källman Östensö skola 14,27
Vera Bondegård Bennäs skola DNS
Erä 4 Tuuli: NWND
1. Fanny Vikström Purmo skola 11,70
2. Ella Ahlvik Överesse skola 12,95
3. Henna Sundström Lepplax skola 13,28
4. Lova Strömbäck Östensö skola 13,73
5. Hanna Grankvist Bennäs skola 13,92
6. Ella Häggman Bäckby skola 14,15
7. Wilma Inborr Forsby skola 15,87
Erä 5 Tuuli: NWND
1. Ida Joupers Kyrkoby skola 12,84
2. Enya Hjulfors Kållby-Heimbacka skola 12,96
3. Joanna Nylund Sundby skola 12,99
4. Ella Vähäkangas Ytteresse skola 13,19
5. Jemina Sulkakoski Bäckby skola 13,50
6. Lea Hagström Edsevö skola 14,34
F åk 5-6 600 m
1. Jamira Suarez Edsevön koulu 2.01,80
2. Chantelle Finne Bennäs skola 2.02,81
3. Isabelle Nylund Purmo skola 2.09,84
4. Julia Enkvist Överesse skola 2.10,86
5. Isa Klemets Ytteresse skola 2.12,10
5. Amanda Vikström Överesse skola 2.12,10
7. Anna Sandell Överesse skola 2.15,24
8. Isabella Mattsson Kållby-Heimbacka skola 2.17,09
9. Mia Jansson Forsby skola 2.17,78
10. Moa Lassfolk Ytteresse skola 2.18,81
11. Emma Fors Östensö skola 2.19,03
12. Isa Uotinen Kyrkoby skola 2.20,27
13. Jenni Granholm Kyrkoby skola 2.22,09
14. Emma Granlund Kyrkoby skola 2.22,15
15. Karolina Lindfors Ytteresse skola 2.22,46
16. Lea Hagström Edsevö skola 2.24,78
17. Tindra Granholm Lepplax skola 2.31,05
18. Henna Sundström Lepplax skola 2.33,40
19. Tindra Forsell Kållby-Heimbacka skola 2.34,86
20. Samantha Ahlskog Lepplax skola 2.35,67
21. Hanna Grankvist Bennäs skola 2.36,26
22. Madelen Nylund Sundby skola 2.36,88
23. Liina Klemets Edsevö skola 2.37,65
24. Maya Källman Östensö skola 2.40,10
25. Rebecca Ahlskog Purmo skola 2.40,95
26. Elin Ahlskog Lepplax skola 2.44,06
F åk 5-6 Längd
1. Alicia Björkvik Kållby-Heimbacka skola 4,36
2. Fanny Vikström Purmo skola 4,22
3. Lina Nybacka Kållby-Heimbacka skola 3,87
4. Enya Hjulfors Kållby-Heimbacka skola 3,52
5. Samantha Ahlskog Lepplax skola 3,50
6. Linnea Vähäkangas Ytteresse skola 3,44
7. Joanna Nylund Sundby skola 3,42
8. Ella Vähäkangas Ytteresse skola 3,39
9. Evelina Holmborg Lepplax skola 3,38
10. Ida Joupers Kyrkoby skola 3,37
11. Evelina Ede Purmo skola 3,36
12. Ella Ahlvik Överesse skola 3,35
13. Alexandra Sundqvist Lepplax skola 3,35
14. Vera Björk Ytteresse skola 3,33
15. Isabella Bjon Kyrkoby skola 3,31
16. Sara Byskata Överesse skola 3,29
17. Wanja Pettersson Överesse skola 3,26
18. Isa Uotinen Kyrkoby skola 3,20
19. Wilma Ahlvik Bäckby skola 3,18
20. Linn Nyman Purmo skola 3,13
21. Ella Häggman Bäckby skola 3,00
22. Lova Strömbäck Östensö skola 2,99
23. Emma Eklöv Forsby skola 2,85
24. Elin Sjöbacka Bäckby skola 2,77
25. Wilma Inborr Forsby skola 2,61
26. Cecilia Eriksson Bennäs skola 2,60
F åk 5-6 Kula
1. Chantelle Finne Bennäs skola 8,01
2. Serafina Kaskinen Edsevön koulu 7,90
3. Sara Hagnäs Bäckby skola 7,84
4. Julia Ahlvik Bäckby skola 7,32
5. Emma Nyfelt Ytteresse skola 7,04
6. Isabella Bjon Kyrkoby skola 6,95
7. Regina Sundqvist Lepplax skola 6,93
8. Tilde Södö Överesse skola 6,85
9. Elin Thodin Purmo skola 6,75
10. Amanda Vikström Överesse skola 6,71
11. Lina Holmstedt Kållby-Heimbacka skola 6,61
12. Jemina Sulkakoski Bäckby skola 6,57
13. Linnéa Pettersson Kållby-Heimbacka skola 6,56
14. Melinda Lasén Purmo skola 6,52
15. Agnes Wärnå Överesse skola 6,47
16. Carolina Söderbacka Kållby-Heimbacka skola 6,44
17. Pinja Löytynoja Edsevön koulu 6,35
18. Linnea Nyman Ytteresse skola 6,30
19. Ida Liljekvist Kyrkoby skola 6,17
20. Rebecca Ahlskog Purmo skola 6,12
21. Alice Snellman Ytteresse skola 6,06
22. Beata Bryskova Kyrkoby skola 6,02
23. Alexandra Sundqvist Lepplax skola 5,80
24. Emma Fors Östensö skola 5,69
25. Evelina Holmborg Lepplax skola 5,31
26. Jasmin Grön Bennäs skola 4,90
27. Camilla Snellman Bennäs skola 4,85
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...