Resultat: 16.05.2016 RT Ministafettkarnevalen
MINISTAFETTKARNEVAL MOSEDAL, NÄRPES, 16.5. 2016
8 X 50M MIXED LÅGSTADIER
1. Solf Skola I 62,11
2. Mosebacke Skola I 64,15
3. Yttermark Skola I 65,12
4. Västra Närpes Skola II 66,67
5. Kristinestads Skola I 67,10
6. Solf Skola II 67,51
7. Korsnäs kby Skola I 67,60
8. Stenbackens Skola I 67,71
9. Övermalax Skola I 68,05
10. Pjelax Skola I 68,28
11. Mosebacke Skola II 69,62
12. Övermalax Skola II 70,73
13. Västra Närpes Skola I 71,50
14. Kaskö Skola I 71,80
15. Solf Skola III 78,19
16. Taklax Skola I 83,00
5 X 80M MIXED LÅGSTADIER
1. Pörtom Skola I 55,51
2. Yttemark Skola I 56,10
3. Korsnäs kby Skola I 58,71
4. Taklax Skola I 59,68
5. Pjelax Skola I 59,85
6. Övermark Skola I 60,11
7. Pörtom Skola II 61,04
8. Yttemark Skola II 62,37
9. Kaskö Skola I 63,78
10. Västra Närpes Skola I 65,87
11. Västra Närpes Skola II 66,63
12. Molpe Skola I 67,49
13. Pörtom Skola III 68,82
14 Yttermark Skola IIII 68,84
15. Övermark Skola III 68,86
16. Övermark Skola II 68,87
17. Taklax Skola II 69,17
18. Kaskö Skola II 71,63
19. Molpe Skola II 72,72
5 X 80M FLICKOR LÅGSTADIER
1. Solf Skola I 56,73
2. Solf Skola II 59,29
3. Mosebacke Skola I 59,80
4. Övermalax Skola I 61,95
5. Kristinestads Skola I 62,77
6. Solf Skola IIII 64,36
7. Mosebacke Skola II 66,39
8. Solf Skola III 67,54
9. Stenbacksens skola I 68,64
10. Kristinestads Skola II 71,15
5 X 80M POJKAR LÅGSTADIER
1. Mosebacke Skola I 58,89
2. Solf Skola I 60,47
3 .Övermalax Skola I 61,66
4. Stenbacksens skola I 61,94
5. Mosebacke Skola II 64,33
6. Solf Skola II 65,11
7. Solf Skola III 68,11
8. Kristinestads Skola I 72,10
9. Kristinestads Skola II 72,96
12 X 80M MIXED MASSTAFETT LÅGSTADIER
1. Solf Skola I 2,33,25
2. Mosebacke Skola I 2,35,3
3. Pörtom Skola I 2,36,0
4. Yttermark Skola I 2,40,69
5. Övermalax Skola I 2,42,46
6. Solf Skola III 2,47,04
7. Solf Skola II 2,47,16
8. Stenbackens skola I 2,49,67
9. Solf Skola IIII 2,51,02
10. Mosebacke Skola III 2,54,82
11. Mosebacke Skola II 2,55,43
12. Övermalax Skola II 2,55,89
13. Kristinestads Skola I 2,56,06
14. Övermark Skola I 3,03,11
15. Pörtom Skola II 3,03,29
16. Pjelax Skola I 3,05,61
17. Västra Närpes Skola II 3,06,95
18. Kaskö Skola I 3,07,57
19. Kristinestads Skola II 3,08,54
20. Molpe Skola I 3,11,15
21. Övermalax Skola III 3,13,79
22. Västra Närpes Skola I 3,24,70
+ Närpes gymnasieflickor I
600+600+400m FLICKOR LÅGSTADIER , FLICKOR HÖGSTADIER
1. Pörtom Skola I 5:01:25
2. Solf Skola I 5:05:04
3. Yttermark Skola I 5:15:31
4. Solf Skola II 5:37:64
5. Övermark Skola I 5:52:56
6. Solf Skola III 5:55:25
7. Kristinestads Skola I 5:57:30
8. Pjelax Skola I 5:59:22
9. Västra Närpes Skola I 6:03:70
10. Taklax Skola I 6:05:45
11. Stenbackens skola I 6:07:31
12. Korsnäs kby Skola I 6:09:80
13. Yttermark Skola II 6:09:82
14. Kaskö Skola I 6:14:10
15. Mosebacke Skola I 6:18:15
16. Kristinestads Skola II 6:20:35
17. Övermark Skola II 6:23:80
18. Västra Närpes Skola II 6:25:90
19. Kaskö Skola II 6:33:20
20. Övermark Skola III 6:39:18
21. Pörtom Skola II 6:56:38
22. Molpe Skola I 7:46:90
23. Pörtom Skola III 7:46:10
4 X 100M FLICKOR HÖGSTADIER/GYMNASIER
1. Närpes högstadieskol II 52,34
2. Närpes högstadieskola I 54,38
4 X 800M (GATUSTAFETT) POJKAR LÅGSTADIER
1. Pjelax Skola I 11:36:73
2. Mosebacke Skola I 11:46:17
3. Yttermark Skola I 11:52:45
4. Pörtom Skola I 11:59:32
5. Stenbackens skola I 12:19:06
6. Solf Skola I 12:48:58
7. Mosebacke Skola II 13:00:52
8. Solf Skola II 13:15:17
9. Yttermark Skola II 13:21:38
10. Västra Närpes Skola I 13:30:35
11. Pjelax Skola II 13:31:73
12. Mosebacke Skola III 13:32:58
13. Pörtom II 13:35:00
14. Stenbackens skola II 13:35:19
15. Västra Närpes Skola II 13:45:11
16. Kaskö Skola I 13:47:30
17. Kristinestads Skola I 13:55:37
18. Molpe Skola I 14:04:81
19. Molpe Skola II 14:06:48
20. Pörtom Skola II 14:08:86
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...