Resultat: 07.05.2016 Flying Finns
Flying Finns
Vörå 7.5.2016
ÖID resultat
F9 1 km
8. Ström Ronja IF Nykarlebynejden 4:28.8 +27.2
11. Ström Liza IF Nykarlebynejden 4:32.8 +31.2
16. Engman Fanny IF VOM 4:40.6 +39.0
18. Markén Winnie IF VOM 4:43.5 +41.9
19. Grannas Wilma IF Drott 4:43.9 +42.3
23. Käldman Melia IF VOM 4:48.3 +46.7
26. Herlin Agnes Malax IF 4:49.3 +47.7
30. Österberg Linn IF VOM 4:55.2 +53.6
33. Lindberg Nellie IF Femman 5:01.6 +1:00.0
P9 1 km
2. Forsström Emil IF Åsarna 4:05.1 +13.3
6. Wikblom Sander IF Nykarlebynejden 4:09.8 +18.0
11. Ström Jim IF Nykarlebynejden 4:17.8 +26.0
12. Gullberg Theo Vasa IS 4:25.8 +34.0
15. Wikblom Eddie IF Nykarlebynejden 4:32.9 +41.1
17. Appel Emil Malax IF 4:38.9 +47.1
20. Ehrs Elias Vörå IF 4:50.8 +59.0
21. Paulin Robin IF Femman 4:50.9 +59.1
22. Biskop Evert Gamlakarleby IF 4:54.0 +1:02.2
24. Nordin Alvin IF Kraft 5:05.3 +1:13.5
25. Liljeqvist Robin IF Nykarlebynejden 5:07.6 +1:15.8
26. Ådjers Elias IF Länken 5:14.2 +1:22.4
27. Hällmark Rasmus IF Nykarlebynejden 5:15.7 +1:23.9
29. Fock Emil IF Femman 6:38.0 +2:46.2
F10 1 km
13. Kastus Ida Vörå IF 4:22.1 +35.4
27. Österberg Emilia IF VOM 4:43.4 +56.7
29. Penttinen Madelén IF VOM 4:51.1 +1:04.4
32. Torrkulla Venla IF VOM 4:55.1 +1:08.4
36. Liljeqvist Emilia IF Nykarlebynejden 5:01.2 +1:14.5
P10 1 km
6. Nyholm Adam IF Femman 3:49.2 +10.9
8. Finskas Isak IF Femman 3:56.2 +17.9
10. Wikblom Melker IF Nykarlebynejden 4:00.4 +22.1
20. Åbro Jonas IF Nykarlebynejden 4:10.0 +31.7
24. Södergård Matts Vörå IF 4:16.7 +38.4
25. Berglund Hampus Vörå IF 4:19.2 +40.9
26. Kastus Joel Vörå IF 4:19.3 +41.0
34. Karlsson Jonathan IF Femman 4:42.1 +1:03.8
F11 2 km
12. Kullman Thea Vörå IF 8:49.2 +58.7
13. Stråka Tilde IF Nykarlebynejden 8:50.9 +1:00.4
14. Karlsson Ciia IF Femman 8:53.2 +1:02.7
15. Ström Milla IF Nykarlebynejden 8:53.5 +1:03.0
19. Lindberg Hanna IF Femman 9:08.0 +1:17.5
25. Korhonen Emma IF Femman 9:27.5 +1:37.0
30. Ingman Frida IF VOM 10:28.0 +2:37.5
P11 2 km
1. Sabel Anton IF Femman 8:04.9
4. Paulin Kevin IF Femman 8:17.5 +12.6
5. Store Viktor Gamlakarleby IF 8:21.5 +16.6
9. Flocco Davin Gamlakarleby IF 8:36.8 +31.9
12. Nordin Viktor IF Kraft 9:00.5 +55.6
13. Grannas Oscar IF Drott 9:04.6 +59.7
14. Rännar Anton Vörå IF 9:09.4 +1:04.5
16. Hakala Nico IF Femman 9:11.1 +1:06.2
17. Stark Filip Vasa IS 9:13.4 +1:08.5
20. Hakala Jesse IF Femman 9:29.6 +1:24.7
21. Anttila Artur Gamlakarleby IF 9:34.9 +1:30.0
22. Liljeqvist Isak IK Falken 9:42.8 +1:37.9
23. Hinz Alexander IF Femman 9:44.0 +1:39.1
F12 2 km
11. Jansson Tindra Vörå IF 8:20.5 +47.7
13. Westerlund Teodora IF Drott 8:24.0 +51.2
20. Ingman Celine Vörå IF 8:42.5 +1:09.7
24. Ström Laura IF Nykarlebynejden 9:10.1 +1:37.3
P12 2 km
8. Hansén Lucas IF Åsarna 7:58.3 +42.7
18. Westerlund William IF Drott 8:19.0 +1:03.4
20. Nordström Mattis IF Kraft 8:20.3 +1:04.7
21. Ehrs Jakob Vörå IF 8:21.7 +1:06.1
24. Forsbacka William IK Falken 8:37.4 +1:21.8
28. Paulin Kasper IF Femman 10:14.0 +2:58.4
F13 2 km
12. Häggkvist Frida IF Kraft 8:07.3 +29.0
23. Källbacka Linnéa IF VOM 8:31.0 +52.7
28. Österberg Evelina IF VOM 8:45.8 +1:07.5
34. Krook Felicia IF Kraft 9:23.1 +1:44.8
35. Saari Matilda IF VOM 9:23.9 +1:45.6
P13 2 km
2. Markén Leonard IF VOM 7:08.6 +15.2
6. Forsell Gustav IF Åsarna 7:19.2 +25.8
10. Finskas Lucas IF Femman 7:40.7 +47.3
11. Häggman Aaron Vörå IF 7:41.9 +48.5
23. Smeds Jacob IF VOM 8:36.9 +1:43.5
24. Rännar Michael Vörå IF 9:01.3 +2:07.9
F9 Lagtävling
3. IF VOM 57.00
Engman Fanny 4.40,6 (16.)
Markén Winnie 4.43,5 (18.)
Käldman Melia 4.48,3 (23.)
P09 Lagtävling
1. IF Nykarlebynejden 32.00
Wikblom Sander 4.09,8 ( 6.)
Ström Jim 4.17,8 (11.)
Wikblom Eddie 4.32,9 (15.)
F10 Lagtävling
4. IF VOM 88.00
Österberg Emilia 4.43,4 (27.)
Penttinen Madelén 4.51,1 (29.)
Torrkulla Venla 4.55,1 (32.)
P10 Lagtävling
2. IF Femman 48.00
Nyholm Adam 3.49,2 ( 6.)
Finskas Isak 3.56,2 ( 8.)
Karlsson Jonathan 4.42,1 (34.)
5. Vörå IF 75.00
Södergård Matts 4.16,7 (24.)
Berglund Hampus 4.19,2 (25.)
Kastus Joel 4.19,3 (26.)
F11 Lagtävling
2. IF Femman 58.00
Karlsson Ciia 8.53,2 (14.)
Lindberg Hanna 9.08,0 (19.)
Korhonen Emma 9.27,5 (25.)
P11 P11 Lagtävling
1. IF Femman 21.00
Sabel Anton 8.04,9 ( 1.)
Paulin Kevin 8.17,5 ( 4.)
Hakala Nico 9.11,1 (16.)
2. Gamlakarleby IF 35.00
Store Viktor 8.21,5 ( 5.)
Flocco Davin 8.36,8 ( 9.)
Anttila Artur 9.34,9 (21.)
F13 Lagtävling
2. IF VOM 86.00
Källbacka Linnéa 8.31,0 (23.)
Österberg Evelina 8.45,8 (28.)
Saari Matilda 9.23,9 (35.)
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...