Resultat: 18.04.2016 Närpesrunden
RESULTAT FRÅN NÄRPESRUNDEN 18.4 2016
4x700m lågstadieflickor:
1. Pörtom Skola I 9:18
Johanna Häggkvist, Hanna Granbäck, Viktoria Häggback, Frida Häggkvist
2. Mosebacke skola I 9:34
Jennifer Norrgård, Méliah Peth, Ida Lärka, Clara Holmberg
3.Yttermark skola I 9:55
Emelie Sax, Josphina Toto, Lovisa Svedjebäck, Esther Heikkinen
4. Kristinestads Skola I 10:12
Erica Ingves, Alma Ylivalkama, Elin Björklund, Frida Utfolk
5.Västra Närpes skola I 10:30
Ella Granskog, Natalie Stenlund, Wendla Strandholm, Elin Nordmyr
6.Stenbackens skola I 10:32
Felicia Krook, Nadja Backfolk, Annie Simons, Jenny Liljedal
7.Övermark Skola I 10:40
Mathilda Westermark, Nellie Bäcklund, Julia Groop, Ina Ylsöbäck
8.Mosebacke skola II 10:48
Linnea Långell, Beata Björklund, Kinga Krzeszoviec, Jenna Böling
9.Övermark Skola II 11:10
Kajsa Westmalm, Tindra Kummel, Kajsa Åbacka, Jenny Westmalm
10. Pörtom Skola II 12:13
Erna Subasic, Emilia Svahn, Elin Högback, Celina Roos
11. Övermark Skola III 13:02
Hanna Norrback, Nicole Häggblad, Aino Kulmala, Louise Palmroos
4x 700m lågstadiepojkar:
1. Mosebacke skola I 8:51
Ville Laine, Rijad Badnjevic, Ted Nyman. Ludvig Rönnholm
2. Pörtom Skola I 09:01
Yahor Kryvulets, Linus Maars, Axel Granbäck, Joel Storbäck
3. Yttermark Skola I 9:03
Mattias Smith, Armin Bilajac, Elias Pått, Jeremias Bengs
4. Pjelax I 9:05
Axel Källberg, Liam Bergström, Viktor Nordin, Casper Byggnings
5.Stenbackens skola I 9:21
Markus Pått, Oliver Nordberg, Viggo Bergvik, Sebastian Nordberg
6.Mosebacke skola II 9:43
Dawid Krzeszoviec, Johannes Norrgård, Mika Nguyen, Tobias Vikström
7. Mosebacke skola II
Haris Pjevo, Jonathan Lassander, Mihai Barbalata, Elias Yli-Panula
8. Pjelax II 10:18
Andrew Otieno, Nathanael Bergström, Ivar Källberg, Ludvig Nordin
9.Stenbackens skola II 10:21
Lukas Kuuttinen, Enrico Nordlund, Viktor Krook, Markus Rosengård
10.Yttermark Skola II 10:26
Emil Uusimäki, Shaker Yusif, Isak Gull, Duc Dang Huu
11.Pörtom Skola II 10:35
Linus Bäckström, Jonathan Risberg, William Backholm, Wilhelm Risberg
12.Övermark skola I 10:39
Mattis Nordström, Emil Gropp, Anton Röös, Daniel Schmidt
13.Västra Närpes Skola I 11:01
Hannes Rönnholm, Filip Vikstrand, Adrian Björk, Melvin Snickars
14.Kristinesstads skola I 11:08
Joa Ingves, Milton Björni, Kasper Bergström, Anton Ingves
15.Västra Närpes Skola II 12:01
Rasmus Lundström, Sebastian Malm, Hampus Holmlund, Robin Wegelius
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...