Resultat: 05.03.2016 Tammerfors JIG
Tammerfors Junior Indoor Games
5.-6.3.2016
ÖID resultat dag 2
P14 300 m - öb 6.3.
Heat 3
2. Josef Höglund IKFalken 41,83 PB
P14 60 m häck 6.3.
Heat 3
4. Alexander Björkgren IFDrott 9,12 PB (14-v. ka 26.)
P14 Spjut 6.3.
10. Jonatan Enfors IFÅsarna 34,35 PB
P13 1000 m - öb 6.3.
6. Joel Storbäck IFKraft 3.09,79 PB (13-v. ka 70.)
P13 60 m häck 6.3.
Heat 1
1. Adrian Björkgren IFDrott 10,43 PB
P13 Höjd 6.3.
9. Adrian Björkgren IFDrott 1,39 PB
P13 Längd 6.3.
10. Adrian Björkgren IFDrott 4,36 SB
27. Valter Lerbacka GamlakIF 3,28 PB
P12 1000 m - öb 6.3.
20. Herman Höglund IKFalken 3.51,59 PB
23. William Palmberg IFFemman 4.16,76 PB
P12 60 m häck 6.3.
Heat 2
7. Kasper Paulin IFFemman 14,58 PB
P11 1000 m - öb 6.3.
4. Anton Sabel IFFemman 3.31,09 PB
6. Kevin Paulin IFFemman 3.38,25 SB
7. Kasper Biskop GamlakIF 3.39,52 PB
10. Nante Korkatti GamlakIF 3.42,29 PB
14. Viktor Store GamlakIF 3.48,07 PB
17. Jimi Rousu GamlakIF 3.56,32 PB
18. Davin Flocco GamlakIF 3.56,55 PB
P11 60 m häck 6.3.
Heat 2
1. Anton Sabel IFFemman 12,09 PB
Heat 3
3. Kevin Paulin IFFemman 12,13 PB
P11 Längd (1 m hoppzon) 6.3.
19. Kasper Biskop GamlakIF 3,84
29. Nante Korkatti GamlakIF 3,64 SB
40. Viktor Store GamlakIF 3,26 PB
44. Davin Flocco GamlakIF 3,13 PB
45. Jimi Rousu GamlakIF 3,10 SB
P11 4x100 m 6.3.
Heat 2
6. GamlakIF 66,06 PB
Nante Korkatti, Viktor Store, Davin Flocco, Kasper Biskop
F15 300 m - öb 6.3.
Heat 3
5. Anna-Karin Engstrand VasaIS 50,13 SB
F15 Kula 6.3.
1. Linn Sund VasaIS 12,99 kk15 PB (15-v. ka 54.)
F14 60 m häck 6.3.
Heat 3
4. Sallamari Huhta IFFemman 7.1.02 11,30 PB
F14 Höjd 6.3.
5. Fina Backholm VasaIS 1,50 PB
9. Sallamari Huhta IFFemman 1,45
F14 Tresteg 6.3.
19. Fina Backholm VasaIS 9,61 PB
23. Wilma Sundqvist IFKraft 9,48
47. Malin Skog IFFemman 7,83 PB
F14 Kula 6.3.
10. Elin Källberg IFFemman 9,89
F14 Spjut 6.3.
3. Elin Källberg IFFemman 38,83 PB (14-v. ka 37.)
7. Wilma Sundqvist IFKraft 34,15
17. Malin Skog IFFemman 26,06 PB
F13 1000 m - öb 6.3.
Heat 1
18. Nora Finholm LarsmoIF 3.58,80 PB
21. Tindra Sundvik IFNykn 4.14,78 PB
F13 60 m häck 6.3.
Heat 4
6. Hanna Back IFNykn 13,68 PB
Heat 7
8. Belinda Stenroos IFNykn 11,52 PB
F13 Höjd 6.3.
21. Nadja Björkskog LarsmoIF 1,33 PB
39. Nora Finholm LarsmoIF 1,19 PB
43. Belinda Stenroos IFNykn 1,19
F13 4x100 m 6.3.
Heat 6
6. IFNykn 60,34 PB
Tindra Sundvik, Hanna Back, Lisa Sundqvist, Belinda Stenroos
F12 1000 m - öb 6.3.
Heat 1
7. Noomi Korkatti GamlakIF 3.54,75 PB
17. Felicia Vikström LarsmoIF 4.07,97 PB
F12 60 m häck 6.3.
Heat 2
4. Emma Haglund LarsmoIF 13,38 PB
5. Felicia Vikström LarsmoIF 13,60 PB
Heat 3
2. Semina Kozic LarsmoIF 11,97 PB
F12 Längd 6.3.
19. Semina Kozic LarsmoIF 4,07 PB
20. Amanda Forss IFFemman 4,03 PB
22. Alicia Björkvik IKFalken 3,95
49. Noomi Korkatti GamlakIF 3,66 PB
60. Emma Haglund LarsmoIF 3,53 PB
67. Malin Svenlin LarsmoIF 3,23 PB
F11 1000 m - öb 6.3.
Heat 1
3. Ciia Karlsson IFFemman 3.51,51 PB
F11 60 m häck 6.3.
Heat 10
5. Emma Lillas IFDrott 11,56
F11 Höjd 6.3.
1. Hanna Lindberg IFFemman 1,42 kk11 PB (11-v. ka 7.)
9. Emma Lillas IFDrott 1,28 PB
28. Milla Ström IFNykn 1,15 PB
F11 Kula 6.3.
3. Emma Lillas IFDrott 9,50 PB
19. Hanna Lindberg IFFemman 6,85
44. Amanda Parkkinen LarsmoIF 5,14 PB
F10 1000 m - öb 6.3.
Heat 1
15. Emma Wiik LarsmoIF 4.26,30 PB
Heat 2
7. Vilma Björkskog LarsmoIF 3.42,68 PB (10-v. ka 52.)
F10 60 m häck 6.3.
Heat 1
4. Tora Backholm VasaIS 13,67 PB
F10 Längd (1 m hoppzon) 6.3.
14. Vilma Björkskog LarsmoIF 3,64 PB
67. Emma Wiik LarsmoIF 3,05 PB
ÖID resultat dag 1
P15 800 m - överlång bana 5.3.
4. Adam Wikman IKFalken 21.8.01.2.12,60 PB
P14 60 m 5.3.
5. Alexander Björkgren IFDrott 7,71 PB (14-v. ka 63.)
Försök 5.3.
Heat 3
1. Alexander Björkgren IFDrott 4.2.02.7,84 PB
P14 800 m - överlång bana 5.3.
Heat 2
4. Anton Lassen IKFalken 24.6.02.2.17,19 PB
6. Josef Höglund IKFalken 1.8.02.2.19,49
8. Joel Svarvar IFKraft 10.5.02.2.22,68 PB
P14 Kula 5.3.
10. Jonatan Enfors IFÅsarna 8.1.02.9,66 PB
9,03 PB 9,46 PB 9,66 PB
P13 60 m Försök 5.3.
Heat 1
4. Valter Lerbacka GamlakIF 27.8.03.9,45 PB
Heat 4
2. Joel Storbäck IFKraft 1.6.03.8,62 PB
3. Adrian Björkgren IFDrott 15.12.03.8,76 PB
P13 Kula 5.3.
22. Valter Lerbacka GamlakIF 27.8.03.6,15 PB
4,50 6,15 PB 5,82
P12 60 m Försök 5.3.
Heat 7
6. William Palmberg IFFemman 10.7.04.10,15 PB
Heat 9
4. Eero Tampio IFDrott 16.11.04.9,16
P12 Längd 5.3.
25. Eero Tampio IFDrott 16.11.04.3,88
X X 3,88
43. William Palmberg IFFemman 10.7.04.2,92 PB
2,75 PB X 2,92 PB
P12 Diskus 5.3
26. Kasper Paulin IFFemman 19.2.04.15,58 PB
X 15,58 PB 14,45
P11 60 m Försök 5.3.
Heat 2
6. Davin Flocco GamlakIF 15.4.05.10,32 PB
Heat 3
4. Kasper Biskop GamlakIF 8.2.05.9,80 PB
Heat 5
5. Anton Sabel IFFemman 15.9.05.9,76 PB
Heat 6
4. Viktor Store GamlakIF 15.6.05.10,31 PB
Heat 7
6. Jimi Rousu GamlakIF 25.9.05.10,84 PB
Heat 8
4. Nante Korkatti GamlakIF 16.5.05.9,65 PB
Heat 9
3. Kevin Paulin IFFemman 24.7.05.9,65
P11 Höjd 5.3.
11. Anton Sabel IFFemman 15.9.05.1,21 PB
1,04/1 PB 1,11/1 PB 1,16/3 PB 1,21/3 PB 1,25/XXX
15. Kasper Biskop GamlakIF 8.2.05.1,11 PB
1,04/1 PB 1,11/1 PB 1,16/XXX
P11 Kula 5.3.
28. Davin Flocco GamlakIF 15.4.05.5,44 PB
5,09 PB 5,44 PB 5,24
29. Viktor Store GamlakIF 15.6.05.5,16 PB
5,03 PB 4,81 5,16 PB
P10 60 m Försök 5.3.
Heat 3
4. Theo Gullberg VasaIS 14.3.07.10,30 PB
Heat 7
4. Jim Ström IFNykn 22.1.07.11,71 PB
Heat 8
4. Evert Biskop GamlakIF 27.8.08.11,31 PB
P10 Längd (1 m hoppzon) 5.3.
37. Theo Gullberg VasaIS 14.3.07.3,15
3,15 X 2,93
47. Evert Biskop GamlakIF 27.8.08.2,78
2,78 2,78 2,53
P10 Kula 5.3.
26.Jim Ström IFNykn 22.1.07.3,92 PB
3,67 PB 3,92 PB 3,46
F15 60 m Försök 5.3.
Heat 5
2. Michelle Österblad MalaxIF 11.7.01.8,24
F15 800 m - överlång bana
5.3. Heat 1
Anna-Karin Engstrand VasaIS 6.9.01.DNF
Heat 2
2. Nathalie Blomqvist IKFalken 20.4.01.2.19,07 PB
F15 Stav 5.3.
10. Tilda Borgmästars IKFalken 2.5.01.2,50
2,35/1 2,50/1 2,65/XXX
F15 Diskus 5.3.
1.Linn Sund VasaIS 15.10.01.45,68 PB (15-v. ka 3.)
33,12 PB 43,30 PB 44,98 PB 44,93 42,87 45,68 PB
F14 60 m Försök 5.3.
Heat 5
6. Wilma Sundqvist IFKraft 9.1.02.8,96
Heat 1
8. Malin Skog IFFemman 2.5.02.9,41 SB
F14 Längd 5.3.
31. Fina Backholm VasaIS 3.2.02.4,51 =PB
X 4,50 4,51 =PB
46. Wilma Sundqvist IFKraft 9.1.02.4,26
4,26 X 4,24
85. Malin Skog IFFemman 2.5.02.3,56 SB
3,56 SB 3,43 3,55
F14 Diskus 5.3.
23. Olivia Sabel IFFemman 6.7.02.22,56 PB
19,83 PB X 22,56 PB
F13 60 m
Försök 5.3.
Heat 2
2. Belinda Stenroos IFNykn 18.2.03.8,74 PB
Heat 8
8. Nora Finholm LarsmoIF 19.9.03.9,49 PB
Heat 9
4. Nadja Björkskog LarsmoIF 6.2.03.9,13 PB
Heat 10
1. Emelie Sax IFKraft 17.5.03.8,57 PB
F13 Längd 5.3.
28. Emelie Sax IFKraft 17.5.03.4,19
4,19 4,15 4,15
69. Nadja Björkskog LarsmoIF 6.2.03.3,78 PB
3,49 PB X 3,78 PB
74. Hanna Back IFNykn 6.2.03.3,65 PB
3,42 PB 3,41 3,65 PB
96. Tindra Sundvik IFNykn 24.7.03.3,01
2,99 2,82 3,01
F13 Kula 5.3.
39. Lisa Sundqvist IFNykn 5.1.04.7,76
7,26 7,76 7,13
F13 4x60 m häck 5.3.
Heat 5
3. IFNykn 48,97 PB
Hanna Back, Lisa Sundqvist, Tindra Sundvik, Belinda Stenroos
4. LarsmoIF 53,36 PB
Felicia Vikström, Emma Haglund, Nadja Björkskog, Semina Kozic
F12 60 m Försök 5.3.
Heat 1
5. Emma Haglund LarsmoIF 17.6.04.9,54 PB
Heat 2
4. Laura Ström IFNykn 5.2.04.9,71
Heat 3
2. Amanda Forss IFFemman 1.1.04.8,82
Heat 5
7. Felicia Vikström LarsmoIF 29.11.04.9,88 PB
Heat 6
3. Alicia Björkvik IKFalken 13.7.04.9,26
5.Semina Kozic LarsmoIF 22.3.04.9,31 PB
Heat 7
6. Malin Svenlin LarsmoIF 15.7.04.9,48 PB
Heat 9
7. Noomi Korkatti GamlakIF 18.3.04.9,58 PB
Heat 10
2. Lisa Sundqvist IFNykn 5.1.04.9,04 PB
F12 Höjd 5.3.
33. Emma Haglund LarsmoIF 17.6.04.1,21 PB
0,95/1 SB 1,02/1 SB 1,08/1 SB 1,16/1 PB 1,21/3 PB 1,26/XXX
36. Felicia Vikström LarsmoIF 29.11.04.1,16 PB
0,95/1 PB 1,02/1 PB 1,09/1 PB 1,16/1 PB 1,21/XXX
36. Semina Kozic LarsmoIF 22.3.04.1,16 PB
0,95/1 SB 1,02/1 SB 1,09/1 PB 1,16/1 PB 1,21/XXX
40. Amanda Forss IFFemman 1.1.04.1,16 PB
1,16/3 PB 1,21/XXX
F11 60 m Försök 5.3.
Heat 4
5. Amanda Parkkinen LarsmoIF 1.3.05.10,50 PB
Heat 9
4. Ciia Karlsson IFFemman 31.3.05.9,67
Heat 1
5. Milla Ström IFNykn 25.5.05.9,92 PB
F11 Längd (1 m hoppzon) 5.3.
13. Hanna Lindberg IFFemman 29.1.05.4,04 PB
4,04 PB 3,44 3,82
33. Emma Lillas IFDrott 3.5.05.3,81
3,70 3,81 3,75
43. Ciia Karlsson IFFemman 31.3.05.3,73
3,63 3,62 3,73
45. Amanda Parkkinen LarsmoIF 1.3.05.3,72 PB
3,59 PB 3,26 3,72 PB
F11 Diskus 5.3.
6. Hanna Lindberg IFFemman 29.1.05.23,05 PB
18,77 SB 23,05 PB 20,19 20,77 17,46 17,48
F10 60 m 5.3.
7. Vilma Björkskog LarsmoIF 19.3.06.9,53
Försök 5.3.
Heat 1
1. Vilma Björkskog LarsmoIF 19.3.06.9,52 PB
Heat 3
5. Emma Wiik LarsmoIF 2.10.06.10,85 PB
F10 Kula 5.3.
16. Vilma Björkskog LarsmoIF 19.3.06.5,67
5,43 5,66 5,67
41. Emma Wiik LarsmoIF 2.10.06.4,84 PB
4,54 PB 4,82 PB 4,84 PB
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...