Resultat: 04.01.2015 BotniaJunior Games
Botnia Junior Games Mustasaari 4.1.2015
ÖID resultat
H17 60 m
2 David Bamm IFVOM 8.8.99 7.60 PB
3 Maxim Backlund IFNykn 15.1.99 7.63 PB
4 Rasmus Envall IKFalken 14.2.99 7.64 PB
5 Rickard Nygård IFVOM 20.5.99 7.79
6 Tobias Wikman VasaIS 25.6.97 8.15 PB
Försök
Heat 1
1 David Bamm IFVOM 8.8.99 7.72
2 Maxim Backlund IFNykn 15.1.99 7.75
3 Rickard Nygård IFVOM 20.5.99 7.78 PB
4 Tobias Wikman VasaIS 25.6.97 8.17
5 Levi Backholm VasaIS 14.1.99 8.83 PB
Heat 2
2 Rasmus Envall IKFalken 14.2.99 7.68
H17 800 m - överlång bana
1 Mikkel Knif IKFalken 18.5.82 2:13.66 PB
H17 Längd
3 Maxim Backlund IFNykn 15.1.99 5.46 PB
4.73/0.0 5.38/0.0 X/0.0 5.46/0.0 X/0.0 X/0.0
5 Tobias Wikman VasaIS 25.6.97 4.89 PB
4.89/0.0 X/0.0 3.60/0.0 4.71/0.0 4.26/0.0 4.78/0.0
6 Levi Backholm VasaIS 14.1.99 4.54 PB
4.46/0.0 4.54/0.0 4.26/0.0 4.37/0.0 X/0.0 X/0.0
P15 60 m
1 Nay Tha Ta LarsmoIF/MYA 19.5.00 7.65 PB
2 Johannes Brännback IFKraft 10.9.00 7.80 PB
3 Kaafi Mahamed VasaIS 6.4.00 7.95
6 Joakim Storbäck IFKraft 01 8.68
Försök
Heat 1
1 Nay Tha Ta LarsmoIF/MYA 19.5.00 7.71
2 Johannes Brännback IFKraft 10.9.00 7.97
Heat 2
2 Kaafi Mahamed VasaIS 6.4.00 7.99
3 Joakim Storbäck IFKraft 01 8.54 PB
4 Antti Vornanen IFDrott 23.8.00 8.55 PB
P15 800 m - överlång bana
1 Johannes Brännback IFKraft 10.9.00 2:10.30 PB
3 Antti Vornanen IFDrott 23.8.00 2:20.33 SB
4 Kaafi Mahamed VasaIS 6.4.00 2:24.66 PB
5 Joakim Storbäck IFKraft 01 2:28.17 PB
6 Adam Wikman IKFalken 21.8.01 2:30.61 PB
P15 Längd
3 Antti Vornanen IFDrott 23.8.00 5.22 PB
4.83/0.0 5.01/0.0 4.97/0.0 4.88/0.0 5.22/0.0
4 Adam Wikman IKFalken 21.8.01 4.44 PB
4.27/0.0 4.44/0.0 4.31/0.0 4.31/0.0
P13 60 m
4 Viktor Björkell VasaIS 8.6.02 9.39
P13 800 m - överlång bana
3 Viktor Björkell VasaIS 8.6.02 2:50.72 PB
4 Kevin Paulin IFFemman 24.7.05 2:54.68 PB
6 Eddie Nyback VasaIS 02 3:00.32 PB
P13 Längd
5 Viktor Björkell VasaIS 8.6.02 3.70 PB
3.68/0.0 3.70/0.0 X/0.0 3.69/0.0
P13 Kula
3 Simon Nyman IFKraft 9.11.02 8.74
8.45 8.72 8.42 8.53 7.62 8.74
P11 60 m
Heat 1
4 Nico Hakala IFFemman 18.12.05 10.38 PB
5 William Palmberg IFFemman 04 10.52 PB
Heat 2
3 Kevin Paulin IFFemman 24.7.05 10.06 PB
4 Anton Sabel IFFemman 15.9.05 10.19 PB
Heat 3
2 David Wikman IKFalken 3.8.04 9.50 PB
5 Kasper Paulin IFFemman 19.2.04 10.89
Heat 4
2 Nico Källberg IFFemman 25.3.05 9.98 PB
3 Max Myntti VasaIS 21.2.04 10.05
4 Jesse Hakala IFFemman 18.12.05 10.87 PB
P11 Längd (1 m hoppzon)
7 Anton Sabel IFFemman 15.9.05 3.74 PB
3.74/0.0 3.61/0.0 X/0.0 3.70/0.0
8 Max Myntti VasaIS 21.2.04 3.73
3.63/0.0 3.49/0.0 X/0.0 3.73/0.0
10 David Wikman IKFalken 3.8.04 3.64 PB
3.62/0.0 3.54/0.0 3.64/0.0 3.53/0.0
13 Nico Källberg IFFemman 25.3.05 3.48
3.41/0.0 3.48/0.0 3.42/0.0 X/0.0
14 Kevin Paulin IFFemman 24.7.05 3.46
3.46/0.0 X/0.0 X/0.0 3.29/0.0
16 Nico Hakala IFFemman 18.12.05 3.35 PB
X/0.0 3.35/0.0 3.04/0.0 3.32/0.0
17 Jesse Hakala IFFemman 18.12.05 3.28 PB
X/0.0 3.17/0.0 3.28/0.0 X/0.0
18 Kasper Paulin IFFemman 19.2.04 3.24
3.12/0.0 3.24/0.0 2.74/0.0 2.81/0.0
19 William Palmberg IFFemman 04 3.06 PB
2.99/0.0 3.06/0.0 2.96/0.0 3.03/0.0
D17 60 m
4 Anni Salminen LarsmoIF 23.4.98 8.40 PB
5 Jennifer Roos LarsmoIF 20.1.99 8.45 SB
D17 800 m - överlång bana
1 Amanda Parkkinen IFDrott 18.12.98 2:34.11 PB
D17 Korkeus/HJ
1 Jennifer Roos LarsmoIF 20.1.99 1.49 SB
1.40/1 1.43/1 1.46/1 1.49/2 1.52/XXX
2 Anni Salminen LarsmoIF 23.4.98 1.49 SB
1.40/2 1.43/1 1.46/3 1.49/3 1.52/XXX
D17 Stav
1 Alina Strömberg LarsmoIF 23.3.99 3.60 PB
3.20/1 3.40/1 3.50/2 3.60/1 3.70/XXX
2 Amanda Parkkinen IFDrott 18.12.98 2.40
2.30/1 2.40/1 2.50/XXX
F15 60 m
1 Jenny Asplund LarsmoIF 1.1.00 8.20 SB
Försök
Heat 1
2 Lina Frostdahl IFDrott 21.5.01 8.64 PB
3 Malva Nylund VasaIS 14.7.00 8.84
4 Amanda Nordström IFKraft 10.9.01 8.95 PB
5 Emilia Launonen IFKraft 8.5.00 9.14
Heat 2
1 Jenny Asplund LarsmoIF 1.1.00 8.21
4 Elin Svedman IFKraft 14.2.00 8.59 PB
5 Emma Lipkin IFKraft 15.1.01 8.60 PB
6 Linnéa Backholm VasaIS 22.8.00 8.85 SB
Heat 3
3 Lina Holmberg IFKraft 12.10.01 9.10 PB
4 Miina Salminen LarsmoIF 5.2.01 9.25 PB
5 Emma Häkkinen VasaIS 5.5.01 9.37 SB
F15 800 m - överlång bana
3 Erika Westerlund IFDrott 23.8.00 2:36.23 PB
4 Cecilia Österblad VasaIS 28.2.00 2:38.33 PB
F15 Höjd
4 Malva Nylund VasaIS 14.7.00 1.46 PB
1.35/1 1.40/1 1.43/1 1.46/2 1.49/XXX
5 Emma Nyman IFKraft 23.5.00 1.46 PB
1.40/2 1.43/1 1.46/2 1.49/XXX
6 Fina Backholm VasaIS 3.2.02 1.40 PB
1.30/1 1.35/1 1.40/1 1.43/XXX
F15 Stav
1 Sofie Westerlund IFDrott 15.10.00 3.10 PB
2.50/2 2.60/1 2.70/1 2.80/1 2.90/3 3.00/3 3.10/2
2 Maria Östman VasaIS 19.5.00 3.00 PB
2.50/1 2.60/1 2.70/1 2.80/1 2.90/1 3.00/3 3.10/XXX
4 Erika Westerlund IFDrott 23.8.00 2.70 PB
2.30/1 2.40/1 2.50/1 2.60/2 2.70/3 2.80/XXX
F15 Längd
2 Jenny Asplund LarsmoIF 1.1.00 5.04 SB
X/0.0 X/0.0 5.04/0.0 X/0.0
10 Linnéa Backholm VasaIS 22.8.00 4.52
X/0.0 4.52/0.0 4.50/0.0
11 Lina Frostdahl IFDrott 21.5.01 4.46 PB
4.19/0.0 4.46/0.0 X/0.0
12 Emma Häkkinen VasaIS 5.5.01 4.43 PB
4.43/0.0 4.19/0.0 4.07/0.0
14 Emilia Launonen IFKraft 8.5.00 4.12
4.12/0.0 4.02/0.0 3.99/0.0
15 Miina Salminen LarsmoIF 5.2.01 4.08 PB
4.08/0.0 3.98/0.0 3.78/0.0
16 Lina Holmberg IFKraft 12.10.01 3.96 PB
3.92/0.0 3.88/0.0 3.96/0.0
17 Emma Nyman IFKraft 23.5.00 3.90
X/0.0 3.90/0.0 X/0.0
F13 60 m
Heat 1
2 Wilma Sundqvist IFKraft 29.1.02 9.25 PB
4 Ida Svedman IFKraft 31.5.02 10.24 PB
5 Hanna Ehn IFFemman 10.6.03 10.41
Heat 2
3 Olivia Sabel IFFemman 6.7.02 10.39
F13 800 m - överlång bana
7 Sandra Carlsson VasaIS 2.2.03 3:10.78 PB
F13 Stav
2 Teodora Westerlund IFDrott 14.7.04 2.20 PB
1.60/1 1.70/1 1.80/1 1.90/1 2.00/1 2.10/1 2.20/2 2.30/XXX
3 Sandra Carlsson VasaIS 2.2.03 2.00 PB
1.50/1 1.60/1 1.70/1 1.80/1 1.90/3 2.00/1 2.10/XXX
F13 Längd
1 Elin Källberg IFFemman 26.6.02 4.32 PB
4.22/0.0 4.07/0.0 4.25/0.0 4.32/0.0
3 Wilma Sundqvist IFKraft 29.1.02 4.11 PB
3.84/0.0 4.10/0.0 3.97/0.0 4.11/0.0
7 Jenny Rantanen VasaIS 17.2.03 3.39 PB
3.35/0.0 3.37/0.0 3.31/0.0 3.39/0.0
F13 Kula
2 Elin Källberg IFFemman 26.6.02 10.00 PB
9.18 9.55 9.67 9.20 10.00 9.75
4 Olivia Sabel IFFemman 6.7.02 8.05 PB
7.00 7.21 7.72 8.03 7.59 8.05
5 Wilma Sundqvist IFKraft 29.1.02 7.92 PB
7.78 7.82 X 7.64 7.40 7.92
F11 60 m
Heat 1
2 Alicia Björkvik IKFalken 13.7.04 9.47
5 Edith Carlsson VasaIS 7.1.05 10.52 PB
Heat 2
5 Milla Ström IFNykn 25.5.05 10.62 PB
Heat 3
1 Laura Ström IFNykn 5.2.04 9.77 PB
F11 Längd (1 m hoppzon)
2 Teodora Westerlund IFDrott 14.7.04 3.81 PB
3.69/0.0 3.76/0.0 X/0.0 3.81/0.0
4 Alicia Björkvik IKFalken 13.7.04 3.74
3.44/0.0 3.40/0.0 3.36/0.0 3.74/0.0
15 Edith Carlsson VasaIS 7.1.05 2.90
2.90/0.0 2.81/0.0 2.87/0.0 2.89/0.0
F9 40 m
Heat 1
3 Malin Cederholm IFNykn 6.3.06 7.43 PB
5 Tora Backholm VasaIS 5.7.06 7.76
Heat 2
3 Nea Rönn VasaIS 2.11.06 7.67 PB
5 Tova Nylund VasaIS 06 8.77 PB
F9 Längd (1 m hoppzon)
4 Malin Cederholm IFNykn 6.3.06 3.20 PB
3.16/0.0 3.05/0.0 3.20/0.0 3.19/0.0
6 Nea Rönn VasaIS 2.11.06 3.07 PB
3.07/0.0 2.93/0.0 3.02/0.0 2.90/0.0
D40 60 m
1 Johanna Backholm VasaIS 10.02 PB
Alla resultat
Botnia Junior Games 7-åringar 4.1.2015
P7 40 m
Heat 2
2. Jim Ström IFNykn 7,69
4. Alex Myntti VasaIS 8,56
F7 40 m
Heat 1
3. Sara Cederholm IFNykn 8,80
Heat 2
2. Ronja Ström IFNykn 8,57
4. Liza Ström IFNykn 10,53
Alla resultat (7år)
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...